Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Tue, 07 Apr 2020 00:35:41 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Імпорт газу зріс на 76%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mport-gazu-zrs-na-76-59369 Mon, 06 Apr 2020 18:25:00 +0300 message Дві третини газу було імпортовано з боку Словаччини — 1,9 млрд кубометрів. Також тривали поставки з Угорщини та Польщі.

У січні — березні нинішнього року Україна імпортувала природного газу на 76% більше, ніж за такий же період 2019 року. Про це повідомляє Оператор ГТС України.

Відзначається, що за перший квартаk 2020 року імпорт газу становив 2,7 млрд кубометрів, що на 1,2 млрд кубів більше, ніж у першому кварталі минулого року. Також цей обсяг на 6% перевищує середній показник у 2016-2019 роках.

За оперативними даними, в березні в Україні було імпортовано 1,3 млрд куб. м газу. Це більше ніж удвічі (на 670 млн куб. м) перевищує обсяги березня в 2019 році.

«На сьогодні всі імпортні обсяги блакитного палива надходять виключно з країн Європейського Союзу. Україна не імпортує газ із Російської Федерації з листопада 2015 року», — сказано в повідомленні.

У компанії додали, що газ імпортували зі Словаччини (1,9 млрд куб. м), Угорщини (0,5 млрд куб. м) і Польщі (0,35 млрд куб. м).

Нагадаємо, за весь 2019 рік Україна імпортувала 14,2 млрд куб. м газу, збільшивши цей показник майже на 35%, порівняно з 2018 роком. Обсяги транзиту газу по території України з РФ зросли на 3% — до 89,6 куб. м.

 

]]>
<![CDATA[У Харківській області з'явиться СЕС на 8 МВт]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kharkvskj-oblast-zjavitsja-ses-na-8-mvt-59368 Mon, 06 Apr 2020 17:35:00 +0300 message На Харківщині, в селищі Борки, планують побудувати сонячну електростанцію потужністю 8 МВт.

Про це повідомили в прес-службі ХОДА.

Зараз в області діють уже три сонячні електростанції, які в цілому дають більше 10 МВт електроенергії.

Ці проекти реалізуються в регіоні внутрішнім інвестором. У три станції вкладено 9 млн. Дол. Інвестицій.

«Потужність Мереф'янської станції - 3,9 МВт. Це дозволяє подати електроенергію для понад 200 домоволодінь Мерефи. Ми запустили ще дві станції в Бірках: 2,2 і 4 МВт. Там плануємо в цьому році побудувати ще одну, саму потужну станцію, яка дозволить забезпечити електрикою більше 700 домоволодінь регіону», - розповів директор компанії «Солар» групи компаній «АС-груп» Богдан Новіков.

 

]]>
<![CDATA[Кабмін змінив порядок розрахунку субсидій на ЖКГ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-zmniv-porjadok-rozrahunku-subsidj-na-zhkg-59367 Mon, 06 Apr 2020 16:35:00 +0300 message У зв'язку з несприятливою епідеміологічною обстановкою на території України, уряд вирішив дещо спростити для громадян отримання субсидій на оплату житлово-комунальних-послуг. Така інформація надійшла від Олексія Чернишова, який займає пост міністра розвитку громад і територій, посилаючись на постанову Кабміну №247.

Так, згідно з текстом рішення Кабінету міністрів, на період карантину в Україні буде заборонено припиняти надання житлових субсидій, за винятком моментів, коли її надання є неможливим (наприклад, переїзд жителів або смерть самотнього особи).

Документ свідчить про забезпечення розгляду питань щодо призначення житлових субсидій на наступний період для всіх домогосподарств, яким була надана субсидія на опалювальний сезон 2019-2020 року, без надання громадянами заяв про призначення житлових субсидій. Відповідно, пункт 78 Положення про порядок призначення житлових субсидій, який був затверджений Кабінетом міністрів України 21 жовтня 1995 року №848, застосований не буде.

Повідомляється, що на період карантину субсидії будуть розраховуватися з урахуванням збільшення соціальних нормативів користування на 50% таких послуг: централізованого водопостачання та водовідведення, постачання гарячої води, постачання газом і електрикою для побутових потреб. Виняток становитимуть лише послуги централізованого опалення.

Крім цього, Кабмін відстрочив введення з 1 травня 2020 року до першого числа місяця, який слідує за місяцем закінчення карантину мінімальної обов'язкової платіжки, в якій будуть прописані спожиті послуги в розмірі 20% середнього місячного доходу будинку.

Відомо, що уряд буде призначати субсидії тим громадянам, які втратили роботу в результаті введення карантину в Україні і зареєстрували себе в службі зайнятості в ролі безробітних. Крім того, всі домогосподарства, яким надавалася субсидія на опалювальний сезон 2019-2020 років, зможуть знову отримати її без додаткових документів або заяв.

