Рус Укр
ГоловнаПублікаціїОСББПри незгоді рішення загальних зборів ОСББ можна оскаржити в суді
Новини ЖКГ
09 Жовтня 2017 p.
04 Жовтня 2017 p.
03 Жовтня 2017 p.
25 Вересня 2017 p.
22 Вересня 2017 p.
21 Вересня 2017 p.
20 Вересня 2017 p.
28 Серпня 2017 p.
23 Серпня 2017 p.
Loading...
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

При незгоді рішення загальних зборів ОСББ можна оскаржити в суді

Для звернення до суду повинні бути законні підстави. Твердження: «Мені не подобається рішення загальних зборів!», «Я не хочу виконувати рішення загальних зборів, бо я не член ОСББ» тощо — не є законними підставами, це необхідно розуміти в першу чергу.
Якщо мешканці не згодні з рішенням загальних зборів ОСББ, то таке рішення можна оскаржити в суді. 
 
Це твердження ґрунтується на положеннях ст.ст. 10, 14, 20 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-III (далі ― Закон про ОСББ), у яких визначено можливість вирішувати спірні питання в судовому порядку.
 
Але головне пам’ятати, що для звернення до суду повинні бути законні підстави. Скажімо, твердження: «Мені не подобається рішення загальних зборів!», «Я не хочу виконувати рішення загальних зборів, бо я не член ОСББ» тощо — не є законними підставами, це необхідно розуміти в першу чергу!
 
Адже відповідно до ст. 10 Закону про ОСББ рішення загальних зборів, прийняте згідно зі статутом, є обов’язковим для всіх співвласників.
 
З яких підстав можна звернутися до суду?
 
Ми можемо звернутися до суду про визнання недійсним певного рішення або частини рішення ОСББ, якщо:
 
а) під час прийняття рішення було порушено процедуру, передбачену в ст. 10 Закону про ОСББ і Статуті ОСББ;
 
б) у разі прийняття рішення було порушено ваші права як співвласника, визначені в ст. 14 Закону про ОСББ;
 
в) під час прийняття рішення було неправильно визначено частку в загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного та капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна в багатоквартирному будинку (ст. 20 Закону про ОСББ).
 
Тобто якщо хоча б один співвласник обґрунтовано не погоджується з рішенням більшості, прийнятим на загальних зборах, він може його оскаржити, звернувшись до місцевого (районного) суду за місцезнаходженням ОСББ (відповідно — вашого будинку) з позовом.
 
У зв’язку із цим співвласникам, права яких порушені, можна скористатися декількома порадами.
 
1.  Перед зверненням до суду, керуючись ст.ст. 14, 10 Закону про ОСББ, зверніться з письмовим запитом до Правління та Голови ОСББ і отримайте копії:
  • Статуту ОСББ;
  • Протоколу загальних зборів і всіх супутніх документів (первинні бухгалтерські документи; письмове опитування тощо), у яких викладено рішення або які стосуються рішення та підтверджують порушення законодавства. Отримавши вказані документи, ви зможете перевірити, чи дотримано встановленої законодавством процедури, та надалі доводити її порушення в суді;
2. Зверніться до юриста чи адвоката для аналізу копій документів на предмет дотримання законодавства та правильності складання позову.
 
Адже саме вам необхідно буде доводити в суді, що рішення не відповідає інтересам співвласників, порушує їх права чи прийнято насправді не більшістю.
 
Олена Жмуйданович, юрист
джерело: ОСББ-інформ 
 
Коментарі (0)
Loading...

16

загрузка...