Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Thu, 02 Jul 2020 15:57:57 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Рада планує дозволити оренду та продаж нерухомості лише через ріелторів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rada-planuje-dozvoliti-orendu-ta-prodazh-neruhomost-lishe-cherez-rjeltorv-60223 Thu, 02 Jul 2020 15:35:00 +0300 message У Верховній Раді зареєстрували законопроект про ріелтерську діяльність в Україні, яким хочуть детінізувати галузь і дозволити купувати чи орендувати нерухомість виключно через рієлторів, які проходитимуть іспит на кваліфікацію. Про це повідомляє УНН із посиланням на сайт ВРУ.

Так, законопроектом № 3618 передбачається, що купити(продати) чи орендувати (здати в оренду) нерухомість буде законно тільки через ріелторів.

"З метою забезпечення прозорості, достовірності та доступу до інформації та послуг у сфері ріелторської діяльності, накопичення, обробки, систематизації та пошуку відомостей про об’єкти нерухомості, формування єдиної інформаційної бази даних про об’єкти нерухомості та операції з ними Законопроєктом пропонується запровадити Єдину інформаційну базу даних як багаторівневу інформаційно-телекомунікаційну систему, що містить у своєму складі бази даних, інформаційні ресурси та зручні сервіси", - йдеться в тексті законопроекту.

Зазначається, що це сприятиме якісному наданню послуг у сфері ріелторської діяльності та належному проведенню операцій з нерухомим майном, забезпечить систематизацію та швидкий пошук перевіреної інформації про нерухоме майно (юридичної, технічної, цінової, тощо), надасть можливість користуватися зручними сервісами при проведенні операцій з об’єктами нерухомості.

Згідно законопроекту, рієлтори вноситимуть інформацію щодо договору у новий сервіс – Єдину інформаційну базу. База буде публічню та доступною онлайн.

Окрім того, передбачається, що рієлтори будуть проводити паспортизацію об'єктів, без якої, наприклад прорекламувати свою квартиру на сайті оголошень неможливо. Реклама нерухомості міститиме в собі номер паспорта об'єкта. За не виконання цієї вимоги законопроект передбачає штраф у 47,2 тисячі грн.

Повідомляється, що рієлтори будуть зобов'язані пройти профпідготовку та складати кваліфікаційний іспит.

За роботу без рієлторських свідоцтв передбачено штраф від 8,5 до 17 тис. грн із конфіскацією прибутку.

 

]]>
<![CDATA[Ремонт доріг таки будуть фінансувати з коронавірусного фонду]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/remont-dorg-taki-budut-fnansuvati-z-koronavrusnogo-fondu-60222 Thu, 02 Jul 2020 14:40:00 +0300 message Український уряд вирішив виділити 35 млрд грн. з Фонду боротьби з коронавірусів на ремонт і будівництво доріг. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Планується, що ці кошти Державне агентство автомобільних доріг отримає в 2020 році. Передбачається, що 33 млрд грн. направлять на будівництво, реконструкцію і ремонт, а 2 млрд грн. - на експлуатацію, утримання, дрібний і поточний ремонт.

«В цілому це додаткові +1459 км доріг загального користування в поточному році», - сказав міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Раніше повідомлялося, що першу бетонну дорогу в Україні планують здати в експлуатацію до кінця 2020 року. Йдеться про дорогу Н-31 Дніпро-Решетилівка. До недавнього часу проїзд тут створював небезпеку для водія і завдавав шкоди транспортному засобу.

 

]]>
<![CDATA[ПСО на ринку газу для населення продовжено до 1 серпня]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pso-na-rinku-gazu-dlja-naselennja-prodovzheno-do-1-serpnja-60221 Thu, 02 Jul 2020 13:35:00 +0300 message Кабінет міністрів України продовжив спецзобов’язання НАК «Нафтогаз України» з постачання природного газу для потреб населення ще на один місяць – до 1 серпня 2020 року. Про це повідомляється на сайті Інтерфакс-Україна з посиланням на очільницю Міненерго Ольгу Буславець.

Згідно з повідомленням, це пов'язано з необхідністю проведення конкурсу з відбору постачальника останньої надії (ПОН) на газовому ринку для населення.

«Сьогодні Кабінет міністрів для проведення всіх необхідних заходів для відбору такого постачальника останньої надії продовжив дію ПСО (покладання спеціальних обов'язків – Mind) для населення до 1 серпня», – цитується вона у повідомленні.