 

]]>
<![CDATA[Затверджено план модернізації мереж «Укренерго»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zatverdzheno-plan-modernzacji-merezh-ukrenergo-59366 Mon, 06 Apr 2020 15:21:00 +0300 message Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), на засіданні 3 квітня прийняла постанову про схвалення Плану розвитку системи передачі на 2020-2029 роки загальною вартістю 68,72 млрд грн, розробленого НЕК "Укренерго". Про це повідомляє прес-служба відомства.

Як повідомили в "Укренерго", планом протягом найближчих 10 років передбачена реконструкція 102 діючих підстанцій зі збільшенням на 10% їх загальної трансформаторної потужності, заміною застарілого обладнання і установкою автоматизованих систем управління технологічними процесами.

Також у відомстві підкреслили, що передбачається будівництво 8 нових підстанцій, реконструкція понад 1,5 тис. Км ліній електропередачі 220-330 кВ і будівництво близько 3 тис. Км нових ЛЕП 220-750 кВ.

Також планом передбачено створення потужної телекомунікаційної інфраструктури (волоконно-оптичної лінії зв'язку) для передачі технологічної інформації від енергооб'єктів до диспетчерських центрів з метою забезпечити необхідний рівень керованості енергосистемою і обміну даними, а також впровадження низки заходів щодо кібербезпеки.

"У пріоритеті - надійність живлення споживачів на Сході України, усунення" вузьких місць "в системі передачі, в т.ч. в частині видачі потужностей існуючої і перспективної генерації, підвищення безпеки і надійності роботи енергосистеми. Реконструкція мереж забезпечить технічну готовність і відповідність вимогам надійності системи передачі при тестовій ізольованою роботі і подальшої синхронізації з мережами ENTSO-E ", - відзначав директор з експлуатації та розвитку мережі" Укренерго "Олексій Брехт.

Як повідомлялося раніше, ВВП української держави може скоротитися на 5,9% в поточному році. Про це сказано в макропрогнозі Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

 

]]>
<![CDATA[Кожен п’ятий українець втратив дохід через коронавірус]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kozhen-pjatij-ukrajinec-vtrativ-dohd-cherez-koronavrus-59365 Mon, 06 Apr 2020 14:25:00 +0300 message 38% дорослих українців заявили про зменшення регулярного доходу родини унаслідок епідемії коронавірусу, 16% – про повну втрату доходу, 14% – про втрату роботи, загалом 60% українців назвали щонайменше 1 вид фінансових втрат.

Про це свідчать результати опитування, яке провела компанія Іnfo Sapiens.

Зазначається, що опитування проводили 25-29 березня.

“Близько половини українців, які до карантину відвідували місце роботи або навчання, припинили його відвідувати, з них чверть продовжили працювати або навчатися віддалено”, – йдеться у дослідженні.

Опитування свідчить, що серед тих, хто працював до карантину, лише 46% за березень отримають заробіток в повному обсязі, 34% – у меншому обсязі, ніж очікувалось до карантину, 10% втратили роботу через карантин, решта не дали відповідь на запитання.

 

]]>
<![CDATA[Укрпошта під час карантину пропонує оновлені послуги]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrposhta-pd-chas-karantinu-proponuje-onovlen-poslugi-59364 Mon, 06 Apr 2020 13:11:00 +0300 message Укрпошта під час карантину пропонує оновлені послуги. Листоноші доставляють пенсії, соцвиплати, ліки, продуктові товари додому, про це повідомила пресслужба Укрпошти.

Так, в Укрпошті можна адресно доставити через листоношу чи скористатися онлайн послугами:
  • отримати пенсію та соціальні виплати,
  • сплатити комунальні платежі,
  • замовити ліки,
  • оформити онлайн-передплату,
  • отримати поштовий переказ «З картки додому»,
  • замовити продукти та інші товари широкого вжитку,
  • купити товари з інтернет-магазинів.
Аби замовити послуги не виходячи з дому, потрібно лише знати листоношу, яка обслуговує ваш будинок. Для цього можна заповнити коротку онлайн-форму bit.ly/lystonosha або зателефонувати до Контакт-центру 0 800 300 545 та набрати цифру 9.
 
Просунуті користувачі інтернету можуть скористатися основними послугами через смартфон чи комп'ютер на сайті компанії чи в мобільному додатку.
 
