Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Wed, 29 Jan 2020 11:08:56 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[МВФ погодив нову методику ціноутворення на газ для населення]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mvf-pogodiv-novu-metodiku-cnoutvorennja-na-gaz-dlja-naselennja-58730 Wed, 29 Jan 2020 10:50:00 +0300 message Нова методика утворення ціни на газ для населення погоджена з Міжнародним валютним фондом. Про це заявила пресслужба НАК "Нафтогаз Україна".
 
"Зміна погоджена з МВФ та не вплине на співпрацю України з міжнародними партнерами", - говориться у повідомлені.
 
НАК "Нафтогаз України" до 30 квітня 2020 року буде відповідати за розрахунок ціни за новими принципами, а Уряд та міжнародні партнери контролюватимуть цей процес.
 
Як повідомлялося, уряд зобов'язав НАК "Нафтогаз України" продавати газ населенню за цінами, що прив'язані до нідерландського хабу ТТF.
 
У січні 2020 року оптова ціна на природний газ для населення становитиме 4,65 грн за кубометр — без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами. Це на 25% менше, ніж у січні 2019 року.
 
Оптова ціна відповідає рівню імпортного паритету. За новою методикою, ціна на поточний місяць визначатиметься згідно з фактичними біржовими торгами, які відбувалися з 1 по 22 число цього місяця. Компанія публікуватиме ціну на поточний місяць протягом кількох робочих днів після 22 числа.
 

Дана методика діятиме до 30 квітня 2020 року, НАК "Нафтогаз України" розраховуватиме ціну за цими принципами щомісячно на січень-квітень 2020 року включно. 

]]>
<![CDATA[Обсяг держборгу України за 2019 виріс в доларовому еквіваленті на 7,74%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/obem-gosdolga-ukrainy-za-2019-vyros-v-dollarovom-ekvivalente-na-774-58729 Wed, 29 Jan 2020 10:14:00 +0300 message Обсяг державного і гарантованого державою боргу України за 2019 рік зріс у доларовому еквіваленті на 7,74% - до 84,36 млрд дол., у гривневому еквіваленті - скоротився на 7,85% - до 1,998 трлн грн. 
 
Про це повідомила пресслужба Мінфіну.
 
"Станом на 31 грудня 2019 року державний та гарантований державою борг України становив 1 998,28 млрд грн або 84,36 млрд дол. США", - йдеться у повідомленні.
 
За даними Мінфіну, державний та гарантований державою зовнішній борг становив на кінець 2019 року 1 159,22 млрд грн (58,01% від загальної суми державного та гарантованого державою боргу) або 48,94 млрд дол. США; державний та гарантований державою внутрішній борг – 839,05 млрд грн (41,99%) або 35,42 млрд дол. США.
 

"Протягом грудня 2019 року сума державного та гарантованого державою боргу України збільшилась у гривневому еквіваленті на 7,46 млрд грн та у доларовому еквіваленті державний та гарантований державою борг збільшився на 1,54 млрд дол. США", - додали у Мінфіні. 

]]>
<![CDATA[У Києві в одній школі повністю та ще у 8 частково карантин через грип]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kijev-v-odnj-shkol-povnstju-ta-shhe-u-8-chastkovo-karantin-cherez-grip-58728 Wed, 29 Jan 2020 09:47:00 +0300 message У Києві в одній школі повністю та ще у 8 частково призупинений освітній процес через збільшення захворюваності на грип та ГРВІ. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
 
"На сьогоднішній день освітній процес призупинено в 1 школі повністю та у 8 школах частково. У Голосіївському районі одна школа частково, Дарницький район - 2 школи частково, Оболонський район – 1 школа частково, Печерський район – 1 школа частково, Святошинський район – 1 школа повністю, 3 частково", - зазначив він.
 
За його словами, основною протидією грипу є щеплення, але його робить мала кількість людей.
 
"Основною протидією проти грипу та ГРВІ є щеплення. У цьому році набагато краще, в 5 разів краще. Все одно це мало. В цьому році провакциновано 51 тис. осіб. Для 4-мільйонного міста це надзвичайно мала цифра", - додає він.
 
