Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Tue, 12 Nov 2019 18:37:39 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Мінінфраструктури почало оновлення «Укрзалізниці»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnnfrastrukturi-pochalo-onovlennja-ukrzalznic-57983 Tue, 12 Nov 2019 18:25:00 +0300 message Міністерство інфраструктури України ініціювало оновлення рухомого складу АТ "Укрзалізниця", а також запуск нових внутрішніх і міжнародних маршрутів. Про це розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій, під час представлення планів Мінінфраструктури на майбутнє, передає УНН з посиланням на пресслужбу Кабміну.

"Міністерство інфраструктури України ініціює оновлення рухомого складу Укрзалізниці, підвищення якості та безпеки вантажних та пасажирських перевезень, а також запуск нових внутрішніх та міжнародних маршрутів", - розповів Владислав Криклій.

Міністр зазначив, що зміни необхідно робити негайно, адже середній вік локомотивів понад 40 років, а рівень зношеності вагонів – понад 85%.

"Пасажирські перевезення та діяльність вокзалів збиткові для залізниці", - сказав Владислав Криклій.

Міністр зазначив, що джерелом додаткових коштів для переобладнання рухомого складу та покращенні інфраструктури може бути оренда чи продаж майна, які не використовується залізницею у своїй діяльності. Вартість таких активів, за попередніми оцінками, є понад 10 млрд грн. Ще одним джерелом коштів є концесія.

"Таким чином, повідомляється, що концесія залізничних вокзалів Миколаєва, Харкова, Дніпра, Хмельницького, Чоп, яка наразі опрацьовується Міністерство спільно з партнерами, дозволить перетворити їх у зручні простори з торговими площами, кафе та готелями, забезпечити якісно вищий рівень сервісу для пасажирів та збільшити інвестиційний ресурс Укрзалізниці", - повідомили у пресслужбі.

Зазначається, що у 2020 році "Укрзалізниця" придбає 2000 вантажних і 26 пасажирських вагонів, 40 тепловозів та 200 електровозів. Для пришвидшення руху потягів електрифікують 110 км колії.

"Паралельно з цим планується покращити рівень сервісу та комфорту для пасажирів. Для цього у наступному році заплановані: заміна освітлення у вагонах, оновлення постільної білизни, вдосконалення системи прибирання у потягах", - додали у пресслужбі.

Окрім того, повідомляється, що в рамках реалізації програми безпеки на Укрзалізниці в 2020 році планується облаштування під’їздів та підходів до залізничних переїздів, встановлення на переїздах систем відеонагляду, облаштування пристроїв переїзної автоматики на нерегульованих переїздах з автобусним рухом, ремонт пасажирських платформ, тунелів, встановлення огородження на станціях.

 

]]>
<![CDATA[Рада прийняла зміни до закону про ринок електроенергії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rada-prijnjala-zmni-do-zakonu-pro-rinok-jelektrojenergji-57982 Tue, 12 Nov 2019 17:31:00 +0300 message Депутати Верховної Ради підтримали зміни в закон про ринок електроенергії.

Про це повідомляє krapka.club з посиланням на прес-центр парламенту.

Відзначається, за відповідне рішення проголосували 259 депутатів. Таким чином, обранці народу підтримали зміни до Закону України «Про ринок електричної енергії».

Згідно зі змінами, спеціальна Нацкомісія зможе регулювати ціни на електроенергію і уточнювати всю пов'язану з цим інформацію. Також вона буде шукати альтернативу з купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом.

Нова модель ринку електроенергії стартувала 1 липня. Це передбачає впровадження нової моделі ринку, включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу вперед», внутрішньодобовій ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг.

 

]]>
<![CDATA[Транзит газу через українську ГТС збільшився]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/tranzit-gazu-cherez-ukrajinsku-gts-zblshivsja-57980 Tue, 12 Nov 2019 16:50:00 +0300 message Україна в січні-жовтні 2019 року збільшила транзит природного газу через свою газотранспортну систему (ГТС) на 1,7% (на 1 млрд 231,9 млн куб. М) у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року - до 73 млрд 296,7 млн куб. м, свідчать оперативні дані АТ "Укртрансгаз".