Відкриття ринку природного газу для побутових споживачів було заплановано на 1 травня 2020 року, але у зв'язку з введенням карантину через поширення COVID-19 терміни були перенесені на два місяці – на 1 липня.

 

]]>
<![CDATA[Мінімальна заробітна плата підвищиться вже з 1 вересня – до 5 тис грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnmalna-zarobtna-plata-pdvishhitsja-vzhe-z-1-veresnja--do-5-tis-grn-60220 Thu, 02 Jul 2020 12:35:00 +0300 message Міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла, що Уряд винайшов ресурс для підвищення мінімальної заробітної плати вже з 1 вересня та спланував графік такого підвищення.
 
Передбачається, що підвищення мінімальної заробітної плати відбудеться вже з 1 вересня – до 5 000 грн, з 1 січня 2021 року – до 6 000 грн, тобто майже на 20%, з 1 липня 2021 року – 6 500 гривень.
 
Міністр соціальної політики вважає, що підвищення мінімальної заробітної плати - це: 
 
- підвищення рівня життя, в першу чергу, працюючих людей, які отримують найменші доходи,
- боротьба з бідністю,
- боротьба з нерівністю за статками у суспільстві,
- детінізація "зарплат у конвертах".
 
Додаткові надходження до Пенсійного фонду України від підвищення мінімальної заробітної плати лише до кінця цього року можуть скласти майже 1 мільярд гривень.
 
Марина Лазебна повідомила, що з 1 липня відбулося підвищення прожиткового мінімуму на 4,5%, відповідно збільшились розміри державних соціальних гарантій та допомог згідно з Законом України „Про Державний бюджет України на 2020 рік”.
 
За словами Міністра, відбулося збільшення пенсій: у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, від сьогодні зростають мінімальні пенсії з 1638 до 1712 гривень, а також надбавки та підвищення до пенсій, які залежать від прожиткового мінімуму. Цього року планується ще одне таке підвищення, зокрема, мінімальний розмір пенсії з 1 грудня 2020 року становитиме 1769 гривень. Для непрацюючих пенсіонерів зросли мінімальна пенсія за віком, доплати за понаднормовий стаж.
 
Міністр зазначила, що незалежно від того, працює особа чи ні, збільшився розмір встановлених до пенсії надбавок, підвищень, пенсій за особливі заслуги перед Україною, інших доплат, які базуються на величині прожиткового мінімуму, зокрема, для таких категорій: шахтарів, осіб з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій, у тому числі, постраждалих учасників Революції Гідності.
 

Також з 1 липня 2020 року збільшено рівень забезпечення для дітей, які виховуються у малозабезпечених сім’ях, з 85% до 130% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Наразі опрацьовуються шляхи підвищення розміру прожиткового мінімуму з одночасним реформуванням системи соціальних виплат і допомог та оптимізацією видатків на забезпечення їх виплати. 

]]>
<![CDATA[Президент затвердив схему ротації членів НКРЕКП]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/prezident-zatverdiv-skhemu-rotacji-chlenv-nkrekp-60219 Thu, 02 Jul 2020 11:51:00 +0300 message Президент України Володимир Зеленський затвердив схему ротації членів Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг до 2025 року, про це повідомила прес-служба Офісу президента.
 
Згідно з указом, першої ротація застосовується до члена комісії Олені Антонової (до 1 липня 2020 року).
 
Далі ротація торкнеться Оксани Кривенко (до 1 липня 2021 роки), потім - Олексія Магди (до 1 липня 2023 року) потім Ольги Бабій і Дмитра Коваленка (до 1 липня 2024 року), а після Руслана Кайдаша і Валерія Тарасюка (до 1 липня 2025 року).
 
Діючі члени регулятора продовжують здійснювати свої повноваження протягом строку, який становить різницю між шістьма роками і терміном їх перебування на посаді, але з урахуванням передбаченої законом ротації. Ротації підлягають по одному члену регулятора до 1 липня 2020-2021 рр., А також до 1 липня 2023 року, потім - по два члена НКРЕКП щорічно до 1 липня 2024-2025 рр. Законом передбачена схема ротації членів НКРЕКП з поіменним списком, яку затверджує президент України.
 
