Рус Укр
ГоловнаВибір редакціїОСББУ Львові триває процес списання житлових будинків з балансу
Новини ЖКГ
01 Квітня 2020 p.
31 Березня 2020 p.
27 Березня 2020 p.
23 Березня 2020 p.
17 Березня 2020 p.
11 Березня 2020 p.
03 Березня 2020 p.
28 Лютого 2020 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

У Львові триває процес списання житлових будинків з балансу

У Львові триває процес списання житлових будинків з балансу ЛКП. Вже списано 559 будинків.
Відповідно до ухвали сесії Львівської міської ради «Про врегулювання питання управління багатоквартирними будинками та їх обслуговування у м. Львові», у місті триває процес списання багатоквартирних будинків комунальної власності з балансу Львівського комунального підприємства, про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
 
Станом на сьогодні списано 559 будинків.
 
Ухвала «Про врегулювання питання управління багатоквартирними будинками та їх обслуговування у м. Львові», яку було прийнято на сесії Львівської міської ради минулого року, підготовлена на виконання законів України «Про особливості права власності у багатоквартирних будинках» та «Про житлово-комунальні послуги».
 
Відповідно до цієї ухвали районним адміністраціям дано доручення про списання будинків з балансу місцевих рад для того, щоб мешканці, які є зараз співвласниками будинків, визначилися щодо форми управління даними будинками. Тобто, або створити ОСББ, або передати будинок на обслуговування управляючій компанії, або взяти будинок на самообслуговування.
 
Якщо ж до 1 березня 2019 року мешканці не визначаться, то буде проведений конкурс, відповідно до якого буде призначений управитель того чи іншого будинку.
 
З моменту, коли розпочався процес списання, було створено 40 ОСББ. Тому мешканці активно вибирають два шляхи — або створення ОСББ, або вибір управляючої компанії. Сьогодні у Львові є 50 управляючих компаній — 40 комунальних, 10 приватних. Зараз тривають переговорні процеси між управляючими компаніями і мешканцями. Є протоколи будинків, які вже визначилися з управляючою компанією — це 138 будинків, але угод на управління ще не уклали, тому залишаються на обслуговуванні ЛКП", — розповіла Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.
 
За її словами, коли будинок списується з балансу ЛКП, то він не залишається напризволяще, а до моменту визначення мешканців з формою правління залишається на обслуговуванні в ЛКП.
 
«Допоки мешканці не визначаться і на загальних зборах не створять ОСББ, або визначаться з управляючою компанією, і укладуть з нею угоду на управління будинком, будинок залишається на обслуговуванні свого ЛКП. І лише тоді, коли буде укладена угода на управління будинком, розривається угода з ЛКП на обслуговування.
 
Якщо будинок переходить на управління до управляючої компанії, тоді розмір квартирної плати обумовлюється на договірних відносинах. Визначаються, які послуги є обов’язкові — прибирання сходової клітки, прибудинкової території, оплата за вивіз ТПВ, освітлення сходової клітки, поточний ремонт даху та ін. Якщо мешканці хочуть ще якість інші роботи провести в будинку, тоді збільшується розмір квартирної плати, щоб акумулювати кошти в резервний фонд для проведення відповідних робіт.
 
Договір на управління будинком з управляючою компанією укладається на один рік. Якщо мешканці будуть незадоволені її роботою, то договір не продовжуватимуть, або зможуть розірвати його достроково і обрати іншу компанію", — додає Ірина Маруняк.
 

Якщо мешканці визначаться з формою правління то зможуть скористатися програмами, які діють у Львові щодо фінансування ремонтних робіт в житлових будинках. На сьогодні у Львові діють дві програми: перша — це програма співфінансування проведення капітальних і поточних ремонтів, де 70% коштів виділяє місто, а 30% кошти мешканців; друга — програма «Теплий дім», якою можуть скористатися будинки, які є власності ОСББ. На цей рік на програму «Теплий дім» передбачено 5 млн. 914 тис. грн, а на програму «30/70» близько 10,5 млн. грн. Також передбачено кошти в районних адміністраціях на поточний ремонт житлового фонду. 

 
Коментарі (0)