Згідно з розрахунками агентства "Інтерфакс-Україна", транзит газу через країну в Європу за 10 місяців склав, в тому числі, 71 млрд 49,9 млн куб. м (+ 1,7% до січня-жовтня-2018), в Молдову - 2 млрд 246,8 млн куб. м (+ 0,9%). За підсумками жовтня-2019 транзит газу зріс на 5,5% (на 363,4 млн куб. М) у порівнянні з аналогічним місяцем 2018 року - до 6 млрд 979,6 млн куб. м. У тому числі транзит газу через Україну до Європи склав 6 млрд 756,5 млн куб. м (+ 5,5%), Молдову - 223,1 млн куб. м (+ 6,8%).

Як повідомлялося, Україна в 2018 році скоротила транзит природного газу через свою газотранспортну систему (ГТС) на 7,1% (6 млрд 677,8 млн куб. М) у порівнянні з 2017 роком - до 86 млрд 779,2 млн куб. м. У тому числі транзит газу через країну в Європу за рік склав 83 млрд 839,4 млн куб. м (-7,6% до 2017 року), Молдову - 2 млрд 939,8 млн куб. м (+ 8,6%). "Укртрансгаз", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни. Обсяг транзиту через ГТС України в 2012-2019 рр., Млн куб. м:

 

]]>
<![CDATA[Тариф на електроенергію для населення потрібно зрівняти з промисловим]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/tarif-na-jelektrojenergju-dlja-naselennja-potrbno-zrvnjati-z-promislovim-57981 Tue, 12 Nov 2019 15:38:00 +0300 message Тарифи на електроенергію для населення потрібно вирівнювати з тарифами для промисловості, в перспективі це може забезпечити зниження ціни на струм. Про це заявив експерт "Українського інституту майбутнього" Андріан Прокоп в ефірі каналу "Хвиля".

Експерт зазначив що через покладання державою на "Енергоатом" і "Укргідроенерго" спецобоязательства з продажу дешевої електроенергії населенню програють всі, в тому числі і населення, оскільки великі генеруючі компанії фактично виключені з ринку.

"Програють усі, крім населення, платіжку отримують нижче, але по факту, отримують високу ціну продукції, ці всі макроефекту, так як імпорт і заміна національного виробництва - це і тиск на національну валюту, на платіжний баланс і всі інші. Тут однією рукою намагаємося зробити добре, а інший даємо такого ляпаса всім ", - сказав Прокіп.

Він зазначив, що тарифи на електроенергію для населення потрібно піднімати, як мінімум, до рівня тарифів на струм для промислових споживачів. А незахищеним верствам населення надавати субсидії.

"Фактично за всіма правилами ціни для населення і промисловості повинні бути однаковими. А взагалі навіть ще вище, тому що промисловість - це переважно оптовий покупець. Той, хто купує більше, завжди отримує якусь знижку. А населення з особливим графіком, тобто з піками, має платити за всіма правилами високу ціну. А ті вже, хто не може собі дозволити заплатити таку ціну, їм потрібно компенсувати якимись монетизованими субсидіями ", - пояснив Прокоп.

Він навів приклад ринку електроенергії Словаччини, схожого за структурою з ринком України, де тарифи для населення і промисловості однакові, і у них ціна на електроенергію нижче, ніж в Україні.

"Ситуація в Словаччині, що у них теж більше 50% енергії - це атомки. 30% - це вугілля. І інша - восзобновляемая. Але паритет цін для населення і промисловості інший. І виходить так, що вони з дуже схожою структурою виробництва електроенергії дуже часто мають більш низьку ціну. А ми за рахунок того, що ми дешеву генерацію виключили з ринку, не пускаємо її, повинні відповідно вищою ціною ", - сказав Прокіп.

