Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Tue, 21 May 2019 22:24:33 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[На українському ринку електроенергії немає умов для конкуренції - ЄБРР]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-ukrajinskomu-rinku-jelektrojenergji-nemaje-umov-dlja-konkurencji---jebrr-56307 Tue, 21 May 2019 18:25:00 +0300 message Умов для створення конкурентних відносин між виробниками електроенергії у новому ринку, який має запрацювати в Україні з 1 липня, наразі немає. 

Про це на конференції Європейської Бізнес Асоціації "Реформа ринку електричної енергії" заявила старший банкір департаменту електроенергії Представництва Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Ольга Єрьоміна.

"Досягне Україна мети конкуренції? Давайте будемо реалістами - галузь олігопольна. Ми знаємо основних гравців на ринку. Ми знаємо, що "Енергоатом" продає електроенергію за регульованим тарифом 56,6 копійки, а тепловий тариф більше ніж удвічі більший. Тепловий тариф формуватиме ринкову ціну", - сказала вона. "Безпосередніх умов для конкуренції наразі немає", - зазначила Єрьоміна.

Як повідомлялось, у середині квітня 2017 року Верховна Рада прийняла Закон "Про ринок електроенергії". За словами одного з авторів документа, цей закон призведе до того, що в сегментах генерації електроенергії та її постачання для кінцевих споживачів виникнуть конкурентні відносини, що змусить виробників підвищувати свою ефективність і виведе з ринку неефективну генерацію. Впровадження нового ринку електроенергії також дозволить обирати постачальників електроенергії. Перші торги електроенергією в новоутворених сегментах ринку мають стартувати в Україні 1 липня 2019 року.

 

]]>
<![CDATA[Газ для населення з наступного місяця знову здорожчає]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/gaz-dlja-naselennja-z-nastupnogo-msjacja-znovu-zdorozhchaje-56306 Tue, 21 May 2019 17:35:00 +0300 message НАК “Нафтогаз України” підвищив ціну на природний газ для населення на 4,6% або на 380 гривень до 8 627 грн за тисячу кубометрів (з ПДВ) на червень.

Про це повідомляють Українські новини з посиланням на розісланий “Нафтогазом” газорозподільним компанія проект доповнення до договорів купівлі-продажу газу.

Проектом документа передбачається на червень збільшити ціну на газ на 4,6% або на 380 грн – до 8 627 грн за тис. куб м.

Як повідомлялося, на засіданні 8 травня Кабінет міністрів усунув правові колізії між нормами двох постанов (№867 від 2018 року і №293 від березня 2019 року) по формуванню ціни на газ для населення і теплокомуненерго. Прийнятий документ покликаний забезпечити можливість знизити в травні вартість палива до 8,247 грн за кубометр, що на 3,5% менше ціни, що діє з осені минулого року (8,55 грн за куб. м).

Однак уже в червні вона може вирости, але не більше встановленої до кінця року граничної вартості в 9,717 грн за кубометр.

Нагадаємо, з 1 листопада 2018 ціна на природний газ для населення збільшилася на 23% – до 8 548,92 грн за тис. куб. м в порівнянні з попередньою ціною (6 958 гривень / тис. куб. м), з 1 травня вона становила 9,717 грн за кубометр.

Нагадаємо, Кабінет міністрів постановою №293 зобов’язав НАК “Нафтогаз України” поставляти газ для потреб населення за цінами для промисловості за предудищій місяць, якщо вони опускаються нижче встановленої урядом ціни для побутових споживачів.

У квітні НАК “Нафтогаз України” знизив ціну на газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати, на 19,1% (на 1,69 тис. грн) у порівнянні з діючою – до 7,19 тис. За 1 тис. кубометрів ( з ПДВ).

Однак на травень “Нафтогаз” збільшив цінові пропозиції на газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання на 5,2-11,5%. Кінцева ціна на газ за умови внесення попередньої оплати складе 7 558,8 грн за тис. кубометрів. 

]]>
<![CDATA[Визначено механізм захисту персональних даних під час верифікації субсидій]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/viznacheno-mehanzm-zahistu-personalnih-danih-pd-chas-verifkacji-subsidj-56305 Tue, 21 May 2019 16:35:00 +0300 message Кабмін визначив механізм обробки персональних даних та комплекс заходів щодо їх захисту під час здійснення Мінфіном верифікації та моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат.

Відповідний Порядок обробки та захисту персональних даних під час верифікації соціальних виплат затверджено постановою Кабміну від 3 квітня 2019 року № 405.

Визначено, що персональні дані обробляються у формі, що допускає ідентифікацію фізичної особи, якої вони стосуються. Збирання та накопичення персональних даних здійснюється шляхом підбору, впорядкування, поєднання та систематизації відомостей про реципієнтів засобами інформаційно-аналітичної платформи.

