Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГЖитлоСуд дозволив створювати ОСББ в аварійних і старих будинках
Новини ЖКГ
18 Вересня 2020 p.
10 Вересня 2020 p.
09 Вересня 2020 p.
08 Вересня 2020 p.
02 Вересня 2020 p.
28 Серпня 2020 p.
12 Серпня 2020 p.
07 Серпня 2020 p.
05 Серпня 2020 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

  

Суд дозволив створювати ОСББ в аварійних і старих будинках

Місцевій владі заборонили перешкоджати мешканцям аварійних будинків і стародавніх занедбаних розвалюх створювати ОСББ

Місцевій владі заборонили перешкоджати мешканцям аварійних будинків і стародавніх занедбаних розвалюх створювати ОСББ. Вони не можуть забороняти людям створювати об'єднання багатоквартирних будинків тільки на підставі того, то житло неналежної якості. До такого висновку прийшла Велика палата Верховного суду при розгляді справи №916 / 4625/15.

Вона розглядала спір між Одеською міською радою та місцевим ОСББ «Реставратор 21». І прийшла до висновку, що Господарський суд Одеської області дійшов невірного висновку про неправомірне створенні ОСББ в аварійному будинку. У БП-ВС заявили, що об'єднання - бути.

«Не можна погодитися з посиланням судів попередніх інстанцій як на підставу задоволення позову на те, що будинок не використовується власниками за цільовим призначенням, в будинку фактично не існує квартир, відсутній надання комунальних послуг на аварійний стан будинку, а такі обставини, зокрема, не є , згідно з чинним законодавством, підставою для визнання недійсним рішення установчих зборів про створення ОСББ», - йдеться в рішенні Верховного суду.

Він дозволив людям об'єднатися: «ОСББ могло бути створено, в тому числі, для здійснення діяльності з реконструкції будівлі та подальшого його належного утримання».

Роз'яснення БП-ВС має вплинути на позицію місцевих судів.

«Багато суди на місцях помилково трактують законодавство, забороняючи створювати ОСББ - це головний посил Верховного суду. Він хоче змінити ставлення до проблеми. Люди зможуть об'єднуватися і реконструювати будинки. Нічого забороненого в цьому немає», - зазначив старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.

 

 
Коментарі (0)