Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Wed, 01 Dec 2021 02:54:16 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[«Тисячею Зеленського» можна буде скористатися через Дію]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/tisjacheju-zelenskogo-mozhna-bude-skoristatisja-cherez-dju-65136 Tue, 30 Nov 2021 18:25:00 +0300 message  

Віртуальні картки у додатку "Дія", на яку вакциновані українці з 19 грудня отримуватимуть тисячу гривень, будуть безкоштовними. Жодних комісій за їх обслуговування не буде.

Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації.

"Громадяни в мобільному додатку "Дія" проходять коротку верифікацію, що дозволяє отримати гроші на спеціальні банківські картки. Мінекономіки нараховує гроші на спеціальні карткові рахунки громадян – по 1 тисячі гривень. Громадяни розраховуються грошима на підприємствах, що відповідають певним MCC-кодам (класифікаторам) Ред.)", - пояснили у міністерстві.

У Мінцифрі додали, що надання готівки не передбачено. Адже програма має надати підтримку тих сфер, які суттєво постраждали через карантинні обмеження.

"Віртуальні карти – безкоштовні, жодних комісій за обслуговування не буде", - зазначили у Мінцифрі.

Також у міністерстві запевняють, що фінансові операції з віртуальними картами будуть цілком безпечними, оскільки вони проходитимуть через банки-партнери, які мають надійні системи захисту платежів.

 

 

]]>
<![CDATA[В Україні стрімко зростають борги по зарплатах]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-ukrajin-strmko-zrostajut-borgi-po-zarplatah-65135 Tue, 30 Nov 2021 17:30:00 +0300 message  

Понад три чверті всієї заробітної плати, яку заборгували працівникам в Україні, припадає на промисловість.

В Україні станом на 1 листопада 2021 року загальні борги із заробітної плати перед співробітниками склали близько 4007 млн гривень. У порівнянні з жовтнем 2021 року борги по зарплаті зросли на 0,1%, а от у порівнянні з початком року зростання зарплатних боргів склало 50%.

Про це повідомляє Державна служба статистики.

За даними Держстату, всього з початку року борги по зарплатах зросли на більш ніж 1,3 млрд гривень. Понад три чверті заборгованості із зарплати припадає на промислові підприємства. Найвища заборгованість із зарплати - у Донецькій області (25,1%), Харківській (13,2%), Дніпропетровській (11,9%) областях та Києві (13,6%).

Заборгованість із зарплати за шість місяців 2021 року зросла до майже 3,6 млрд грн. Найбільші борги у галузі промисловості.

Нагадаємо, українці відверто незадоволені рівнем своєї заробітної плати. Так, 74,1% опитаних фахівців заявили, що поточний рівень зарплати їм не подобається.

В Україні в грудні 2021 року мінімальна зарплата зросте до 6500 грн. А у 2022 році її повинні підвищити ще на 200 грн. Однак проблема в тому, що все це підвищення буде з'їдено інфляцією, яка в Україні також стрімко зростає. Тому навряд чи українці зможуть дозволити собі більше, ніж раніше.

 

 

 

]]>
<![CDATA[ЄІБ виділить кошти на транспорт для 18 українських міст]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jeb-vidlit-koshti-na-transport-dlja-18-ukrajinskih-mst-65134 Tue, 30 Nov 2021 16:35:00 +0300 message  

Україна в рамках програми "Міський громадський транспорт України II" залучить 200 млн. євро кредиту від Європейського інвестиційного банку для оновлення парку громадського транспорту в 18 містах, передає FaceNews.ua. Про це повідомляється на урядовому порталі.

Ці кошти будуть направлені на придбання нових автобусів, тролейбусів, трамваїв та вагонів метро, ​​йдеться у повідомленні.

У рамках проекту передбачається будівництво та модернізація трамвайних та тролейбусних ліній та інші роботи у Черкасах, Білій Церкві, Кам'янському, Дніпрі, Львові, Кременчуці та Запоріжжі.

Кошти для закупівлі рухомого складу міського громадського транспорту будуть розподілені серед Сєвєродонецька, Вінниці, Ужгорода, Черкас, Кременчука, Білої Церкви, Мелітополя, Кам'янського, Хмельницького, Тернополя, Кривого Рогу, Дніпра, Луцька, Запоріжжя, Львова, Полтави, Одеси, Чернівців.

