Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Thu, 19 Sep 2019 20:25:44 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[У Запорізькій області може з'явитися найбільший в ЄС вітропарк]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-zaporzkj-oblast-mozhe-zjavitisja-najblshij-v-jes-vtropark-57476 Thu, 19 Sep 2019 18:25:00 +0300 message Норвезька компанія NBT інвестує додатково 1,1 млрд. Євро в найбільшу в Європі берегову вітроелектростанцію Зофію, яка буде знаходитися на територіях Якимівської і Кирилівської громад.

Потужність вітропарку Zophia складе 742,5 МВт. Проект планується реалізувати до 2022 року. Всього планується встановити 120 вітроелектроустановок і залучити до робіт 500 працівників.

Після запуску станції на ній працюватимуть 150-200 людей.

Віце-президент компанії NBT Торстейн Йенссен під час зустрічі з керівництвом області 19 вересня також зазначив, що найближчим часом компанія хотіла б провести круглий стіл з усіма причетними структурами, а також представити свою програму взаємодії з громадою.

Інвестор обіцяє вислухати пропозиції і профінансувати найважливіші об'єкти на території громад, де почнеться будівництво - повідомляється на сайті Запорізької ОДА.

 

]]>
<![CDATA[«Нафтогазі» стурбований можливим провалом переговорів по транзиту]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/naftogaz-sturbovanij-mozhlivim-provalom-peregovorv-po-tranzitu-57475 Thu, 19 Sep 2019 17:48:00 +0300 message НАК «Нафтогаз України» прорахував різні сенцаріі сьогоднішніх переговорів по транзиту газу через територію України після 2019 року, повідомив на своїй сторінці в Facebook виконавчий директор групи Юрій Вітренко

Він нагадав, що сьогодні, 19 вересня, пройде тристороння зустріч (Україна, ЄС, РФ) з транзиту з 2020 року.

«Давно готувалися, прорахували різні сценарії, але все одно відчуваю себе як перед іспитом або перед змаганнями, - повідомив Вітренко. - Перш за все, подивимося, чи будуть взагалі переговори, або російська сторона буде продовжувати наполягати на нашому відмову від виграшу в Стокгольмському арбітражі, як на умови початку переговорів ».

Він додав, що за час після останньої тристоронньої зустрічі «вдалося досягти консолідованої з нашими партнерами позиції, що така вимога є неприйнятним».

 

]]>
<![CDATA[НА ХАЕС впроваджують нову модель ринку електроенергії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-khajes-vprovadzhujut-novu-model-rinku-jelektrojenergji-57474 Thu, 19 Sep 2019 16:35:00 +0300 message Із запровадженням в Україні ринку електроенергії, у складі ДП «НАЕК «Енергоатом» було створено новий підрозділ «Енергоатом – Трейдинг» та координаційну групу із забезпечення впровадження нової моделі ринку електроенергії, до складу якої увійшли представники всіх АЕС України.

Отож на ХАЕС створено відділи з обліку і планування покупної електроенергії, технічного забезпечення обліку та комерційної диспетчеризації. Сьогодні ці структурні підрозділи ще продовжують доукомплектовуватися. Зокрема, на офіційному сайті ХАЕС та у газеті «Перспектива» розміщений перелік вакансій та відповідних вимог.

За словами заступника начальника виробничо-технічної служби ВП ХАЕС Олега Шолудька, який курує ці відділи, нова модель передбачає запровадження таких сегментів як ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок. Метою нового ринку електричної енергії є запровадження конкурентних механізмів функціонування ринку електричної енергії, вільний вибір контрагентів та забезпечення права споживача вільно обирати постачальника електричної енергії.

Новий ринок зобов’язує до чіткого планування та дотримання графіку заявленого виробітку електроенергії. Потрібно враховувати усі фактори, починаючи з регламентних робіт на енергоблоках і закінчуючи погодними умовами.

При недовиробітку електроенергії – купуємо дорого, а при перевиробітку – продаємо дешево. Під час позапланових зупинок енергоблоків АЕС необхідне оперативне реагування та коригування торгівельного графіка на ринку задля уникнення збитку», – розповідає Олег Шолудько.

Відповідно до визначених урядом умов, «Енергоатом» зобов’язаний продавати за двосторонніми договорами, що укладаються на електронних аукціонах, до 90% виробленого обсягу електроенергії за граничною ціною, а решту електроенергії компанія може збувати за вільними цінами. За перший місяць роботи на енергоринку середня ціна електроенергії Компанії склала 74 копійки за одну кВт*год.