Персональні дані в інформаційно-аналітичній платформі зберігаються протягом строку, передбаченого законодавством.

Доступ до персональних даних надається користувачам інформаційно-аналітичної платформи в обсягах, необхідних для виконання службових обов'язків.

Порядок доступу до персональних даних осіб, які уповноважені на обробку та захист персональних даних під час здійснення верифікації та моніторингу державних виплат, та їх обов'язки встановлюються Мінфіном.

Засобами інформаційно-аналітичної платформи здійснюється ведення обліку працівників, які мають доступ до персональних даних, та розмежування рівнів доступу зазначених працівників до персональних даних відповідно до їх посадових обов'язків.

Користувачі інформаційно-аналітичної платформи допускаються до обробки персональних даних після їх ідентифікації. Доступ користувачу, який не пройшов процедури ідентифікації, не надається та блокується.

Робота працівника з персональними даними фіксується в електронних протоколах доступу до персональних даних.

Інформаційно-аналітична платформа автоматично фіксує інформацію про операції, пов'язані з обробкою персональних даних та доступом до них, та зберігає інформацію про:

  • дату, час та джерело інформації, що містить персональні дані;
  • зміну інформації, що містить персональні дані;
  • перегляд інформації, що містить персональні дані;
  • будь-яку передачу (копіювання) інформації, що містить персональні дані;
  • дату та час видалення або знищення інформації, що містить персональні дані;
  • найменування посади та прізвище, ім'я, по батькові працівника, який здійснив одну із зазначених у цьому пункті операцій.

Працівники, яким надається доступ до персональних даних, дають письмове зобов'язання про нерозголошення персональних даних, які їм довірено або стали відомі під час виконання службових обов'язків.

]]>
<![CDATA[ЄС виділить 1 млн євро на розвиток віє в Україні]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jes-vidlit-1-mln-jevro-na-rozvitok-vje-v-ukrajin-56304 Tue, 21 May 2019 15:47:00 +0300 message  

Державне агентство з енергоефективності спільно з австрійсько-італійським консорціумом запустили проект «Розвиток відновлюваної енергетики в Україні». Ініціативу реалізують протягом 15 місяців. Про це повідомляє Maanimo з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

Щоб посприяти розвитку «зеленої» енергетики в Україні, Євросоюз виділить грант у розмірі 1 млн євро. Експерти ЄС проконсультують українських колег щодо приведення законодавчої бази до європейських стандартів і порадять, як збільшити частку відновлюваних джерел енергії та простимулювати інвестування.

Глава Держенергоефективності Сергій Савчук підкреслив, що обсяг інвестицій у відновлювану енергетику України досяг вже близько 2,5 млрд євро. За словами Савчука, на зростання вкладень вплинули зміни в правовому полі.

Згідно з Енергетичною стратегією України, до 2035 року країна повинна добувати чверть всієї енергії з поновлюваних джерел, а директива ЄС свідчить, що країни Євросоюзу до 2030 року будуть проводити як мінімум 32% «чистої» енергії.

Нагадаємо, що екс-президент Петро Порошенко підписав закон про впровадження системи «зелених» аукціонів. Перші торги можуть відбутися вже 1 липня.

 

 

]]>
<![CDATA[Росія уникає переговорів з «Нафтогазом» про транзит]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rosja-unikaje-peregovorv-z-naftogazom-pro-tranzit-56303 Tue, 21 May 2019 14:38:00 +0300 message У Нафтогазі заявили, що Росія свідомо затягує переговорний процес щодо нового контракту на транзит газу через Україну.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко. 

Як зазначив Вітренко, Росія не погодила проведення тристоронніх переговорів по новому контракту про транзит газу в ЄС через газотранспортну систему України в травні, не узгоджені і переговори на червень.

“Враховуючи, що російська сторона відмовилася проводити тристоронні переговори в травні, тобто вже після обрання нового Президента України, на червень переговори теж не були узгоджені, то стає очевидним, що вони свідомо затягують цей процес. І тут спекуляції щодо впливу виборів президента чи парламенту є лише виправданнями”, – написав Вітренко.

Він також припустив, що в Росії чекають рішення Данії по «Північному Потоку-2», від якого залежить затримка будівництво газопроводу.

“Нагадаю, тільки один з трьох варіантів проходження ПП2, які зараз розглядає Данія, призведе до затримки з будівництвом. І навіть ця затримка не гарантує Україні збереження транзиту – РФ може свідомо пійти на сценарій, коли вони просто обмежать поставки газу у Європу до контрактованих мінімумів, це призведе до підвищення цін у Європі (і для України), і потім з позиції сили РФ буде тиснути на Європу щоб перешкоди для ПП2 були усунені”, – зазначив Вітренко.