Національний поштовий оператор за останні роки зазнав значних змін — стабільне зростання доходів, значне покращення якості надання послуг, лідерство у сегменті міжнародної доставки, комп'ютеризація відділень, оновлення автотранспорту. При цьому тарифи на послуги є одними із найнижчих на ринку, а основні послуги працюють онлайн для зручності усіх клієнтів.
]]>
<![CDATA[На період карантину забороняється припиняти надання житлових субсидій]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-perod-karantinu-zaboronjajetsja-pripinjati-nadannja-zhitlovih-subsidj-59363 Mon, 06 Apr 2020 12:25:00 +0300 message На Урядовому порталі опубліковано постанову Кабміну «Про особливості надання житлових субсидій» від 25 березня 2020 року, повідомила пресслужба Уряду.
 
Згідно з постановою, на період карантину забороняється припиняти надання житлових субсидій у випадках, передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії (переїзд родини або смерть одинокої особи).
 
Розрахунок житлових субсидій на період карантину відбуватиметься з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів користування такими комунальними послугами, як централізоване водопостачання та водовідведенням, постачання гарячої води, газу та електроенергії для побутових потреб (окрім опалення) (соціальні нормативи, у межах яких надається субсидія на оплату ЖКП, встановлені підпунктами постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409).
 
Відтерміновано впровадження з 1 травня 2020 року до першого числа місяця, наступного за місяцем закінчення карантину мінімального обов’язкового платежа за спожиті послуги у розмірі 20% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства. 
 
Житлова субсидія має бути призначена громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину, відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні.
 

Також усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019/2020 років, субсидія на наступний період має призначатись автоматично. 

]]>
<![CDATA[Під час карантину заборонено відключати від електрики водоканал і шахти]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pd-chas-karantinu-zaboroneno-vdkljuchati-jelektriku-vodokanalam-shahtam-ta-tec-59362 Mon, 06 Apr 2020 11:44:00 +0300 message Кабінет міністрів України заборонив постачальникам електроенергії відключати від неї водоканали та вугільні шахти. Окрім того забороняється відключати від газопостачання теплокомуненерго, а також теплоелектростанції та теплоелектроцентралі. 
 
Відповідна заборона міститься в урядовій постанові №255 на Урядовому порталі.
 
“Заборонити до 24 квітня 2020 р. постачальникам електричної енергії, операторам систем розподілу електричної енергії здійснювати відключення та обмеження нижче технологічного мінімуму споживання електричної енергії підприємств централізованого водопостачання та водовідведення незалежно від форми власності, вугледобувних підприємств”, — йдеться в тексті постанови.
 

Також забороняється  постачальникам природного газу здійснювати припинення постачання природного газу виробникам теплової та електричної енергії (припинення забезпечення споживача необхідними підтвердженими обсягами природного газу, неподання оператору газотранспортної системи номінацій/реномінацій на транспортування природного газу для задоволення потреб споживачів, зменшення періоду постачання в інформаційній платформі оператора газотранспортної системи та/або надсилання доручень на припинення (обмеження) транспортування/розподілу природного газу для споживачів або припинення газопостачання) незалежно від форми власності. 

]]>
<![CDATA[У Києві закінчився опалювальний сезон 19/20]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kijev-zaknchivsja-opaljuvalnij-sezon-1920-59361 Mon, 06 Apr 2020 11:05:00 +0300 message У Києві більше 55% житлових будинків уже відключили від централізованого опалення. Про це повідомляє пресслужба "Київтеплоенерго".
 
"Завершення опалювального сезону стартувало відповідно до розпорядження № 556 Київської міської державної адміністрації. Вже 55 % житлового фонду відключено від тепла.  Зупинено роботу 90% сезонних теплоджерел (34 з 39 задіяних у опалювальному сезоні) – котельних, станцій тепла, інших об’єктів. Ще 5 теплоджерел у знаходяться у процесі зупинки", - поінформували у компанії.
 
Наразі постачання послуги централізованого опалення припинено до 4577 житлових будинків. З них 3894 – будинки комунальної власності, 291 – відомчий будинок, а також 392 – ЖБК і ОСББ (за наданими заявками).
 
"Відключення опалення у столиці відбуватиметься поступово, протягом 2-3 діб. Це пов’язано з розгалуженістю централізованої системи теплопостачання, протяжність якої складає понад 2,7 тис. км трубопроводів. Завершення опалювального сезону 2019-2020 відбувається синхронно з потеплінням. За даними "Укргідрометцентру", з наступного тижня середньодобова температура повітря становитиме +8 градусів за Цельсієм", - зазначили у компанії.
 
Нагадаємо, раніше КП "Київтеплоенерго" розпочало процес відключення теплопостачання у школах і дитячих садочках. 
]]>
<![CDATA[До кінця року Україна очікує від МВФ додатково до 5 млрд доларів ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/do-kncja-roku-ukrajina-ochkuje-vd-mvf-dodatkovo-do-5-mlrd-dolarv--59360 Mon, 06 Apr 2020 10:26:00 +0300 message До кінця року Україна очікує отримати від Міжнародного валютного фонду додатково до 5 млрд доларів у бюджет. Про це розповів в ефірі одного з телеканалів міністр фінансів України Сергій Марченко.
 
