Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГОСББВР ухвалила в цілому законопроєкт щодо управління будинком через ОСББ
Новини ЖКГ
28 Лютого 2024 p.
23 Лютого 2024 p.
21 Лютого 2024 p.
20 Лютого 2024 p.
15 Лютого 2024 p.
13 Лютого 2024 p.
06 Лютого 2024 p.
05 Лютого 2024 p.
30 Січня 2024 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

  

  

ВР ухвалила в цілому законопроєкт щодо управління будинком через ОСББ

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт № 7029 «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками»
Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт № 7029 «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками», про це повідомляє "Україна Комунальна".
 
"До цього моменту процес створення ОСББ й ухвалення рішень був занадто забюрократизованим. Зокрема, суттєвою перепоною для ефективного управління будинком була необхідна для ухвалення будь-яких рішень кількість голосів – вона була невиправдано завищеною. Незначна кількість сусідів могла заблокувати важливі для співмешканців рішення про, наприклад, термомодернізацію будинку, поточний або капітальний ремонт ліфтів, організацію охорони або сортування сміття, не кажучи вже про створення самого ОСББ", - говориться в пояснювальній записці.
 
У законопроєкті передбачено:
  • зменшення вимог щодо кількості голосів співвласників, необхідних для прийняття рішень в багатоквартирному будинку до  50% мешканців +1 голос для прийняття всіх рішень, – крім від’єднання багатоквартирного будинку від інженерних мереж;
  • єдиний спрощений підхід щодо оформлення протоколів зборів співвласників;
  • спрощення механізму інформування про проведення зборів співвласників, наприклад, узаконена можливість інформування за допомогою електронних засобів комунікації;
  • створення можливості брати участь у зборах ОСББ і голосувати дистанційно – за допомогою тих же електронних засобів комунікації й електронного підпису;
  • обмежуються верхні і нижні пороги голосування ОСББ: для питань обрання органів управління, зміни форми управління, встановлення та зміни розмірів внесків/платежів, затвердження кошторису – 50-67%, для всіх інших питань – 50-75%.
 

Законопроєкт уточнює права співвласників знайомитися із документами зборів ОСББ і передбачає відповідальність за втрату, знищення або ненадання доступу учасникам ОСББ до матеріалів зборів, листів опитування договорів тощо. 

 
Коментарі (0)