Діючі члени комісії Дмитро Коваленко, Олена Антонова і Оксана Кривенко призначені на свої посади за результатами відкритого конкурсу 29 травня 2018 року, Ольга Бабій, Руслан Кайдаш, Олексій Магда і Валерій Тарасюк (обраний таємним голосуванням головою НКРЕКП 4 листопада 2019 роки) - указами президента від 29 жовтня 2019 роки без конкурсів.
 

Нагадаємо, Кабмін створив конкурсну комісію з відбору кандидатів на посади членів НКРЕКП, в яку увійшли радник в.о. міністра енергетики Сергій Чех, колишній член НКРЕ Юрій Андрійчук, екс-глава "Укргазвидобування" Олег Прохоренко, експерт "Проекту енергетичної безпеки" USAID і екс-секретар конкурсної комісії НКРЕКП Світлана Голікова, колишній заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Рябчин. 

]]>
<![CDATA[Укрзалізниця відкрила продаж квитків на шість "літніх" поїздів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrzalznicja-vdkrila-prodazh-kvitkv-na-shst-ltnkh-pojizdv-60218 Thu, 02 Jul 2020 11:10:00 +0300 message Укрзалізниця відкрила продаж квитків ще на шість поїздів далекого сполучення. Зокрема, з цього тижня відновлять курсування поїзди до Херсона, Бердянська та Новоолексіївки, про це повідомила пресслужба Укрзалізниці. 
 
Поїзд №375/376 Харків — Херсон курсуватиме щоденно з Харкова з 5 липня, з Херсона з 6 липня.
 
Поїзд №86/85 Львів — Новоолексіївка вирушить зі Львова 5 липня, з Новоолексіївки 6 липня. До 12 вересня він курсуватиме щодня, після 13 вересня — через день.  
 
Поїзд №88/87 Ковель — Новоолексіївка курсуватиме з Ковеля із 7 липня через день по непарних, з Новоолексіївки — з 8 липня через день по парних.
 
Поїзд №110/109 Львів — Херсон курсуватиме щоденно зі Львова з 3 липня, з Херсона з 4 липня.
 
Поїзд №261/262 Харків — Бердянськ курсуватиме з Харкова з 3 липня по 5 вересня через день по непарних, з Бердянська — з 4 липня по 6 вересня по парних днях.
 
Поїзд №282/281 Хмельницький — Генічеськ курсуватиме з Хмельницького через день з 8 липня, з Генічеська через день з 9 липня.
 
Нагадаємо, що поїзди проходять посилену дезінфекційну обробку перед та після рейсу. Також посилено обробку постільної білизни під час прання. У кожному вагоні встановлено санітайзер, яким можуть користуватися пасажири. Поїзні бригади забезпечені засобами індивідуального захисту, пройшли відповідні інструктажі та медогляд.
 

Для посадки в поїзд пасажири обов`язково повинні вдягти захисну маску, а також пройти температурний скринінг при вході на вокзал та при посадці до вагона. З огляду на заходи безпеки пасажирам рекомендовано якнайменше пересуватися по вагонах. Тимчасово у поїздах не пропонуватимуться напої та кондитерські вироби. 

]]>
<![CDATA[Держбюджет за перше півріччя виконано з дефіцитом 16,7 млрд грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/derzhbjudzhet-za-pershe-pvrchchja-vikonano-z-defcitom-167-mlrd-grn-60217 Thu, 02 Jul 2020 10:42:00 +0300 message За підсумками половини року Державний бюджет України було виконано із дефіцитом у розмірі 16,7 млрд грн, у тому числі загальний фонд – дефіцитом у сумі 27,9 млрд грн, при розписі загального фонду звітного періоду у сумі 42,1 млрд гривень. 
 
Про це повідомила пресслужба Міністерству фінансів України.
 
За підсумками січня-червня 2020 року розпис доходів за загальним фондом державного бюджету було виконано на рівні 92,1%, в той час як у січні-травні поточного року — 88,4%.
 
За січень-червень 2020 року соціальні видатки, видатки на оборону, на обслуговування боргу та дотації місцевим бюджетам повністю профінансовано відповідно до розпису на підставі платіжних доручень. Так, видатки за загальним фондом державного бюджету за січень-червень 2020 року становили 479,6 млрд грн, або 90,4% від розпису звітного періоду.
 