Поворозник зазначив, що за необхідності у Києві буде виділена додаткова кількість ліжок у лікарнях.
 

Нагадаємо, у Києві спостерігається зростання захворюваності на грип та ГРВІ у порівнянні з попереднім тижнем. Захворіло 6,7 тис. дітей — на 26% більше, ніж минулого тижня.  

]]>
<![CDATA[Розрахована січнева ціна на газ за новою методикою Кабміну]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rozrahovana-schneva-cna-na-gaz-za-novoju-metodikoju-kabmnu-58727 Wed, 29 Jan 2020 09:13:00 +0300 message У січні 2020 року оптова ціна на природний газ для населення становитиме 4,65 грн за кубометр — без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами. Це на 25% менше, ніж у січні 2019 року.
 
Про це повідомили у пресслужба НАК "Нафтогаз України".
 
Нова ціна розрахована Нафтогазом відповідно до постанови Кабміну №17 від 24 січня 2020 року. Таким чином Україна виконує зобов’язання перед МВФ щодо поетапного переходу до ринку газу з вільним ціноутворенням та конкуренцією за побутового споживача між багатьма постачальниками газу.
 
Оптова ціна "Нафтогазу" відповідає рівню імпортного паритету. 
 
За новою методикою, ціна на поточний місяць визначатиметься згідно з фактичними біржовими торгами, які відбувалися з 1 по 22 число цього місяця. 
 
"Затверджений порядок передбачає, що ціна на газ для українських захищених споживачів змінюватиметься відповідно до цінових тенденцій на європейському ринку. Ця ціна може коливатися як у бік зменшення, так і збільшення в залежності від ринкової ситуації, балансу попиту та пропозиції, погодних умов", - зауважили у компанії.
 
А з 1 травня 2020 року Україна має перейти до ринкового ціноутворення на ринку газу для населення.
 
Як розраховувалася нова ціна газу
 
Відповідно до згаданої постанови Кабміну, вартість газу для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ в межах спеціальних обов’язків (ПСО), визначається з урахуванням таких складових:
 
· ціни на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF). До уваги береться середньоарифметичне значення фактичних цін (End of Day) природного газу на наступну добу поставки газу (Day-Ahead and Weekend) на хабі TTF за період 1-22 числа місяця постачання природного газу. 
 
· різниця між ціною газу на газовому хабі TTF та кордоні України. Розраховується як сума двох складових. Перша – середньоарифметична різниця (спред) між хабом TTF та найближчим до України ліквідним хабом NCG для котирувань на наступну добу поставки газу (Day-Ahead and Weekend) за період 1-22 числа місяця постачання природного газу)
 
Друга складова – транспортні витрати до кордону України від хабу NCG за найкоротшим маршрутом транспортування природного газу Німеччина – Австрія – Словаччина. Джерело даних для розрахунку: офіційні ресурси операторів ГТС або регулюючих органів країн, якими здійснюється транспортування (перелік додається).
 
· тариф на вхід в українську ГТС на міждержавному з’єднанні з Польщею/Словаччиною/Угорщиною, що сплачується оператору газотранспортної системи України кожним імпортером. 
 
· торгівельна надбавка на покриття витрат Нафтогазу, пов’язаних із реалізацією/постачанням споживачам природного газу, наприклад, витрат на зберігання газу та сплату відсотків за кредитними коштами. Торгівельна націнка дорівнює 1,917% згідно з рівнем, передбаченим пунктом 6 Постанови КМУ від 19.10.18 № 867 при здійсненні закупівлі газу власного видобутку.
 
Очікується, що затверджений урядом підхід до розрахунку ціни на газ для захищених споживачів діятиме до 30 квітня 2020 року. Нафтогаз розраховуватиме ціну за цими принципами щомісячно на січень-квітень 2020 року включно.
 
Затверджений порядок передбачає, що ціна на газ для українських захищених споживачів змінюватиметься відповідно до цінових тенденцій на європейському ринку. Ця ціна може коливатися як у бік зменшення, так і збільшення в залежності від ринкової ситуації, балансу попиту та пропозиції, погодних умов.
 
