Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГОСББГроші на «теплі кредити» для ОСББ вичерпались ще в середини літа
Новини ЖКГ
01 Квітня 2020 p.
31 Березня 2020 p.
27 Березня 2020 p.
23 Березня 2020 p.
17 Березня 2020 p.
11 Березня 2020 p.
03 Березня 2020 p.
28 Лютого 2020 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

Гроші на «теплі кредити» для ОСББ вичерпались ще в середини літа

У червні 2018 року 200 млн грн, виділених на «теплі кредити» для ОСББ, закінчилися, а для власників індивідуальних будинків - ще раніше.
Через затримки з виділенням коштів на програму «теплі кредити» без утеплення та інших енергоефективних заходів може лишитись більше сотні ОСББ, це розповіла Тетяна Бойко, керівник житлово-комунальних програм громадської мережі «Опора».
 
У червні 2018 року 200 млн грн, виділених на «теплі кредити» для ОСББ, закінчилися, а для власників індивідуальних будинків - ще раніше.
 
“ОСББ підготували проекти, досить багато проектів з утеплення. За даними нашого анкетування у ФБ, без фінансування залишилося 145 ОСББ”, - розповіла Тетяна Бойко.
 
За даними організації, деякі ОСББ почали утеплювати самостійно, деякі - досі чекають рішення уряду.
 
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман кілька разів обіцяв знайти кошти на програму “теплі кредити”, проте лише 19 жовтня уряд прийняв постанову про перенесення 100 млн грн з програми підтримки Фонду енергоефективності, який досі не запрацював, на програму “теплі кредити”.
 
Проте перш ніж ОСББ отримають кошти на свої проекти, рішення уряду має погодити бюджетний комітет. Після чого, Міністерство фінансів затвердить бюджетну програму, а Держенергоефективності укладе угоди з банками. І після того, як банківські кредитні комітети приймуть позитивні рішення про надання кредитів ОСББ.
 
При цьому, щоб отримати відшкодування по “теплим кредитам”, ОСББ мають до 30 листопада не лише здати акти виконаних робіт, але й - здійснити фото- і відеофіксацію виконаних робіт.
 

Таким чином, багато ОСББ втратили можливість комплексних робіт. Проте є шанси поставити індивідуальні теплопункти, замінити вікна чи  освітлення. 

 
Коментарі (0)