Нагадаємо, раніше голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), Валерій Тарасюк заявив, що в середньостроковій і довгостроковій перспективі немає альтернативи вирівнювання цін на електроенергію для населення і підприємців, і ціни на струм для населення неминуче виростуть

 

]]>
<![CDATA[Подорожчання газу для населення може скласти 20%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/podorozhchannja-gazu-dlja-naselennja-mozhe-sklasti-20-57979 Tue, 12 Nov 2019 14:46:00 +0300 message Експерт з питань енергетики Валентин Землянський розповів про ситуацію з «газовим питанням» в нашій країні кореспонденту ГолосUA.

- Валентин, який може бути ринкова ціна газу для споживача з 1 січня?

- У нас, на жаль, не буде ринкової ціни. У нас буде ціна, яку встановить НАК «Нафтогаз України». На сьогоднішній день у НАК «Нафтогаз України» немає конкурентів, які могли б запропонувати більш вигідну ціну населенню. Більш того, з сегментом населення мало хто хоче працювати. Принаймні, станом на зараз, - в зв'язку з низькою платоспроможністю.

- Наскільки орієнтовно може подорожчати газ для населення в процентному відношенні?

- Швидше за все, в межах 15-20% ціна на газ може підвищитися. Від 6 тис. Грн з невеликим ми піднімається до стану 7200 грн за кубометр.

- Чи може додатися тариф на транспортування газу?

- Це ще питання. Він поки не врегульоване. Якщо ми говоримо, що для облгазів будуть підняті тарифи, то, нарешті, вирішиться це питання. Транспортна складова виросте. Умовно кажучи, на сьогоднішній день вона складає на тисячу кубометрів в середньому по Україні 60 копійок. Збільшиться ця сума в два рази - до 1,20 грн. Тобто, якби у нас був контроль з боку держави, тоді НАК «Нафтогаз України» в ціні газу «посунувся» б на цю складову, тому що вона реальна потрібна. Врахував би цю складову в ціні на газ, а не перекладав би її на плечі споживачів, тому що він сам прекрасно розуміє необхідність цього рішення. Це питання утримання людей на місцях (всіх слюсарів) в облгазах - тобто, підняття їм зарплати і реалізації інвестиційних програм облгазами. З одного боку, контроль держави, з іншого - «Нафтогаз» не "б'є по кишені", не скорочується, але ніхто цього не робить.

- Складається враження, що наша влада цього не розуміють 

- У нас повністю розбалансована система. Всі вони розуміють. Це свідомо прийняте рішення, вони свідомо цього не помічають. Помилки, які носять системний характер, це не помилки, а це завдання. Відповідно, вони виконують завдання по ще більшого зменшення доходів населення. Кінцева мета - депопуляція.

- Кажуть, що зміниться формула ціни на газ для населення ... Що це означає?

- Це законопроект, який подав Бойко (законопроект № 1122 про формування вартості газу для населення, що сприяв зниженню житлово-комунальних тарифів і вартості газу для населення в майбутньому, - Авт.). Він пропонує формувати ціну, виходячи з собівартості видобутку власного газу і ціни імпортного газу. Оскільки українського газу більш ніж достатньо для того щоб закрити потреби населення, десь ще стільки ж потрібно для промисловості, цей законопроект пропонує збалансувати ціну, щоб була єдина ціна, ця ціна була б для всіх споживачів. Всі зараз кричать про корупційну складову, яку потрібно прибрати. Також це дозволило б, з економічної точки зору, підтримати український реальний сектор. Поки парламент не голосував цю «історію».

- Що буде з транзитом російського газу через територію України?

