Рус Укр
ГоловнаПублікаціїОпалювальний сезон 2021-2022Роз'яснення: «Сім'я, яка зекономила субсидію, має право не платити обов'язковий платіж»
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

УК Як заповнити декларацію для призначення субсидії?

УК  Як заповнити заяву про призначення субсидії?

  

  

Роз'яснення: «Сім'я, яка зекономила субсидію, має право не платити обов'язковий платіж»

Якщо сума зекономлених субсидій за комунальну послугу більша, ніж обов’язковий щомісячний платіж, і в платіжці відображено «до сплати: 0», то субсидіанти, мають право не сплачувати додаткові кошти за спожиті газ, тепло, електроенергію чи воду.
Якщо сума зекономлених субсидій за комунальну послугу більша, ніж обов’язковий щомісячний платіж, і в платіжці відображено «до сплати: 0», то субсидіанти, а це в основному ті, які ведуть економне енергоспоживання, мають право не сплачувати додаткові кошти за спожиті газ, тепло, електроенергію чи воду, повідомляє сайт Teplo.gov.ua
 
Водночас, не варто вірити чуткам про те, що якщо не використати в повному обсязі газ, воду та інші комунальні послуги, на які призначено житлову субсидію, то в кінці року доведеться доплатити. Це міф. Якщо сім’я використала менше, ніж встановлено соціальним нормативом, у наступному місяці вона має законне право на те, щоб зекономлені кошти були зараховані у рахунок наступних платежів, в тому числі обов’язкової плати за комуналку.
 
Скажімо, у грудні обов’язковий платіж становить 1000 гривень за соціальною нормою 400 кубів газу, а фактично використано лише 300 кубів. Залишок – вартість 100 кубів - можна використати у наступному місяці. При цьому, не потрібно нікому нічого повідомляти – ці суми постачальниками комунальних послуг повинні зазначатися у платіжці як переплата (з мінусом).
 
У всіх інших випадках громадяни, які користуються урядовою знижкою на оплату комунальних послуг – субсидією, зобов’язані щомісячно сплачувати  свою  обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язковий платіж за субсидією, сім’ї мають право сплачувати фактичну вартість використаної електроенергії, газу чи води. Тобто, що спожили, за те заплатили, не враховуючи субсидії.
 
Надавачі послуг зобов’язані відображати розмір субсидії чи переплату - зекономлену субсидію - у комунальних рахунках. Це передбачено законодавством щодо дотримання правил за постачання і розрахунки послуг. Якщо виконавець житлово-комунальної послуги «ігнорує» зекономлену субсидію і нараховує інакше, він порушує діюче законодавство (Постанова КМУ № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»).
 

У випадку порушення таких прав, українці можуть звертатися із скаргами до керівників органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування. Там допоможуть врегулювати ситуацію із неправомірним нарахуванням коштів у випадку, якщо на рахунку домогосподарства числиться зекономлена субсидія. 

 
Коментарі (3)
Наталія1
16 Січня 2017 p. 19:21
Все это вероятно касается экономии газа. НО - в провинции никто не засчитывает людям экономию газа и не учитывает ее в следующем месяце вообще. Это показал прошлый сезон. А в Киеве перед началом отопительного сезона 2016-17 провели перерасчет за прошлый отопительный сезон, т.е. требовали вернуть средства субсидии, которые были насчитаны в большем размере, чем было потреблено.В этом сезоне требуют насчитывать обязательный платеж и делают ссылку на "постанову КМУ від 23.08.2016 №534" где речь идет про изменения в пункт 15 "Положения про порядок назначения населению субсидий...", а именно(язык оригинала): 1. Абзаци п’ятий - сьомий замінити абзацами такого змісту: “невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) повертається виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій; частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, що еквівалентна вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг з газо-, електропостачання, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди, а залишок невикористаної суми повертається виробником/виконавцем таких послуг до бюджету на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій.”. 2. Доповнити пункт абзацом такого змісту: “Розрахунок та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.”. А это означает, что нолевые квитанций быть не может. Если не использовали средства субсидии в полной мере, вам начислили в квитанции меньше, а субсидия больше, то разницу надо вернуть. То же с использованим воды - если по нормативу(это гениальное изобретение!) положено 1,5 куба (почему 1,5?) горячей воды, а вы использовали 1 куб, а холодной норматив 2,5 куба, а вы использовали 1,5-2, то могут вообще снять субсидию на воду. Вот так объяснили в районном собезе. На основании именно этих изменений в октябре, уже через 6 месяцем после предыдущего сезона, бухгалтеры ОСМД делали расчеты-перерасчеты за уже давно освоенные деньги. Причем никто не мог сказать точно - как и что надо считать.
Коля Пухов
16 Січня 2017 p. 21:35
Так, цієї зими субсидії взагалі непогані; але тепер споживачі повідомляються про призначені їм субсидії "заднім числом" , тобто за минулий місяць. ---------------------------------------------------------------------------------------------------Зараз собеси не надсилають споживачам документ про призначення субсидії , як це було раніше. Тобто, жоден одержувач субсидії не може документально підтвердити своє право на цю субсидію. Тепер субсидію зазначають лише у платіжних повідомленнях про оплату компослуг, причому кожен місяць різну суму. Тому ці повідомлення є документом про призначення субсидії лише за минулий місяць, а не на рік чи півроку вперед.
Коля Пухов
26 Січня 2017 p. 20:25
Платіжні повідомлення про оплату компослуг взагалі не є документом про призначення субсидії.