Підписання перших контрактів на постачання нового екологічно безпечного громадського транспорту очікується у першій половині 2022 року.

Для цього необхідно, щоб Верховна Рада до кінця 2021 року ратифікувала фінансову угоду щодо цієї програми.

 

 

]]>
<![CDATA[На квартири українцям Уряд виділить 20 млрд. гривень]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-kvartiri-ukrajincjam-urjad-vidlit-20-mlrd-griven-65133 Tue, 30 Nov 2021 15:45:00 +0300 message  

Питання з житлом для учасників бойових дій планують закрити у 2022 році. Для цього з бюджету буде виділено 20 млрд. гривень. Про це Денис Шмигаль повідомив на пресконференції під час свого останнього візиту до Луганської області.

Питання підіймалося на розгляд вже не раз. Також депутати Верховної Ради кілька разів переглядали бюджет на житло. Спочатку було прийнято рішення і затверджено витратити 20 млн., потім суму збільшили до 5,5 млрд. гривень, тепер до 20 млрд.

Станом на сьогодні близько 4000 тисяч сімей вже кілька років стоять у черзі на отримання житла. Це сім’ї ветеранів АТО / ООС, які належать до категорії внутрішньо переміщених осіб. Українська фінансова житлова компанія повинна приступити до роботи в кінці 2021 року. Уряд країни буде особисто контролювати виконання програми.

У чому буде полягати робота фінансової компанії? По-перше, вона повинна правильно акумулювати виділені гроші й розпорядиться ними так, щоб одержали ключі від квартир:

бюджетники;

сім’ї загиблих військових і захисників цілісності України

лікарі;

військові.

При цьому не будуть відкладати з видачею ключів сім’ям. Планується, що в новому 2022 році заселяти людей будуть у швидких темпах.

Проблема житла для ВПО йде дуже гостро. Головним завданням в найближчому майбутньому є її вирішення. Це питання буде закрите протягом року. Сім’ї будуть розселені по 11 регіонах. Більш детально про реалізацію програми буде відомо в новому році, коли вона почне функціонувати.

Гроші в бюджеті є, їх вже виділили. Тепер важливо грамотно запустити розроблену програму і розселити 4000 українських сімей.

 

 

]]>
<![CDATA[Сертифікацію «Північного потоку-2» можуть оскаржити в суді]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sertifkacju-pvnchnogo-potoku-2-mozhut-oskarzhiti-v-sud-65132 Tue, 30 Nov 2021 14:48:00 +0300 message  

Україна може оскаржити процедуру та результати сертифікації російського газопроводу «Північний потік-2», якщо він не відповідатиме європейському законодавству.

Про це розповів голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в коментарі для інформаційного агентства Reuters.

Вітренко зазначив, що на сьогодні Україна має певний доступ до поданих документів. В процесі сертифікації її повинні вислухати. При цьому українська сторона не має достатніх повноважень, щоб припинити процедуру сертифікації ПП-2, але готова оскаржити її результат у разі необхідності.

Політичні домовленості між США та Німеччиною не впливатимуть на процес, переконаний радник глави правління НАК «Нафтогаз України».

«Ми сподіваємося, що цього не станеться, але якщо це станеться, вони підтвердять це без дотримання духу і букви європейського права, тоді, звичайно, ми звернемося до суду» - резюмував він.

Нагадаємо, що Німеччина призупинила сертифікацію «Північного потоку-2». ЗМІ написали про те, що запуск газопроводу можливий не раніше березня 2022 року.

У «Газпромі» відмовилися називати терміни запуску ПП-2 і сертифікації компанії-оператора Nord Stream 2 AG.

 

 

]]>
<![CDATA[У кого з одержувачів субсидій можуть вимагати повернути гроші]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kogo-z-oderzhuvachv-subsidj-mozhut-vimagati-povernuti-grosh-65131 Tue, 30 Nov 2021 13:45:00 +0300 message  

Якщо громадянин отримував субсидію помилково, йому доведеться повернути виплати державі. У яких випадках доведеться повертати нараховані житлові субсидії.

Субсидія, хоч і є безповоротною державною допомогою, закон робить деякі винятки. Законодавство називає дві причини, коли субсидії можуть бути нараховані помилково.