“Ми з МВФ погодили рамки доходів і дефіциту. Ми чітко визначили скільки в нас є можливості щодо ресурсу наповнення бюджету”, — сказав міністр фінансів України Сергій Марченко.
 
За його словами, залишилося узгодити технічний меморандум, а також ВР ухвалити низку законів, зокрема, внести зміни до державного бюджету 2020 р.
 
“Є сподівання, що ми отримаємо найближчим часом транш в бюджет. Ми сподіваємося також до кінця року отримати від МВФ додатково до 5 млрд доларів в бюджет. Це ми зафіксували. І це, можна сказати, такі основні положення”, — сказав Марченко.
 

Нагадаємо, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль раніше заявляв, що уряд отримав від Міжнародного валютного фонду позитивний сигнал і сподівається, що вже найближчим часом Україна отримає перший транш макрофінансової допомоги від цієї організації. 

]]>
<![CDATA[М.Лазебна:«Закликаю надавати інформаційну підтримку в проведенні дистанційної оплати комуналки»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mlazebnazaklikaju-nadavati-nformacjnu-pdtrimku-v-provedenn-distancjnoji-oplati-komunalki-59359 Mon, 06 Apr 2020 09:45:00 +0300 message Міністр соціальної політики Марина Лазебна звернулася до керівників уповноважених банків, через які відбувається проведення виплат пенсій та грошової допомоги, із закликом надавати інформаційну підтримку у проведенні дистанційної оплати житлово-комунальних послуг, сприяти поширенню практики безготівкових/електронних розрахунків клієнтам в умовах карантину. 
 
Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики.
 
"З метою забезпечення дотримання установлених на державному рівні правил карантину, убезпечення найбільш уразливих категорій населення від зараження гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та надання їм можливості залишатися вдома, закликаю вас: інформувати клієнтів, які є одержувачами пенсій, грошової допомоги через поточні рахунки в банку, про те, що вони повинні дотримуватись установлених правил карантину та не виходити з дому без нагальної потреби", - сказала Марина Лазебна.
 
Також вона закликала інформувати своїх клієнтів, зокрема, шляхом надсилання СМС-повідомлень, про роботу систем дистанційного обслуговування та можливості дистанційної плати за товари і послуги, в тому числі житлово-комунальні, не виходячи з дому.
 

"Надавати одержувачам пенсій, грошової допомоги інформаційну підтримку у проведенні дистанційної оплати житлово-комунальних послуг, сприяти поширенню практики безготівкових/електронних розрахунків серед одержувачів пенсій та грошової допомоги", - наголосила Лазебна. 

]]>
<![CDATA[Нові обмежувальні заходи: люди віком 60+ на час карантину мають находитись вдома]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nov-obmezhuvaln-zahodi-ljudi-vkom-60-na-chas-karantinu-majut-nahoditis-vdoma-59358 Mon, 06 Apr 2020 09:19:00 +0300 message Уряд вніс нові зміни до Постанови №211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” які  викликали в українців безліч запитань. Тому Кабмін надав роз’яснення щодо найбільш поширених запитань, повідомила пресслужба Уряду.
 
Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?
 
Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.
 
Чи можна ходити по вулиці без маски?
 
В Постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі.
 
Громадське місце - частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).
 
Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у м. Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія; тощо.
 
Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».
 
Навіщо запроваджується обов’язковий масковий режим? 
 
Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдженя коронавірусної хвороби всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.
 
Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід в парк чи відсутність маски?
 
Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.
 
Чи закривають церкви на період карантину?
 
Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Ми закликаємо всіх українців залишатися вдома на період карантину. 
 
Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах в парки?
 
Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.
 
Чи можна ходити по вулиці втрьох?
 
Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їх кількості.
 
В якому випадку людям старше 60 років можна тепер виходити на вулицю?
 
Люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак - потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають. 
 
А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися? 
 
Люди, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися масочного режиму.
 
Окрім того, Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.
 
Чи можна буде гуляти навколо будинку?
 
Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.
 
Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити самим на вулицю?
 
Діти до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. В постанові №211 вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Але! Як сказано вище, навіть під’їзд та територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.
 
Чи можна ходити в парк чи сквер? 
 
Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.
 
Як тепер вигулювати домашніх тварин? 
 
Як і раніше ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.
 
Коли діти знову підуть у школу?
 
Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн. За ініціативи Президента починає працювати проект «Всеукраїнська школа онлайн». Старт трансляції – 6 квітня.  
 
Чи правда, що магазини, банки та аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?

Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів. 

]]>