За підсумками 6 місяців поточного року державний бюджет було виконано із дефіцитом у розмірі 16,7 млрд грн, у тому числі загальний фонд — дефіцитом у сумі 27,9 млрд грн, при розписі загального фонду звітного періоду у сумі 42,1 млрд гривень.
 
Фактичні державні запозичення до загального фонду державного бюджету за січень-червень 2020 року становили 259,5 млрд грн, або 99,9% від запланованих на цей період.
 
Всього від розміщення ОВДП на фінансування державного бюджету залучено 153,6 млрд грн (99,9% від плану), в тому числі за рахунок випуску ОВДП в іноземній валюті — 61,7 млрд грн (1,6 млрд дол. та 0,3 млрд євро). Із зовнішніх джерел залучено 105,8 млрд грн (100% від плану), зокрема:
  • 33,9 млрд грн шляхом розміщення 10-річних євробондів на суму 1,25 млрд євро під 4,375% річних;
  • 1,350 млрд грн (50,0 млн дол.) — отримання коштів позики МБРР в рамках проєкту “Модернізація системи соціальної підтримки населення України”;
  • 55,2 млрд грн (1,5 млрд СПЗ) отримання кредиту МВФ в рамках програми Stand-by-2020;
  • 15,0 млрд грн (500 млн євро) надходження коштів в рамках позики з макрофінансової допомоги ЄС.
 

При цьому, платежі з погашення державного боргу за січень-червень 2020 року склали 156,2 млрд грн (99,7% плану), платежі з обслуговування — 61,4 млрд грн (89,7% плану). 

]]>
<![CDATA[У Мінприроди замислились, як вирішити проблему з утилізації масок та рукавичок]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-mnprirodi-zamislilis-jak-virshiti-problemu-z-utilzacji-masok-ta-rukavichok-60210 Thu, 02 Jul 2020 10:07:00 +0300 message Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів вважає, що мають бути рекомендації для населення, як правильно утилізовувати “медичні відходи”. 
 
Про це заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський під час брифінгу.
 
“Ми давно перейнялися цим питанням та розробили постанову Кабінету міністрів про запобігання поширення цих відходів: масок, рукавичок”, — сказав Абрамовський відповідаючи на питання, як міністерство вирішувати проблему утилізації “медичних відходів”.
 
Проте, за його словами, вивчивши міжнародний досвід в міністерстві прийшли до висновку, що будь-які адміністративно-регулятивні дії не дадуть результат на який вони очікують.
 

“Ми схиляємося до того, що це мають бути рекомендації населенню, як поводити себе з медичними відходами, які продукуються в домогосподарствах. Їх просто потрібно умовно скласти в пакет, міцно зав’язати та зі звичайними побутовими відходами покласти в баки-накопичувачі”, — розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський. 

]]>
<![CDATA[З липня зросте вартість доставки газу в платіжках в середньому на 9,4%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/z-lipnja-zroste-vartst-dostavki-gazu-v-platzhkah-v-serednomu-na-94-60209 Thu, 02 Jul 2020 09:38:00 +0300 message З липня в Україні знизилась ціна на газ для населення - з 2,94 до 2,78 гривні за один куб. А ось транспортування подорожчає і ціна для кожної області буде різна.
 
Платіжок за газ буде дві: одна за газ, друга - за транспортування.
 
Із 1 липня відбудеться друга фаза підвищення тарифів за розподіл газу. Вартість доставки палива в платіжках в середньому зросте на 9,4%, про це розповіла ГазПравда.
 
Хоча раніше тарифи з липня планували збільшити одразу на 20%. Однак 24 червня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) внесла зміни до свого торішнього рішення, яким встановлювала нові тарифи на розподіл газу.
 
Через суттєве зниження ціни на газ (виробничі втрати і витрати газу займають значну частку в тарифі на розподіл), регулятор переглянув розмір підвищення тарифів.
 
Узагалі не зміниться тариф для Київгазу, Донецькоблгазу, Коростишівгазу, Кременчукгазу, Тернопільміськгазу та Харківміськгазу.
 

Натомість істотно подорожчає доставка газу для клієнтів Мелітопольгазу (до 1,31 грн), Одесагазу (79 коп), Уманьгазу (1 грн), Гадячгазу (1,06 грн) та Запоріжгазу (64 коп за кубометр без ПДВ). 