Отож функціонування нового ринку електроенергії дозволить «Енергоатому» отримувати додаткові кошти, які будуть спрямовані на модернізацію.

 

]]>
<![CDATA[На складах ДТЕК запасли місячну норму вугілля]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-skladah-dtek-zapasli-msjachnu-normu-vugllja-57473 Thu, 19 Sep 2019 15:35:00 +0300 message Склади ДТЕК накопичили 683 тисячі тонн вугілля, якого вистачить для роботи 8 теплоелектростанцій компанії протягом місяця.

Про це з посиланням на прес-службу ДТЕК повідомляє БізнесЦензор.

"683 тисячі тонн вугілля накопичили на складах ТЕС ДТЕК. Цього палива достатньо для стабільної роботи 8 теплоелектростанцій компанії протягом місяця. ДТЕК буде і надалі запасатися вугіллям, щоб взимку Україна була зі світлом і теплом", - повідомляє компанія.

Перед стартом опалювального періоду ДТЕК нарощує запаси палива для теплоелектростанцій. Станом на 1 вересня на складах ТЕС компанії було 470 тис. Тонн вугілля, зараз - на 45% більше - 700 тис. Тонн.

"Щодня ми поповнюємо склади наших станцій в середньому на 45 тис. Тонн вугілля. Зараз у нас в запасі 601 тис. Тонн газового вугілля і 82 тис. Тонн антрациту. Цей вугілля власного вуглевидобутку і імпортний", - сказав гендиректор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.

Шахтарі ДТЕК Енерго цьому році вже видобули майже 15 млн тонн вугілля. До кінця року планують видобути ще 8 млн тонн вугілля марки "Г".

Також ДТЕК законтрактував 388 тис. Тонн вугілля марки "Г" з Південної Америки і 100 тис. Тонн. антрациту.

 

]]>
<![CDATA[Болгарія почала будівництво газопроводу в обхід України]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/bolgarja-pochala-budvnictvo-gazoprovodu-v-obkhd-ukrajini-57472 Thu, 19 Sep 2019 14:45:00 +0300 message Державна газова компанія «Болгартрангаз» підписала контракт з саудівською компанією Arkad Engineering щодо будівництва продовження російського трубопроводу в обхід газотранспортної системи України «Турецький потік» на території Болгарії. Про це повідомляє AP.

Зазначається, що загальна вартість проєкту на території Болгарії складе 1,2 мільярда доларів. За ці кошти саудівський підрядник має прокласти 474 кілометри газопроводу від болгарського кордону з Туреччиною до кордону зі Сербією.

У разі успішного завершення цього трубопроводу Росія отримає змогу постачати свій газ до Південної та центральної Європи в обхід ГТС України, що призведе до втрати Україною доходів від транзиту у розмірі 3 мільярди доларів щороку.

Наразі ризик втрати Україною доходів від транзиту досить високий. Зокрема, угода про продовження транзиту газу з 1 січня 2020 року досі не укладена. Переговори щодо неї стартували у Брюсселі 19 вересня.

Раніше президент РФ Володимир Путін повідомляв, що «Турецький потік» планують запустити до кінця 2019 року.

 

]]>
<![CDATA[Рада розширила можливості для учасників ринку електроенергії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rada-rozshirila-mozhlivost-dlja-uchasnikv-rinku-jelektrojenergji-57471 Thu, 19 Sep 2019 13:40:00 +0300 message Із закону "Про ринок електроенергії" виключили пункт, який забороняв продавати імпортовану з країн не членів Енергетичного Співтовариства електроенергію.

Україні дозволили за двосторонніми договорами купувати електроенергію у країн, які не є членами європейського Енергетичного співтовариства.

Відповідний законопроект "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії" підтримали 265 нардепів, передає "Інтерфакс".

Правку про ядерну енергію вніс голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус. Із закону "Про ринок електроенергії" виключили пункт, який забороняв продавати імпортовану з країн-нечленів Енергетичного співтовариства електроенергію тільки на ринках "на добу вперед" і балансуючому ринку.

За словами Геруса, це позитивно вплине на конкуренцію на ринку електроенергії. Дасть можливість знизити тарифи для промислових споживачів.