З 1 травня 2020 року Україна взяла на себе зобов'язання повністю лібералізувати ринок постачання газу побутовим споживачам і забезпечити умови для конкуренції в цьому сегменті.
 
Попередню вищу ціну скасовано
 
Оптова ціна 4,65 грн/куб. м діятиме замість квартальної гарантованої ціни, яку Нафтогаз запропонував усім захищеним споживачам на період з січня по квітень 2020 року, а також раніше затвердженої місячної ціни на січень (5,5 грн за куб. м).
 
Нова, знижена ціна газу застосовуватиметься автоматично для побутових споживачів, незалежно від того, яку ціну споживач обрав раніше – квартальну чи щомісячну. Побутовим споживачам не потрібно нікуди звертатися чи оформлювати будь-які документи.
 
Виробникам тепла (підприємствам ТКЕ та ОСББ) необхідно оформити додаткові угоди з Нафтогазом про зменшення ціни на січень 2020 р.
 
Клієнти, які раніше придбали газ на умовах пропозиції від Нафтогазу «Газовий запас», можуть сплачувати поставки за зниженою ціною, невикористаний залишок коштів буде повернутий на рахунки споживачів в кінці опалювального сезону.
 
Інші складові роздрібної ціни
 
Нафтогаз розраховує лише рівень оптової ціни газу. Роздрібна ціна газу для кінцевих споживачів включає також інші компоненти, які визначаються урядом або регулятором НКРЕКП, зокрема:
 
- вартість транспортування газу магістральними та розподільними мережами (залежить від регіону, в якому постачається газ);
 
- гранична націнка роздрібних постачальників газу (газзбутів) 2,5%;
 

- ПДВ 20%. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні, 29 січня, погода в Україні буде дуже холодною]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-29-schnja-pogoda-v-ukrajin-bude-duzhe-kholodnoju-58726 Wed, 29 Jan 2020 08:08:00 +0300 message Сьогодні, 29 січня, погода в Україні буде дуже холодною та мокрою. Температура повітря в Україні впродовж дня очікується в межах 0...+4 градусів, на Півдні – +4...+8 градусів, а у Криму +6...+10 градусів тепла, прогнозує Укргідрометцентр.
 
У зв`язку із зниженням температури повітря на Заході, а також у Вінницькій, Житомирській, Київській, Чернігівській та Сумській областях випадатиме переважно мокрий сніг.
 
На Півдні та Сході прогнозують дощі вдень та вночі.
 
Синоптики попереджають про сильний штормовий вітер – 7-12 метрів в секунду.
 
У Києв також зміна погоди. Пройдуть дощі, в районі 19 години дощ може перейти у мокрий сніг. Вітер посилиться, а температура буде невисокою 0...+2 градуси.
 
Прогноз погоди на середу, 29 січня, у містах України:
 
Ужгород – 0…+2
 
Львів – +1…+3
 
Івано-Франківськ – 0…+2
 
Тернопіль – 0…+2
 
Чернівці – 0…+2
 
Хмельницький – 0…+2
 
Луцьк – 0…+2
 
Рівне – 0…+2
 
Житомир – +1…+3
 
Вінниця – +1…+3
 
Одеса – +6…+8
 
Миколаїв – +5…+7
 
Херсон – +7…+9
 
Сімферополь – +7…+9
 
Кропивницький – +1…+3
 
Черкаси – +1…+3
 
Чернігів – +1…+3
 
Суми – +1…+3
 
Полтава – +1…+3
 
Дніпро – +2…+4
 
Запоріжжя – +4…+6
 
Донецьк – +2…+4
 
Луганськ – +2…+4
 

Харків – +2…+4 

]]>
<![CDATA[Мінрегіон створює методику розвитку систем теплопостачання в Україні]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnregon-stvorjuje-metodiku-rozvitku-sistem-teplopostachannja--v-ukrajin-58725 Tue, 28 Jan 2020 18:25:00 +0300 message Мінрегіон запропонував нову методику розроблення схем теплопостачання, ціль якої – надати органам місцевого самоврядування повноцінний та ефективний інструмент довгострокового планування теплопостачання населених пунктів.