Перша – надання державним органам неправдивої інформації при оформленні субсидій. Якщо громадянину вдалося ввести в оману органи соціального захисту та отримати субсидію, на яку він не мав права, він зобов'язаний повернути усі незаконно нараховані суми.

Крім того, закон зобов'язує отримувача субсидії у місячний строк повідомляти органи соціального захисту про зміну будь-яких обставин, що впливають на надання та розмір субсидії. Держава потрібно повідомити, наприклад, про втрату роботи або підвищення зарплати, одруження, народження дитини, здійснення дорогих покупок.

У такому разі органи соцзахисту наново оцінять, чи має громадянин право на субсидію. Якщо цього не зробити, і це призведе до того, що буде нараховано зайву суму субсидії, її доведеться повернути.

 

 

 

]]>
<![CDATA["Нафтогаз" продаватиме газ для населення лише учасникам балансуючої групи]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/naftogaz-prodavatime-gaz-dlja-naselennja-lishe-uchasnikam-balansujuchoji-grupi-65130 Tue, 30 Nov 2021 12:26:00 +0300 message НАК "Нафтогаз України" може здійснювати продаж газу для населення лише постачальникам, які входять до балансуючої групи. Рішення закріплено ухвалою уряду №1237 від 29 листопада 2021 року, про це повідомила прес-служба компанії.
 
НАК "Нафтогаз України, ТОВ "Газпостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" в період до 30 квітня включно здійснюватимуть продаж природного газу для потреб побутових споживачів за умови участі покупця в балансуючій групі, створеній згідно з розпорядженням Кабінету міністрів №1187 від 29 вересня 2021 року та Кодексу газотранспортної системи", – йдеться в оприлюдненій ухвалі.
 
Відповідно до постанови, ним внесено зміни до постанови №1236 від 9 грудня 2020 року про карантинні та обмежувальні заходи, пов'язані з боротьбою із СОVID-19, шляхом доповнення її п. 419.
 
Нагадаємо, "Нафтогаз України" з 1 жовтня 2021 року почав постачати газ компаніям для подальшого його продажу населенню на новій договірній базі - групи, що Балансує, відмовившись, зокрема, від договору з компаній "Йе Енергія" Дмитра Фірташа.
 

"Переваги нового підходу - Балансуючої групи: європейський інструмент, ринковий сам по собі; безпека поставок - достатньо газу для населення; неможливість перепродажу; однакові умови - чесна конкуренція, прозора маржа постачальників для антимонопольного регулювання, для громад та політиків", - пояснив суть дії групи голова правління НАК Юрій Вітренко 

]]>
<![CDATA[Ю.Вітренко: "Росія не хоче продовжувати транзит газу через Україну після 2024 року"]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/juvtrenko-rosja-ne-khoche-prodovzhuvati-tranzit-gazu-cherez-ukrajinu-pslja-2024-roku-65128 Tue, 30 Nov 2021 10:59:00 +0300 message Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявив, що Росія може не продовжити угоду про транзит газу до Європейського союзу після 2024 року.
 
"Ми обговорюємо це з американцями й німцями, що кожна сторона хотіла б продовження угоди про транзит, але росіяни не хочуть навіть починати розмову", — заявив голова НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко, передає Reuters.
 
Він відзначив, що про можливість продовження транзиту з РФ не ведеться жодних ані формальних, ані неформальних обговорень.
 

Окрім того, за словами Вітренка, попри те що Україну залучили до процесу сертифікації "Північного потоку-2", жодних реальних механізмів зупинити запуск газогону немає. Однак голова "Нафтогазу" зазначив, що Київ готовий звертатися до міжнародного суду, якщо "Північний потік-2" отримає сертифікати для запуску всупереч європейському законодавству. 

]]>
<![CDATA[Перерахунок пенсії, оформлення субсидії тепер доступні на порталі Дія]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pererahunok-pensji-oformlennja-subsidji-teper-dostupn-na-portal-dja-65129 Tue, 30 Nov 2021 10:35:00 +0300 message Призначення та перерахунок пенсії, оформлення субсидії та довідки про страховий і трудовий стаж тепер доступні на порталі Дія. Мінцифри презентувало 7 нових соціальних послуг у додатку Дія.
 