Для України, як вважає виконавчий директор НАК “Нафтогаз України”, важливо мати можливість скористатися передбаченим транзитним контрактом правом на перегляд тарифу в 2018-2019 роках для компенсації за прискорену амортизацію і знецінення української газотранспортної системи як наслідок втрати транзиту з 2020 року. Для цього потрібно здійснити анбандлінг Нафтогазу за моделлю ISO.

 

]]>
<![CDATA[У Раді обіцяють повернутися до «зелених» тарифів для домашніх СЕС]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-rad-obcjajut-povernutisja-do-zelenih-tarifv-dlja-domashnkh-ses-56302 Tue, 21 May 2019 13:35:00 +0300 message Депутати готують поправки до закону про "зелених" аукціонах

Комітет Верховної Ради (ВР) з питань паливно-енергетичного комплексу та ядерної політики готує зміни до закону про "зелених" аукціонах, щоб повністю врегулювати всі питання, пов'язані з домогосподарствами. Про це повідомив в Facebook і. о. голови комітету Олександр Домбровський.

Проект змін буде представлений найближчим часом і, за його словами, буде враховувати інтереси споживачів і активних, чесних просьюмер.

Закон про "зелених" аукціонах було підписано 18 травня тоді ще чинним президентом України Петром Порошенко. Документ обмежує "зелений" тариф для діючих і майбутніх домашніх сонячних електростанцій.Также закон передбачає, що з 1 січня 2020 року в системі Prozorro почнуться "зелені" аукціони і поступове зниження "зеленого" тарифу протягом наступних трьох років.

Верховна Рада підтримала законопроект 25 квітня. Поправку про домашніх СЕС додали в останній момент.

 

]]>
<![CDATA[Нові ДБН: вуличне освітлення в Україні має бути енергоекономним]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nov-dbn-vulichne-osvtlennja-v-ukrajin-maje-buti-jenergojekonomnim-56301 Tue, 21 May 2019 12:33:00 +0300 message У нових ДБН «Природне та штучне освітлення» прописано рекомендаційну вимогу – враховувати енергоекономічність світильників при їх встановленні у вуличному освітленні населених пунктів. Крім цього, унормовано можливість використання світлодіодних ламп як для освітлення вулиць і проїздів, так і для самих будівель. 
 
Норми вступили в дію з 1 березня цього року, про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.
 
Відтак, згідно з ДБН, під час проектування установок зовнішнього освітлення особливу увагу слід приділяти оптимізації вибору й розміщенню освітлювальних приладів з найповнішим врахуванням їхнього світлорозподілу. Критерієм оптимізації проектного рішення є енергоекономічність – мінімум потужності освітлювальної установки при забезпеченні нормованих кількісних і якісних показників освітлення.
 
При цьому, у нічний час не допускається частково відключати світильники, якщо вони розташовані лише в одному ряду і лише по одному світильнику на опорі.
 
Також у нових нормах прописано, що при розміщенні світильників необхідно враховувати можливість зручного під’їзду для монтажу й підтримання експлуатаційної придатності.
 
Його норми поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі, вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.
 

Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. 

]]>
<![CDATA[У червні українців чекають потрійні вихідні]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-chervn-ukrajincv-chekajut-potrjn-vihdn-56300 Tue, 21 May 2019 11:21:00 +0300 message
Свято Трійці, що відзначається на 50-й день після Великодня, в цьому році припадає на 16 червня, неділя.
 
Оскільки цей день в Україні є офіційним вихідним, він переноситься на понеділок. Тому, в цілому відпочивати в червні українці будуть три дні - з 15 по 17 червня.
 
У п'ятницю 28 червня - День Конституції України. Це єдине державне свято, закріплений в Основному Законі держави.
 

Таким чином, вихідними будуть ще три дні - з 28-го по 30-е.

А Четвер 27 червня рекомендується зробити скороченим, як передсвятковий день. 

]]>
<![CDATA[У столиці проведуть планову профілактичну промивку мереж]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-stolic-provedut-planovu-proflaktichnu-promivku-merezh-56299 Tue, 21 May 2019 10:35:00 +0300 message Згідно із щорічним графіком буде проводитисье плановау профілактична промивка мереж у Святошинському районі столиці.
 
У зону робіт потраплять мережі по вулицях: просп. Перемоги, бул. Вернадського, вул. Вітрука, вул. Краснова, вул. Депутатська, вул. Улітіна, вул. Оніскевича, вул. Крамського, вул. Кримського, вул. Степанченка, вул. Кржанівського.
 
Профілактична промивка буде проводитися  в ніч з 21 на 22 травня, а саме з 23.00 до 06.00. Попередньо здійснюється чистка та мийка резервуара чистої води № 1 на насосній водопровідній станції «Депутатська».
 