Діючі дотепер методичні рекомендації, з урахуванням прийнятих  законодавчих актів із забезпечення енергоефективності будівель, не давали можливості системно вирішити це питання, що становило суттєву перешкоду у реалізації державної політики у сфері теплопостачання.

Методика направлена на запровадження в населених пунктах з кількістю жителів більше 20 тис. осіб ефективної системи централізованого теплопостачання, яка передбачає виробництво 50% теплової енергії з відновлювальних джерел енергії, або 75% теплової енергії, виробленої у процесі когенерації.

Згідно розроблених рекомендацій, запроваджується система цільових показників теплопостачання населеного пункту, які включають:

— показники структури теплопостачання;

— показники ефективності виробництва теплової енергії;

— показники ефективності транспортування теплової енергії;

— показники надійності теплопостачання;

— показники якості теплопостачання;

— показники екологічності теплопостачання.

Методика розроблення схем теплопостачання населених пунктів визначає економічно ефективний варіант теплопостачання, який порівняно з базовим варіантом,  зменшує обсяг використання енергетичних ресурсів потрібних для виробництва, транспортування та постачання одиниці теплової енергії споживачам та дозволяє досягнути встановлених методикою цільових показників стану систем теплопостачання.

Тим самим споживачі, співвласники багатоповерхових будинків зможуть прийняти рішення про відмову від централізованого теплопостачання, якщо розробленою схемою буде визначена доцільність переведення будинку на автономне чи індивідуальне опалення.

Для теплопостачальних підприємств розроблена по методиці нова схема визначає варіанти та перспективи розвитку галузі на 10 років з відповідним джерелом фінансування.

Для органу місцевого самоврядування методика дозволяє розробити складову генерального плану розвитку населеного пункту, стає основою для розвитку його систем теплопостачання, дає змогу планувати найбільш економічно ефективне теплопостачання. В свою чергу, це дозволить зменшити обсяг використання енергетичних ресурсів, підвищить енергоефективність, якість, безпеку, екологічність та надійність теплопостачання населеного пункту.

 

]]>
<![CDATA[Україна розробляє нацмодель торгівлі викидами]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajina-rozrobljaje-nacmodel-torgvl-vikidami-58724 Tue, 28 Jan 2020 17:30:00 +0300 message Глава Кабінету міністрів України Олексій Гончарук заявив, що Україна розробляє пакет законопроектів з питань національної моделі торгівлі викидами. Про це пише РБК-Україна з посиланням на урядовий портал.

Так, Гончарук провів зустріч з виконавчим віце-президентом Європейської комісії з питань "Європейського зеленого угоди" Франсом Тіммерманс в рамках робочої поїздки в Брюссель.

"Україна вже розробляє свій другий національно певний внесок відповідно до Паризької угоди і пакет законопроектів з питань національної моделі торгівлі викидами. Ми вже почали імплементувати українське законодавство до європейських норм", - зазначив глава уряду.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що глава Кабміну прибув до Брюсселя і планує обговорити з представниками Європейського союзу зону вільної торгівлі з ЄС, а також залучення до розробки Європейського "зеленого угоди".

 

]]>
<![CDATA[Пасажирським перевізникам готують нові перевірки]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pasazhirskim-perevznikam-gotujut-nov-perevrki-58723 Tue, 28 Jan 2020 16:35:00 +0300 message Перевізників перевірятимуть частіше, якщо їхня діяльність матиме високий ступінь ризику.

Кабінет міністрів України прийняв рішення, яке вводить ризикоорієнтований підхід для перевірок перевізників.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури з посиланням на слова очільника відомства Владислава Криклія.

«Відтепер насамперед будуть перевіряти тих, у кого високі ризики через переобладнаний транспорт, велика кількість порушень правил дорожнього руху та порушення режиму праці та відпочинку водіїв.», — заявив міністр.

До критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику, відносяться кількість дорожньо-транспортних пригод протягом останніх трьох років і кількість порушень режиму праці та відпочинку водіїв, які були виявлені протягом двох років.