Нагадаємо, з липня в Україні ввели нову модель ринку електроенергії. Реформа енергоринку – виконання зобов'язань України перед Євросоюзом. Вона передбачає перехід до конкурентного механізму формування ціни на електрику. Ринок електроенергії був введений у т. зв. "захищеному режимі" - правила купівлі-продажу електроенергії на РДВ і ВДР припускають 0-місячний перехідний період, протягом якого виробники електроенергії в заявках на її продаж повинні застосовувати ціну, що не перевищує максимальне значення середніх цінових показників за останні 3 місяці до запровадження нової моделі ринку.

 

]]>
<![CDATA[Програма «теплі кредити» діятиме у 2020 році востаннє]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/programa-tepl-krediti-djatime-u-2020-roc-vostanne-57470 Thu, 19 Sep 2019 12:30:00 +0300 message Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак розповіла, що  урядова програма "теплі кредити" діятиме у 2020 році востаннє, після цього її замінять програми енергоефективності Фонду енергоефективності.
 
Про це повідомила пресслужба міністерства.
 
"Було багато звернень щодо підвищення фінансування програми "теплих кредитів". Рішення ухвалене таке: у 2020 році, що буде транзитним від програми "теплих кредитів" до Фонду енергоефективності, лишається фінансування в обсязі попередніх років, 400 млн грн. Але з наступного року ми повинні перейти до повноцінного функціонування програми енергоефективності через Фонд", — зазначила Бабак.
 
Суттєвою відмінністю програм Фонду стане те, що фінансування виділятиметься на комплексні рішення з термомодернізації. За її словами, такі рішення гарантовано призведуть до скорочення споживання, адже будуть впроваджуватися лише після розробки технічного обгрунтування.
 

Нагадаємо, що у проекті бюджету, що днями був поданий до парламенту, закладено 1,6 млрд грн на фінансування Фонду енергоефективності.  

]]>
<![CDATA[Ріст доходів українців призвів до зменшення розміру субсидій — Мінсоцполітики]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rst-dohodv-ukrajincv-prizvv-do-zmenshennja-rozmru-subsidj--mnsocpoltiki-57469 Thu, 19 Sep 2019 11:46:00 +0300 message Міністр соцполітики Соколовська Юлія пояснила причини скорочення фінансування житлових субсидій в проєкті держбюджету на 2020 рік. Пояснення  Соколовська написала на своїй сторінці у Facebook.
 
Міністр заявила, що скорочення фінансування субсидій пояснюється зростанням доходів громадян. 
 
Тобто, у порівнянні з 55,1 млрд грн, які були закладені до бюджету 2019 року, 47,6 млрд грн у держбюджеті-2020 року - менша сума, але це скорочення спричинене винятково економічними факторами. За словами Соколовської, за рахунок індексації пенсій, збільшення рівня мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму доходи українців зросли, відповідно, зменшився й розмір субсидій, які держава виплачує громадянам.
 
Міністр також зазначила, що витрати на субсидії були переглянуті вже цього року, і наразі у держбюджеті-2019 на них заплановано близько 47 млрд грн, яких цілком достатньо.
 
Міністр запевнила, що фактично «скорочення» немає, а передбаченої на 2020 рік суми вистачить для задоволення потреб усіх категорій населення, які очікують державної допомоги при оплаті комунальних послуг.
 
«Скорочення витрат не призведе до скорочення одержувачів!», - написала вона.
 

Соколовська зазначає, що Мінсоцполітики постійно здійснює моніторинг проблем, котрі виникають у громадян під час отримання субсидій, і на підставі їхніх звернень готує зміни до порядку надання субсидій. 

]]>
<![CDATA[Нові ДБН: при укладанні асфальту мають застосовуватись спеціальні перевантажувачі]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nov-dbn-pri-ukladann-asfaltu-majut-zastosovuvatis-specaln-perevantazhuvach-57468 Thu, 19 Sep 2019 11:13:00 +0300 message З 1 вересня цього року вступили в дію нові зміни у державні будівельні норми щодо проектування доріг загального користування. Вони ввели нову обов’язкову вимогу — на міжнародних автомобільних дорогах І-ї категорії використовувати спеціальні перевантажувачі при укладанні асфальтобетонного покриття. 
 
Такі перевантажувачі забезпечують додаткове перемішування асфальтобетонної суміші перед укладанням. Це дозволяє вирівнювати її температуру та склад, підвищувати щільність та рівність покриття, а отже, і якість.
 
Вибоїни та тріщини на дорогах здебільшого можуть з’являтися якраз через неправильне та нерівномірне укладання асфальтобетону. Тому ця технологія є дуже потрібною та актуальною. 
 