Соцпослуги щороку отримують 10 мільйонів українців. А установи, що надають їх, приймають до 18 млн заяв на рік на папері. Завдяки цифровізації соцпослуг зможемо зберегти приблизно 270 млн аркушів чи 1300 тонн паперу на рік.
 
Які нові послуги доступні на порталі Дія?
 
Оформлення субсидій. Субсидії — друга за популярністю держпослуга після зміни місця реєстрації. Цього року їх отримують 2,7 млн українців, а з держбюджету у 2021 було виділено 104,1 млрд грн. Раніше, щоб оформити субсидію, треба було йти у ЦНАП, заповнювати заяву, приносити купу папірців або ж навіть їхати до райцентру. Зараз достатньо подати заяву на порталі Дія та підписати своїм КЕП. 30 хв на заповнення у зручний для вас час — і жодної ксерокопії документа. Заява автоматично надійде до органів соцзахисту, які призначають субсидії. Крім того, субсидія на більшість видів послуг ЖКГ продовжуватиметься автоматично, якщо у людини протягом року нічого не змінилося.
 
Призначення та перерахунок пенсій. За даними ПФУ, щороку 400 тисяч українців оформлюють пенсію, а майже 900 тисяч подає заяву на її перерахунок. Тепер усе це можна зробити на порталі Дія, не витрачаючи жодної хвилини в чергах. Заповнюєте анкету, завантажуєте необхідні документи та надсилаєте заявку. Процес максимально автоматизований, щоб кожен міг це зробити. Скоротили кількість документів, полів для заповнення та час на очікування. Треба зазначити, який вид пенсії ви хочете отримувати та в який спосіб — на банківську карту чи у відділенні пошти. Далі заявка потрапить на розгляд у Пенсійний фонд автоматично.
 
ОК-5, ОК-7, витяг з реєстру застрахованих осіб та довідка про доходи пенсіонера. ОК-5 та ОК-7 — одні з найпопулярніших довідок в Україні. Щороку їх видають 2,8 млн. Це довідки про ваш трудовий та страховий стаж. Вони потрібні при оформленні на роботі або для призначення пенсії, нарахування лікарняних. Тепер їх можна згенерувати на порталі Дія в декілька кліків. Нікуди ходити для цього не потрібно. Те саме стосується і витягу з Реєстру застрахованих осіб та довідки про доходи пенсіонера. У декілька кліків ви можете отримати всю актуальну інформацію. На порталі Дія не треба буде подавати ніяких додаткових папірців. Необхідна довідка сформується та надійде на вашу електронну пошту.
 

Окрім цього, партнери Мінцифри презентували програму доступності та безбар’єрності, яка була створена за міжнародними стандартами.  

]]>
<![CDATA[Держборг України за місяць зріс на понад півмільярда доларів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/derzhborg-ukrajini-za-msjac-zrs-na-ponad-pvmljarda-dolarv-65127 Tue, 30 Nov 2021 10:10:00 +0300 message Державний та гарантований державою борг України в жовтні цього року зменшився на майже 7 мільярдів гривень, або зріс на 610 млн дол. у доларовому еквіваленті - до майже 2,44 трлн грн, або 92,63 млрд дол. в еквіваленті.
 
Такі дані повідомила пресслужба Мінфіну.
 
"Протягом жовтня 2021 року сума державного та гарантованого державою боргу України зменшилась у гривневому еквіваленті на 6,92 млрд грн та у доларовому еквіваленті державний та гарантований державою борг збільшився на 0,61 млрд дол. США", - повідомили у Мінфіні.
 
Станом на 31 жовтня 2021 року державний та гарантований державою борг України, за даними відомства, становив 2 438,60 млрд грн або 92,63 млрд дол. США.
 
Так, державний та гарантований державою зовнішній борг сягнув 1 412,85 млрд грн (57,94% від загальної суми державного та гарантованого державою боргу) або 53,67 млрд дол. США; державний та гарантований державою внутрішній борг – 1 025,75 млрд грн (42,06%) або 38,96 млрд дол. США.
 