Також буде враховуватися кількість випадків використання автобусів, які не відповідають вимогам законодавства щодо безпеки, комфортності, доступності для осіб з інвалідністю, виявлені протягом двох календарних років.

Не менш важливим критерієм буде кількість випадків зупинки транспорту не у встановленому місці або на відстані від краю проїзної частини дороги, що не дозволяє зайти/вийти особі з інвалідністю та іншим пасажирам транспорту, а також кількість випадків ненадання водієм допомоги при висадці/посадці особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам, які були зафіксовані протягом двох років.

Періодичність планових перевірок буде залежати від ступеня ризику діяльності підприємства:

високий ступінь — не частіше одного разу у два роки;

середня — не частіше одного разу на три роки;

незначна — не частіше одного разу на п’ять років.

 

]]>
<![CDATA[Кабмін домовляється з Нацбанком про дешеві кредити та іпотеку]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kabmn-domovljajetsja-z-nacbankom-pro-deshev-krediti-dlja-bznesu-58722 Tue, 28 Jan 2020 15:40:00 +0300 message Очільники Національного банку та Кабінету міністрів України провели зустріч, під час якої обговорили підготовку до запуску програми дешевих кредитів для бізнесу та ризики, пов’язані з ймовірним пожвавленням іпотечного кредитування.

Відповідна зустріч між Нацбанком та Кабміном відбулася 27 січня, повідомляють у прес-службі НБУ.

Як зазначається, Нацбанк пообіцяв сприяти урядовій програмі кредитів під 5-7-9% Річних для малого та мікробізнесу.

«Програма допоможе усунути із найсуттєвіших бар'єрів для розвитку бізнесу — високі ставки по кредитах. Програма має важливе значення для країни — розвиток малого бізнесу є драйвером для швидкого, стійкого та інклюзивного економічного зростання», — зазначають у Нацбанку.

Крім цього там зазначають, що за даними НБУ великі українські банки планують наростити обсяги іпотечного кредитування. Однак у Нацбанку бачать у цьому низку ризиків через не вирішені юридичні проблеми.

«Без вирішення юридичних та інфраструктурних питань зростання іпотечного кредитування може призвести до формування «цінової бульбашки», що може стати джерелом ризику для фінансової стабільності. Щоб цього не сталося, слід впорядкувати ринок первинної житлової нерухомості, зокрема шляхом чіткого дотримання Державних будівельних норм, впровадження працюючих генпланів міст, забезпечення прозорості ринку та захисту прав інвесторів», — додають у Нацбанку.

 

]]>
<![CDATA[35% українців отримують пенсії менше 2 тисяч гривень]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/35-ukrajincv-otrimujut-pensji-menshe-2-tisjach-griven-58721 Tue, 28 Jan 2020 14:35:00 +0300 message Пенсії в розмірі менше 2000 гривень на місяць призначені для 35,5% пенсіонерів.

Про це йдеться в повідомленні Пенсійного фонду України.

За даними відомства, станом на 1 січня 2020 року пенсія в розмірі до 1500 грн була призначена 0,7% пенсіонерів, від 1500 до 2000 грн - 34,8%.

Виплати в розмірі від 2000 до 3000 грн отримують 34,2% пенсіонерів, від 3000 до 4000 - 12,4%, від 4000 до 5000 - 6,3%, від 5 тис. До 10 тисяч гривень - 9,3%.

При цьому в минулому році майже вдвічі збільшилася кількість пенсіонерів, які отримують більше 10 тисяч гривень, - з 1,2% до 2,3% від загальної кількості.

Як повідомлялося раніше, в Україні в 2020 році пенсійний вік для жінок до 1 квітня становить 59 років, а з 1 квітня - 59 років і 6 місяців.

 

]]>
<![CDATA[Ціну газу для українців прив’язали до ціни на нідерландському хабі TTF]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/cnu-gazu-dlja-ukrajincv-privjazali-do-cni-na-nderlandskomu-khab-ttf-58720 Tue, 28 Jan 2020 13:40:00 +0300 message Ціна на газ для населення і підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) буде формуватися на підставі середньоарифметичної вартості блакитного палива на нідерландському хабі TTF. Відповідні зміни були внесені Кабміном у положення про покладання спеціальних зобов’язань на ринку природного газу.