Згідно зі змінами до ДБН, при влаштуванні дорожнього покриття із асфальтобетонних сумішей на міжнародних автомобільних дорогах І категорії потрібно обов’язково застосувати перевантажувач. Доцільність застосування перевантажувача на інших автомобільних дорогах визначається техніко-економічним обґрунтуванням. Перевантажувач має забезпечувати відсутність механічного контакту асфальтоукладача з автосамоскидом та примусове перемішування суміші перед подачею в асфальтоукладач.
 

 

]]>
<![CDATA[У столиці проведуть планову профілактичну промивку мереж]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-stolic-provedut-planovu-proflaktichnu-promivku-merezh-57467 Thu, 19 Sep 2019 10:25:00 +0300 message Згідно із щорічним графіком у столиці проведуть планову профілактичну промивку мереж в Оболонському районі.
 
У зону робіт потраплять мережі по просп. Оболонський (від вул. Малиновського до ст.м. «Мінська»),  просп. Героїв Сталінграду (від № 2 до № 26, від № 1 до № 33/35),  вул. Тимошенка,  вул. Йорданська, вул. Архипенка, вул. Малиновського,  вул. Приозерна, вул. Прирічна. 
 
Профілактична промивка буде проводитися  в ніч з 19 на 20 вересня, а саме з 23.00 до 04.00. Попередньо здійснюється чистка та мийка резервуарів чистої води № 2 на насосній водопровідній станції «Оболонь-1».
 
Профілактика проводитиметься вночі, щоб не створювати незручності мешканцям. Упродовж часу виконання робіт  не рекомендується користуватися водою з крану для приготування їжі та санітарно-гігієнічних потреб. Після завершення профілактичних заходів перед застосуванням воду з крану потрібно спустити: якщо візуально вода прозора та не має стороннього запаху, користуватися нею цілком безпечно.
 

Промивка – це обов’язкова профілактика, необхідна для того, щоб вода не застоювалась та не погіршувалась її якість. Крім того, під час таких заходів труби очищаються від можливого осаду. 

]]>
<![CDATA[Українські ПСГ вже заповнені на 63%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajinsk-psg-vzhe-zapovnen-na-63-57466 Thu, 19 Sep 2019 09:44:00 +0300 message Обсяг газу в підземних сховищах України станом на 16 вересня збільшився до 19,499 млрд куб. м, такі данні повідомила пресслужба  АТ "Укртрансгаз".
 
За останніми даними, за добу в ПСГ України було закачано 68,69 млн куб. м газу.
 
З ПСГ України газ протягом звітної доби не відбирався.
 
При цьому в даних за 16 вересня вказано, що в Україну за добу надійшло зі Словаччини - 42,41 млн куб. м, з Угорщини - 19,41 млн куб. м, з Польщі - 4,05 млн куб. м газу.
 
Українські ПСГ на сьогодні заповнені на 63%.

Додамо, на території України без урахування Криму - 12 ПСГ загальною активною ємністю 31 млрд куб. м. 

 

]]>
<![CDATA[Борг тепловиків перед «Нафтогазом» вже складає близько 40 млрд гривень]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/borg-teplovikv-pered-naftogazom-vzhe-skladaje-blizko-40-mlrd-griven-57465 Thu, 19 Sep 2019 09:05:00 +0300 message Станом на 17 вересня 2019 р. сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ перед НАК «Нафтогаз України» складає близько 40 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість збільшилась на 278 млн грн (0,7%), про це повідомляє пресслужба компанії.
 
Заборгованість регіональних газозбутових підприємств складає близько 22,4 млрд грн, в т.ч. за категоріями споживачів, які не підпадають під дію ПСО – 234 млн грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість збільшилась на 527 млн грн (2,4%).
 
Заборгованість промислових підприємств за минулий тиждень зменшилась на 3 млн грн (0,1%) та складає близько 3,4 млрд грн.
 
Заборгованість КП ВО Київради «Київтеплоенерго» за газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, за минулий тиждень збільшилась на 118 млн грн (3,4%). Сумарна заборгованість Київтеплоенерго складає близько 3,6 млрд грн за усіма договорами, укладеними з Компанією.
 

Зростання заборгованості ТКЕ, ТЕЦ та газозбутових підприємств протягом третього тижня місяця є типовим та пояснюється оформленням актів прийому-передачі обсягів газу, використаного у серпні 2019 року, а розрахунки населення за послуги з постачання теплової енергії у попередньому місяці здійснюються до 20-го числа поточного місяця. 

]]>