Нагадаємо, державний та гарантований державою борг України на кінець 2020 року становив 2 551,94 млрд грн або 90,26 млрд дол., що у доларовому еквіваленті на 5,9 млрд дол., або 6,99% більше, ніж у 2019 році. За даними Рахункової палати, до Бюджету-2020 від державних запозичень надійшло майже 639 млрд грн (37% фінансового ресурсу держбюджету). Цей обсяг майже на 66% перевищив витрати на погашення держборгу, що призвело до його збільшення. У 2020 році кожен українець платив по 3 тисячі гривень за обслуговування держборгу, відзначали у Рахунковій палаті. 

]]>
<![CDATA[Президент підписав законопроєкт, що стосується ОСББ які мають свої газові котельні]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/prezident-pdpisav-zakonoprojekt-shho-stosujetsja-osbb-jak-majut-svoji-gazov-koteln-65126 Tue, 30 Nov 2021 09:42:00 +0300 message Президент Володимир Зеленський підписав законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії".
 
Законопроектом передбачено внесення змін до деяких законів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії. Задля визначення вартості природного газу виходячи з параметрів його якості як товару (енергетичної цінності), українські споживачі будуть отримувати платіжки за газ у кіловат-годинах (кВт∙год), а не м3.
 
Окрім того, закон містить край важливі норми для ОСББ з газовими котельнями:
 
“Договір постачання природного газу об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків для забезпечення опалення та постачання гарячої води до квартир співвласників (крім нежитлових приміщень) укладається на весь обсяг споживання природного газу для таких потреб та не може встановлювати різні ціни в межах цього обсягу”.
 
Також, Законом встановлено, що до 1 травня 2022 року у договорах постачання природного газу ОСББ забороняється передбачати умови щодо попередньої оплати; надання банківської гарантії на обсяг грошових зобов’язань споживача; безакцептного списання коштів з банківського рахунку споживача.
 

Тож тепер співвласники в будинках ОСББ, які мають автономну систему опалення, повинні отримати такі ж умови постачання природного газу, як і все інше населення. 

]]>
<![CDATA[Графік планових відключень холодного водопостачання в столиці]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/grafk-planovih-vdkljuchen-kholodnogo-vodopostachannja-v-stolic-65125 Tue, 30 Nov 2021 09:11:00 +0300 message На цьому тижні Київводоканал проведе планові відключення холодного водопостачання у столиці, про це повідомила пресслужба компанії. 
 
Щоб не залишитись без холодної води, заздалегідь пошукайте свою адресу у переліку.   
 
Так, 30 листопада на 1 грудня з 19:00 до 08:00 у зв'язку із плановими ремонтними роботами тимчасово буде відсутнє водопостачання за адресами:
 
 – вул. Крушельницька, 4а;
 
 – вул. Григоренка, 43. 
 
 
з 1 на 2 грудня на з 20:00 до 07:00 у зв'язку із плановими ремонтними роботами тимчасово буде відсутнє водопостачання за адресами:
 
 – вул. Жилянська, 41, 41а, 43, 43б/31, 46, 44, 43б, 48, 50а.
 
 
7 грудня з 09:00 до 19:00 у зв'язку із плановими ремонтними роботами тимчасово буде відсутнє водопостачання за адресами:
 
 
 – бульв. Дружби Народів, 40а/1 ;
 
– пров. Мічуріна, 15;
 
– вул. Болсунівська, 13-15.
 
 
з 8 на 9 грудня з 09:00 до 06:00 у зв'язку із плановими ремонтними роботами тимчасово буде відсутнє водопостачання за адресами:
 
 – бульв. Шолуденка, 28 ;
 
– вул. Вільгельма Котарбінського, 22.
 
 
9 грудня з 09:00 до 21:00 у зв'язку із плановими ремонтними роботами тимчасово буде відсутнє водопостачання за адресами:
 
 – вул. Болсунівська, 17, 19, 21, 21/23, 6, 13а ;
 
 
з 9 на 10 грудня з 20:00 до 09:00 у зв'язку із плановими ремонтними роботами тимчасово буде відсутнє водопостачання за адресами:
 
 – вул. Задніпровського, 13, 21;
 
– вул. Алмазова, 18/7, 18/9, 18/7в;
 
– вул. Коновальця, 36б, 36, 36в, 38, 36а.
 
 
з 10 на 11 грудня з 18:00 до 19:00 у зв'язку із плановими ремонтними роботами тимчасово буде відсутнє водопостачання за адресами:
 
 

 – вул. Шолуденка, 33/19, 31. 

]]>