Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГОСББТипові помилки ОСББ при підготовці документів для участі в програмі «Енергодім»
Новини ЖКГ
24 Червня 2020 p.
12 Червня 2020 p.
11 Червня 2020 p.
03 Червня 2020 p.
01 Червня 2020 p.
27 Травня 2020 p.
20 Травня 2020 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

Типові помилки ОСББ при підготовці документів для участі в програмі «Енергодім»

Зазвичай ОСББ роблять однакові помилки коли готуються до подання заявок для участі у програмі «Енергодім» Фонду енергоефективності.
Зазвичай ОСББ роблять однакові помилки коли готуються до подання заявок для участі у програмі «Енергодім» Фонду енергоефективності. Тому, замість схвалення, ОСББ отримує від Фонду ЕЕ лист із переліком зауважень, які потрібно усунути якнайшвидше. Про це розповіла пресслужба фонду.
 
"Виправлення помилок вимагає додаткового часу, а значить енергомодернізація будинку затягується", - говориться у повідомлені. 
 
Щоб допомогти ОСББ уникати неточностей, фахівці Фонду описали найтиповіші помилки та поділили їх на три основні категорії:
  • юридичні
  • технічні
  • фінансові
Щоб уникнути недоліків при підготовці документів для участі в програмі “Енергодім”, рекомендуємо ОСББ звернути увагу на перелік типових помилок. 
 
Список також містить опис рішень, які допоможуть подавати заявки без помилок.
 
Після того, як ОСББ усуне неточності, необхідно надіслати до Фонду документи повторно. Зверніть увагу, що кількість повторних заявок до Фонду, на будь-якому етапі Програми — необмежена. Однак, в разі відхилення заявки, пакет документів, надісланий до Фонду, не повертається заявнику, його потрібно оформлювати ще раз.
 
Найчастіші помилки — це невірне оформлення копій документів, відсутність протоколів загальних зборів ОСББ та значні неспівпадіння загальних даних про будівлю. Серед фінансових неточностей — помилки в загальній вартості проекту: заявники вказують суму, більшу за граничну, погоджену загальними зборами ОСББ та зазначену у протоколі.
 
Наприклад, у лютому Фонд відхилив заявку на участь в програмі “Енергодім” від ОСББ з Одеси (відповідно до п. 3.2.4 Додатку 12 Порядку дій учасників Програми) тому що, кількість голосів співвласників виявилася недостатньою для прийняття рішення про модернізацію будинку за умовами програми “Енергодім”. Співвласники одного із будинків, що входить в ОСББ, не захотіли використати можливості Фонду і не проголосували за рішення про участь у Програмі.
 
Фонд надіслав до ОСББ повідомлення про призупинення розгляду заявки та надав можливість у 60-денний термін доопрацювати заявку, виправити помилки та направити доопрацьовані документи повторно. 
 
На жаль, за цей період, ОСББ не виправило помилки та проігнорувало зауваження, тому Фонд змушений був відмовити заявнику та відхилив заявку.
 
Однак, якщо ОСББ вирішить знову подаватися на участь в програмі “Енергодім”, воно може подати нову заявку до Фонду.  
 
Коментарі (0)