- Цього ніхто не знає поки. Перший Північний потік незначно скоротить обсяги транзиту газу через територію України, на відміну від другого. У будівництві «Турецького потоку-2» активно беруть участь всі східноєвропейські країни, з якими ми примудрилися за останні кілька років увійти в конфліктні відносини. В першу чергу, мова йде про Словаччину. Свого часу ми, по суті, змусили Словаччину включитися в реалізацію реверсу, політично надавав через Брюссель і Вашингтон. І це Угорщина. Уздовж кордонів України Угорщина, Болгарія, Сербія беруть участь в будівництві Північного потоку-2. Іншими словами, Україну намагаються виключити, мінімізувати її вплив на газорозподіл на європейському континенті.

 

]]>
<![CDATA[Герус: Імпорт електрики з РФ становить 0,4% від обсягів споживання]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/gerus-mport-jelektriki-z-rf-stanovit-04-vd-obsjagv-spozhivannja-57978 Tue, 12 Nov 2019 13:36:00 +0300 message Імпорт електроенергії з РФ сьогодні вночі становив 0,4% від загального обсягу споживання, при цьому зниження ціни за останні кілька місяців становило близько 15%. Про це заявив голова комітету ВРУ з питань енергетики Андрій Герус під час засідання Погоджувальної ради, передає УНН.

"Сьогодні вночі такий імпорт складав 54 мегавати при загальному споживанні 14 тис. мегават, тобто десь приблизно 0,4%. При цьому зниження ціни за останні кілька місяців склало близько 15%. Від цього виграють усі українські споживачі й економіка", - зазначив Герус.

При цьому він додав, що імпорт електричної енергії з РФ і Білорусі на українську біржу був дозволений законом, ухваленим ще 2017 року.

Герус також прогнозує зменшення імпорту електроенергії з РФ до нуля.

За його словами, імпорт електроенергії з РФ сьогодні вночі становив 0,4% від загального обсягу споживання, при цьому зниження ціни за останні кілька місяців становило близько 15%. Про це заявив голова комітету ВРУ з питань енергетики Андрій Герус під час засідання Погоджувальної ради, передає кореспондент.

"Сьогодні вночі такий імпорт складав 54 мегавати при загальному споживанні 14 тис. мегават, тобто десь приблизно 0,4%. При цьому зниження ціни за останні кілька місяців склало близько 15%. Від цього виграють усі українські споживачі й економіка", - зазначив Герус.

При цьому він додав, що імпорт електричної енергії з РФ і Білорусі на українську біржу був дозволений законом, ухваленим ще 2017 року.

Додамо, Герус прогнозує зменшення імпорту електроенергії з РФ до нуля.

 

]]>
<![CDATA[Через відсутність опалення у місті Новий Розділ школярі пішли на вимушені канікули]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/cherez-vdsutnst-opalennja-u-mst-novij-rozdl-shkoljar-pshli-na-vimushen-kankuli-57977 Tue, 12 Nov 2019 12:38:00 +0300 message На цьому тижні,  через відсутність опалення у місті Новий Розділ Львівської області школярі пішли на вимушені канікули, про це повідомляє Zaxid.Net.
 
Схожа ситуація і у Новояворівську. Температура в приміщеннях там вже опустилась подекуди нижче 10 градусів. 
 
В дитячих садочках працюють тільки об'єднані групи, приміщення обігрівають електричними камінами. 
 
Через загрозу зриву опалювального сезону в області оголосили надзвичайну ситуацію.
 
В.о. міського голови Нового Роздолу Ірина Кравець повідомила, що поки що немає кінцевої дати, коли відновлять навчання.
 
Нагадаємо, 28 жовтня 2019 року мер міста Новий Розділ (Львівська область) Андрій Мелешко і його заступник прийняли рішення подати у відставку через зрив опалювального сезону. 
]]>
<![CDATA[НАК "Нафтогаз України" домігся арешту рахунків компанії "Газпрому" в Японії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nak-naftogaz-ukrajini-domgsja-areshtu-rahunkv-kompanji-gazpromu-v-japonji-57976 Tue, 12 Nov 2019 11:50:00 +0300 message Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" домоглася арешту рахунків емітента єврооблігацій "Газпрому" в японських ієнах, що фактично забороняє GazAsia Capital S.A. здійснювати платежі на користь російського монополіста.
 
Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії.
 
"Нафтогаз" домігся арешту щодо SPV-компанії для випуску єврооблігацій російського монополіста в японських ієнах - GazAsia Capital S.A. ", - сказано в повідомленні.
 
"Газпрому" все дорожче обходиться невиконання рішень Стокгольмського арбітражу. Навіть з огляду на величезні запаси газу, без зовнішніх запозичень російський монополіст не може виконувати власні інвестиційні програми.
 
"Якщо" Газпром "ще деякий час буде ігнорувати рішення міжнародного арбітражу, грати в нєсознанку і не помічати арешти своїх активів, то єдиною його надією залишаться державні дотації", - йдеться в повідомленні.
 
Зараз "Газпром" заборгував "Нафтогазу" майже 3 мільярди доларів і ще понад 12 мільярдів доларів потрібні в новому арбітражі. У ряді іноземних юрисдикцій ведеться судова робота з визнання і примусового виконання рішень арбітражу.
 

"На сьогодні як забезпечувальний захід" Газпром "за рішенням суду вже сплатив 345 мільйонів доларів, а саме: 200 мільйонів доларів англійська комерційний суд зобов'язав" Газпром "сплатити на депозитний рахунок суду в якості гарантії виконання судового рішення. 145 мільйонів доларів дивідендів від Nord Stream заморозив той же суд влітку цього року ", - зазначила прес-служба компанії. 

]]>
<![CDATA[Більшість українців підтримує продовження мораторію на продаж землі]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/blshst-ukrajincv-pdtrimuje-prodovzhennja-moratorju-na-prodazh-zeml-57975 Tue, 12 Nov 2019 11:12:00 +0300 message Більшість українців під час голосування на референдумі підтримала б продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, підтримали б запровадження ринку землі лише кожен четвертий українець. 
 
Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова.
 
У разі проведення референдуму із земельного питання абсолютна більшість проголосували б за продовження мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення (63,4% усіх опитаних або 68,3% тих, хто взяв би участь у референдумі).
 
Кожний четвертий з тих, хто взяв би участь у референдумі (23,2%), або 20,1% серед усіх опитаних, проголосували б за запровадження ринку землі та скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення. Решта опитаних не визначилися з відповіддю.
 
Ставлення до питання запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення міського та сільського населення майже не відрізняється: проголосували б за продовження мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення 60,9% міських жителів і 68,9% сільських жителів; запровадження ринку землі та скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення підтримали б 20,6% міських жителів і 18,9% сільських жителів.
 
Більшість громадян України вважають, що питання запровадження ринку землі та скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення потрібно виносити на всенародний референдум. Такої думки дотримуються 67,7% респондентів. 20,5% опитаних вважають, що це питання не слід виносити на референдум, решта - не визначилися з відповіддю.
 
Понад три чверті опитаних (77,6%) взяли б участь у такому референдумі, якби він відбувався найближчої до дати опитування неділі. Не взяли б участі 11,2%, а решта опитаних не визначилися з відповіддю.

Довідка. 
 

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 1 по 7 листопада 2019 року. Було опитано 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. 

]]>
<![CDATA[ВАС заочно заарештував ексочільника НКРЕКП Дмитра Вовка]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vas-zaochno-zaareshtuvav-jeksochlnika-nkrekp-dmitra-vovka-57974 Tue, 12 Nov 2019 10:25:00 +0300 message Вищий антикорупційний суд України заочно заарештував колишнього голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитра Вовка і заступника начальника управління енергоринку НКРЕКП Володимира Бутовського в рамках розслідування справи «Роттердам +».
 
Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в Facebook.
 
"Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила апеляційну скаргу прокурора САП і обрала для колишніх голови НКРЕКП і заступника начальника управління енергоринку запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Таким чином, апеляційна палата ВАКС скасувала рішення суду першої інстанції, якими було відмовлено прокурорам САП і детективам НАБУ в задоволенні клопотань про обрання зазначеним особам заходів у вигляді утримання під вартою у зв'язку з міжнародним розшуком ", - йдеться в повідомленні.
 
Нагадаємо, що 18 вересня апеляційна палата видала дозвіл на затримання з метою приводу для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою колишнього заступника начальника управління енергоринку НКРЕКП.
 

Аналогічне рішення по екс голові НКРЕКП було прийнято в серпні 2019 року. 

]]>
<![CDATA[В Україні вже зафіксовано 20 випадків дифтерії]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-ukrajin-vzhe-zafksovano-20-vipadkv-difterji-57973 Tue, 12 Nov 2019 09:45:00 +0300 message В Україні вже зафіксовано 20 випадків дифтерії. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
 
Найбільший спалах небезпечного захворювання стався в Закарпатській області – 5 хворих, у Хмельницькій, Луганській, Тернопільській – по 1 випадку, у місті Києві – 2 випадки небезпечного захворювання. Ще 10 осіб в Закарпатській області є носіями інфекції.
 
На початок жовтня 2019 року в Україні доступні 1,8 млн доз вакцини АКДП, 141 тисяча доз АДП (не містить кашлюкового компонента) та 4,9 млн доз АДП-м. Цього достатньо, щоб забезпечити вакцинами всіх громадян, які потребують планового щеплення.
 
Для лікування дифтерії використовується протидифтерійна сироватка та антибактеріальна терапія. У серпні цього року Україна отримала гуманітарну допомогу від ВООЗ – 200 флаконів протидифтерійної сироватки. Наразі використано 13 доз у Закарпатській області і місті Києві, залишилося – близько 180, вони розподілені між областями.
 
Наразі лише 60% малюків провакциновано проти дифтерії, дорослих – лише 50%. 
 
Довідкова інформація

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі. Інкубаційний період хвороби – 3-10 днів.

Зробити щеплення можна безкоштовно у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Дорослі та діти можуть вакцинуватися в державних медзакладах, а також у приватних лікарнях та у лікарів-ФОП, які підписали договір з НСЗУ. 

Якщо лікар відмовляє вас від вакцинації, ви можете звернутися на «гарячу лінію» Національної служби здоров’я України за номером 1677 та повідомити, що вам перешкоджають у вашому праві на безкоштовну вакцинацію.
]]>
<![CDATA[Ціна на природний газ для населення у листопаді підвищиться на 14,65%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/cna-na-prirodnij-gaz-dlja-naselennja-u-listopad-pdvishhitsja-na-1465-57972 Tue, 12 Nov 2019 09:19:00 +0300 message У листопаді ціна на природний газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на регульованих умовах (ПСО), складе 4 899,00 грн за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та транспортних витрат).
 
Про це повідомила пресслужба компанії.
 
Жовтнева ціна на природний газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на регульованих умовах (ПСО), складала 4 272,76 грн за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та транспортних витрат). 
 
Тож, ціна на природний газ для населення у листопаді підвищиться на 14,65%  у порівнянні з ціною на жовтень. 
 
Цього місяця регульована ціна газу виявилася вищою, ніж ціна на умовах пропозиції від Нафтогазу «Газовий запас» (4 874,42 грн за тисячу кубометрів), тож споживачі, які скористались цією пропозицією, зекономлять свої кошти. Якщо споживач не використає за зимовий сезон весь передплачений обсяг, залишок коштів повернеться такому споживачу на його рахунок у повному обсязі.
 
Нагадаємо, ціна газу для населення в Україні зараз визначається за формулою, яка відображує ринкові ціни з двомісячним відставанням. Формула міститься в постанові КМУ від 03.04.2019 № 293 і діє до кінця 2019 року.
 

 

]]>