Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГОСББУ Краматорську не створюють, а ліквідують ОСББ
Новини ЖКГ
01 Квітня 2020 p.
31 Березня 2020 p.
27 Березня 2020 p.
23 Березня 2020 p.
17 Березня 2020 p.
11 Березня 2020 p.
03 Березня 2020 p.
28 Лютого 2020 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

У Краматорську не створюють, а ліквідують ОСББ

Суд прийняв рішення про ліквідацію першого з 22 ОСББ, створених в мікрорайоні Лазурний з порушенням закону. Наприкінці вересня краматорський міський суд прийняв рішення за позовом виконкому до ОСББ «Квітка» в будинку № 127 по вулиці Бєляєва. У судовому засіданні було встановлено, що вико

Суд прийняв рішення про ліквідацію першого з 22 ОСББ, створених в мікрорайоні Лазурний з порушенням закону.

Наприкінці вересня краматорський міський суд прийняв рішення за позовом виконкому до ОСББ «Квітка» в будинку № 127 по вулиці Бєляєва. У судовому засіданні було встановлено, що виконком, реєструючи 6 жовтня 2010 ОСББ «Квітка», діяв в рамках своїх повноважень, проте деякі порушення під час реєстрації все ж таки були допущені.

Так, до протоколу установчих зборів було внесено 7 питань, а результати голосування зведені тільки за трьома з них: створення ОСББ, затвердження його статуту і вибори уповноваженої особи, якій доручається право подавати документи на реєстрацію. Крім того в протоколах зазначені тільки жителі, які проголосували «за», а хто був «проти» і «утримався», з протоколу незрозуміло. У зв'язку з цим суд дійшов висновку, що орган державної реєстрації, а саме виконком, не перевірив відповідність поданих документів вимогам законодавства. На думку суду, ці порушення неможливо ліквідувати, а значить, відповідно до закону, позов має бути задоволений, а реєстрація ОСББ «Квітка» по Бєляєва, 127 повинна бути скасована.

Нагадаємо, що на початку жовтня 2010 року виконком одним махом зареєстрував відразу 22 товариства співвласників багатоквартирних будинків. Вже в грудні того ж року депутати вирішили виправити помилку виконкому і скасували його рішення про реєстрацію 22 ОСББ. Втім, на практиці виявилося, що «відіграти назад» рішення про реєстрацію не так вже й просто. Цивільний кодекс описує тільки 2 шляхи ліквідації юридичної особи: за бажанням засновників (такого навряд чи варто очікувати) і за рішенням суду. Міська влада вирішила піти по другому шляху і довести, що реєстрація була проведена з порушеннями і повинна бути скасована. Так що тепер подібні рішення суду належить приймати з усіх спірних ОСББ.

 
Коментарі (0)