Текст постанови був оприлюднений сьогодні вранці на урядовому порталі.

У постанові зазначено, що з 1 січня «Нафтогаз» поставляє газ споживачам за цінами, які не повинні перевищувати середньоарифметичне значення фактичної вартості блакитного палива на наступну добу на нідерландському хабі TTF.

Береться до уваги середня ціна поставок газу за період із 1 по 22 число місяця на підставі даних біржі Powernext / EEX, різниця між ціною на хабі TTF і на кордоні України, а також вартість транспортування газу для точки входу в Україну з боку Польщі, Угорщини та Словаччини.

Таким чином, ціна покупки природного газу з 1 січня 2020 року не може перевищувати вартість, розраховану на підставі даного положення. В ціну газу буде додатково включатися торгова націнка «Нафтогазу» в розмірі 1,917% від розрахункової вартості.

 

]]>
<![CDATA[Інфографіка: порядок надання субсидій у 2020 році]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nfografka-porjadok-nadannja-subsidj-u-2020-roc-58719 Tue, 28 Jan 2020 12:30:00 +0300 message В Україні меншає одержувачів субсидій для оплати комунальних послуг. Якщо рік тому субсидії отримували 3 тис. 649 домогосподарств, то минулого місяця цей показник скоротився до 3 тис. 283 домогосподарств. 
 
Чому так відбувається, чи змінились умови отримання субсидій, що очікує пільговиків у наступному опалювальному сезоні, розповідає «Слово і Діло» в інфографиці. 
 
Хоча кількість субсидіантів скорочується, середній розмір виплати на одне домогосподарство в грудні 2019 року зріс порівняно з груднем 2018 року на 10,4% і становив 638 грн. Загалом протягом року за субсидіями звернулось на 42% менше людей, ніж у 2018 році.
 
В уряді пообіцяли, що в опалювальному сезоні 2019-2020 років субсидії не зменшаться і не будуть змінюватися правила їх нарахування. Нагадаємо, що право на отримання субсидії на оплату житлово-комунальних платежів мають сім’ї, чиї витрати на «комуналку» перевищують обов’язковий платіж у 15%. Сума платежу визначається індивідуально та залежить від сукупного доходу сім’ї.
 
20 жовтня Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яким розширив коло отримувачів цього виду допомоги. Цією ж постановою змінено відсоток – з 15 до 20%, який домогосподарство сплачує за «комуналку». Однак зміни набудуть чинності з травня 2020 року, тобто після завершення цьогорічного опалювального сезону. Нарахування будуть здійснюватися за принципом «чим менші доходи, тим більша допомога».
 
З новацій – можливість у будь-який момент отримувати субсидію грошима на власний рахунок. Раніше пільговики могли отримувати монетизовані виплати, якщо подали відповідну заяву до початку опалювального сезону.
 
У заяві на грошову готівкову виплату пільги на оплату житлово-комунальних послуг громадяни мають обов’язково зазначати реквізити поточного банківського рахунку, на який щомісячно надходитимуть кошти.
 
Органи соцзахисту відмовляють у призначенні субсидій на наступний рік у разі наявності заборгованості за опалювальний період понад 340 гривень і терміном більше одного місяця.
 
Припиняють виплачувати субсидію тим, у кого є борги за житлово-комунальні послуги щонайбільше два місяці.
 

Не мають права на субсидію власник нерухомості понад 120 кв. м для квартир і 200 кв. м для будинків, власники автомобілів, рік випуску яких не перевищує п'яти років. Субсидії не будуть отримувати безробітні, які не стали на облік у центрі зайнятості, а також українці, які декларують дохід менше мінімальної зарплати. Не зможуть отримати виплати й ті, хто за останній рік купували земельні ділянки, нерухомість, будматеріали, інші товари і послуги на суму понад 50 тисяч гривень (за винятком медпослуг, освіти та оплати послуг ЖКГ). 

]]>