]]>
<![CDATA[Борг тепловиків перед «Нафтогазом» складає близько 45,3 млрд гривень]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/borg-teplovikv-pered-naftogazom-skladaje-blizko-453-mlrd-griven-60208 Thu, 02 Jul 2020 09:07:00 +0300 message За тиждень регіональні газозбутові підприємства зменшили борг на 332 млн грн (1,4%), виробники тепла – на 242 млн грн (0,6%), підприємства ТЕЦ (виробництво електроенергії) – на 118 млн грн (1,5%), про це повідомила пресслужба НАК «Нафтогаз України».
 
Станом на 30 червня 2020 р. сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ перед НАК «Нафтогаз України» складає близько 45,3 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість зменшилась на 361 млн грн (0,8%).
 
Заборгованість регіональних газозбутових підприємств складає близько 24,1 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість зменшилась на 332 млн грн (1,4%).
 
Заборгованість промислових підприємств за минулий тиждень зменшилась на 5 млн грн (0,1%) та складає близько 3,6 млрд грн.
 

Заборгованість КП ВО Київради «Київтеплоенерго» за газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, за минулий тиждень зменшилась на 60 млн грн (1,7%). Сумарна заборгованість Київтеплоенерго складає близько 3,5 млрд грн. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні частина Києва залишиться без холодної води (адреси)]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ne-60216 Thu, 02 Jul 2020 08:24:00 +0300 message У зв`язку з виконанням робіт по технічним умовам Київводоканалу та підключенням нового будинку до водопровідних мереж  сьогодні буде відключено водопостачання за наступними адресами:
 
2 липня я з 10.00 до 3 липня 6.00
 
вул. Дорогожицька, 17
вул. Парково-Сирецька, 1,3, 5,7, 9, 11, 5а, 5б, 1а, 2, 2а
вул. О. Теліги, 5а
Для забезпечення потреб споживачів буде надано автоцистерну з питною водою, яка буде розташована по вул. Парково-Сирецька у районі будинків 5, 7, 9.
 
2 липня з 10.00 до 17.00
 
вул. Редутна, 19а, 21, 23, 23а, 23б, 25, 25а, 29, 31
пров. Редутний, 19/34
 
2 липня з 9.30 до 18.00 
 
вул. Новомостицька, 2, 2а, 2б, 2в, 2г, 4, 6, 8, 10
 

У компанії нагадують про необхідність заздалегідь запастися водою. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні, 2 липня, погода в Україні буде спекотною, однак подекуди й дощовою]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-2-lipnja-pogoda-v-ukrajin-bude-spekotnoju-odnak-podekudi-j-doshhovoju-60207 Thu, 02 Jul 2020 07:29:00 +0300 message Сьогодні, 2 липня, погода в Україні буде спекотною, однак подекуди й дощовою. Опади пройдуть у західних областях, місцями у Криму, Запоріжжі та на Донбасі. Водночас стовпчики термометрів сягатимуть +27…+33 градусів, прогнозує Укргідрометцентр.
 
Значна частина України 2 липня опиниться під впливом антициклону Valentin, буде багато сонця та купчастих хмар.
 
Дощі з грозами очікують у західних областях, місцями на Луганщині, Донеччині, Запоріжжі та в Криму.
 
Протягом дня у більшості областей повітря прогріється до +27..+33 градусів. Найспекотніше буде у південних і східних областях – +29…+33 градуси, трохи свіжіше на заході – +26…+29 градусів.
 
Повернеться спека й у Київ. Там прогнозують +30…+32 градуси, опади малоймовірні.
 
Прогноз погоди на четвер, 2 липня, у містах України:
 
Ужгород – +27…+29
 
Львів – +26…+28
 
Івано-Франківськ – +27…+29
 
Тернопіль – +26…+28
 
Чернівці – +27…+29
 
Хмельницький – +27…+29
 
Луцьк – +25…+27
 
Рівне – +26…+28
 
Житомир – +30…+32
 
Вінниця – +29…+31
 
Одеса – +31…+33
 
Миколаїв – +31…+33
 
Херсон – +31…+33
 
Сімферополь – +30…+32
 
Кропивницький – +30…+32
 
Черкаси – +29…+31
 
Чернігів – +30…+32
 
Суми – +29…+31
 
Полтава – +29…+31
 
Дніпро – +30…+32
 
Запоріжжя – +30…+32
 
Донецьк – +30…+32
 
Луганськ – +30…+32
 

Харків – +29…+31 

]]>