Профілактика проводитиметься вночі, щоб не створювати незручності мешканцям. Упродовж часу виконання робіт не рекомендується користуватися водою з крану для приготування їжі та санітарно-гігієнічних потреб. 
 
Після завершення профілактичних заходів перед застосуванням воду з крану потрібно спустити: якщо візуально вода прозора та не має стороннього запаху, користуватися нею цілком безпечно.

Промивка – це обов’язкова профілактика, необхідна для того, щоб вода, у тому числі у резервуарах, не застоювалась та не погіршувалась її якість. Крім того, під час таких заходів труби очищаються від можливого осаду.  

]]>
<![CDATA[Укрзалізниця подовжила маршрут деяких поїздів до курортних міст]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrzalznicja-podovzhila-marshrut-dejakih-pojizdv-do-kurortnih-mst-56298 Tue, 21 May 2019 09:56:00 +0300 message До літніх перевезень Укрзалізниця подовжила маршрут деяких поїздів до курортних міст.
 
Зокрема, з 1 червня поїзд № 243/244 Івано-Франківськ — Київ курсуватиме до Бердянська, а поїзд № 114/118 Чернівці — Київ курсуватиме до Генічеська з 30 травня до 7 вересня.
 
Зокрема, поїзд № 243 курсуватиме з Івано-Франківська до Бердянська з 1 червня по 1 вересня щоденно. Він відправлятиметься з Івано-Франківська о 21:55, прибуватиме до Києва о 8:48 та до Бердянська о 00:40. Зворотно відправлення з Бердянська о 01:45, прибуття до Києва о 18:45 та до Івано-Франківська о 05:43.
 

Поїзд № 114 Чернівці – Київ курсуватиме до Генічеська з 30 травня по 7 вересня щоденно, відправлення з Чернівців о 19:46, прибуття до Києва о 08:06 та до Генічеська о 00:30. Зворотно відправлення поїзда з Генічеська о 03:45, прибуття до Києва о 19:23 та до Чернівців — о 07:57.

Детальніше з розкладом руху цих поїздів можна ознайомитися за на сайті Укрзалізниці. 

]]>
<![CDATA[Радник Зеленського заявив, що Україна повинна залишитися в програмі з МВФ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/radnik-zelenskogo-zajaviv-shho-ukrajina-povinna-zalishitisja-v-program-z-mvf-56297 Tue, 21 May 2019 09:10:00 +0300 message Проведення дострокових парламентських виборів та формування нової коаліції дозволить Україні досягти підписання нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. 
 
Таку думку висловив економіст, радник Президента Зеленського по макроекономічній політиці Олег Устенко в коментарі УНН.
 
"Україна просто зобов'язана зробити все можливе, щоб залишитися в програмі з Міжнародним валютним фондом. Нас чекають великі виплати - і в цьому році, і в наступному, і МВФ потрібен для фінансової стабільності в середньостроковій перспективі... Я бачу ризик - це те, що не було зроблено те, що було обіцяно по антикорупційної порядку денному", - зазначив Устенко.
 
За його словами, вихід з цієї ситуації можливий через дострокові вибори, формування нової коаліції в новому парламенті і вихід на нову програму співпраці з МВФ вже восени.
 
При цьому економіст додав, що також можливий варіант, коли українська сторона і МВФ досягнуть "передомовленостей" в поточній програмі (в сфері антикорупційного порядку), в результаті яких Київ отримає поступки від керівництва фонду, і буде продовжена поточна програма.
 
При цьому він додав, що для України важливий сам факт продовження співпраці з МВФ, а не факт отримання 2,5 млрд доларів, оскільки від цього також залежить і отримання Україною макрофінансової допомоги від інших міжнародних фінансових інституцій.
 

"Більш важливий сигнал, ніж сам по собі обсяг фінансування", - підсумував Олег Устенко. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні частина Києва залишиться без холодної води]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-chastina-kijeva-zalishitsja-bez-kholodnoji-vodi-56296 Tue, 21 May 2019 08:38:00 +0300 message Сьогодні частина Києва залишиться без холодної води в зв'язку з проведенням ремонтних робіт.

Так, без холодної води залишаться будинки за наступними адресами: 

21травня з 9.00 до 22.00
 
– вул.Нижній Вал (річковий порт),
- вул.Верхній Вал, 72;
 
21 травня з 9.00 до 21.00
 
– вул.Ділова, 1/2, 4, 5Б, 6, 14, 14А, 14Б, 16
 
Також водопостачання буде відсутне й в інші дати, а саме: 
 
28 травня з 9.00 до 6.30 29 травня – вул.Челябінська, 9А, 9Г, 11, 13, 15, 17, 17А, 19, 24В, 24Г.
]]>