Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГОСББЗаконодавство щодо ОСББ ще трохи підкоригували
Новини ЖКГ
01 Квітня 2020 p.
31 Березня 2020 p.
27 Березня 2020 p.
23 Березня 2020 p.
17 Березня 2020 p.
11 Березня 2020 p.
03 Березня 2020 p.
28 Лютого 2020 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

Законодавство щодо ОСББ ще трохи підкоригували

У Верховній Раді зареєстрований проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку. Текст відповідного законопроекту № 8474 внесений до ВР Кабінетом міністрів України, інформує «Україна Комунальна». Як зазначаєтьс

У Верховній Раді зареєстрований проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку.

Текст відповідного законопроекту № 8474 внесений до ВР Кабінетом міністрів України, інформує «Україна Комунальна».

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, ним прямо врегульовано питання самостійного забезпечення об'єднаннями своїх потреб в утриманні й експлуатації будинку, а також стосунків з виробниками і виконавцями житлово-комунальних послуг.

Також передбачається, що ОСББ оплачують холодну та гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги та послуги з утримання будинків за цінами (тарифами), встановленими для населення.

У законопроекті прямо передбачається, що пільги та субсидії поширюються на внески співвласників, що сплачуються в ОСББ.

Окрім цього встановлюється, що придбане за кошти співвласників майно є їхньою спільною власністю, а не власністю об'єднання як юридичної особи. Завдяки цьому буде забезпечено збереження обладнання в будинку у спільній власності співвласників під час ремонту/заміни такого обладнання.

Також прямо визначено порядок голосування на загальних зборах та прямо передбачено можливість і визначено загальний порядок проведення письмового опитування для випадків, якщо загальні збори не відбулися через відсутність кворуму.

Також забезпечується термінологічна узгодженість закону про ОСББ з цивільним законодавством, зокрема: термін «загальне та неподільне майно» замінюється просто на «спільне майно», термін «житловий комплекс» замінюється на «багатоквартирний будинок», а термін «балансоутримання» змінюється на термін «управління будинком».

 
Коментарі (0)