Рус Укр
ГоловнаІнтерв’юІнтерв’юРозраховуватися за газ перед «Нафтогазом» потрібно, але не за рахунок простих людей, - голова профспілки «Криворізької ТЦ»
Новини ЖКГ
23 Квітня 2024 p.
18 Квітня 2024 p.
16 Квітня 2024 p.
09 Квітня 2024 p.
05 Квітня 2024 p.
04 Квітня 2024 p.
03 Квітня 2024 p.
01 Квітня 2024 p.
19 Березня 2024 p.
07 Березня 2024 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

 



 

 



 

Розраховуватися за газ перед «Нафтогазом» потрібно, але не за рахунок простих людей, - голова профспілки «Криворізької ТЦ»

Із набранням чинності постанови Кабінету Міністрів №217, підприємства теплового господарства зіштовхнулися з новими проблемами. Якими? - поділився голова профспілки «Криворізької ТЦ» Анатолій Чалий.

До редакції «У.К.» з листом звернувся голова Профспілки «Криворізької ТЦ» Анатолій Чалий.

Ситуацію, яка склалася на підприємстві після введення постанови КМУ №217 від 18 червня 2014 року «Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки зі спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу» назвати критичною - значить не сказати нічого.

Ми зв'язалися з паном Анатолієм, аби пролити світло на цю проблему, і з нашої телефонної розмови вийшло справжнє інтерв'ю.

- Розкажіть, будь ласка, як введення постанови КМУ №217 вплинуло на роботу підприємства?

Постанова КМУ №217 набула чинності в червні 2014 року, але без реєстру процентних ставок, які банк буде автоматично зараховувати на спецрахунки для розрахунку з гарантованим постачальником природного газу, а це - НАК «Нафтогаз України».

Необхідні і першочергові розрахунки підприємства складаються зі:

- щомісячної виплати заробітної плати. Оплата праці робітників підприємства має здійснюватися в першу чергу, своєчасність та обсяги виплати зарплати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їхньої черговості (ст. 97 Кодексу законів про працю (КЗпП), ст. 15 і 24 Закону України «Про оплату праці»);

- аварійного запасу підприємства, який в обов'язковому порядку існує на випадок екстрених ситуацій (ліквідація аварій та інші невідкладні ремонтні роботи);

- мінімального запасу пально-мастильних матеріалів для виїзду техніки на щоденні, заплановані або аварійні роботи;

- обов'язкові платежі в бюджет (у т. ч. податки), оплата електроенергії, сировини, матеріалів, тощо.

Перераховані розрахунки - це платежі, що сумарно перевищують отримувані за новою структурою розподілу надходження грошових коштів у рази.

Згідно з постановою КМУ №217, всі 100% коштів, які отримує ДП «Криворізька теплоцентраль» від юридичних осіб (категорії «Бюджетні установи» та «Інші споживачі»), а також 88-89% - в листопаді-грудні платежів категорії «Населення», банком зараховуються на спеціальні рахунки, відкриті підприємством, для розрахунку з гарантованим постачальником природного газу.

Решта - 11-12% коштів, які надходять від населення - це все, на що може розраховувати підприємство для здійснення своєї господарської діяльності.

- Чи правильно розуміємо, що після введення постанови КМУ №217 і автоматичного відрахування на спецрахунки для розрахунку за газ перед НАК «Нафтогаз Україна», у ДП «Криворізька ТЦ» не залишається грошей на виплату зарплати працівникам?

Наразі так складається, що про виплату заробітної плати і не йде мова. Ми не можемо навіть направити аварійні бригади у випадку аварій на трубопровідних магістралях. Просто немає грошей на паливо. Ви ж розумієте, що на купівлю ПММ не потрібно великих коштів, як на заробітну плату півтора тисячного колективу, але через те, що проводиться автоматичне відрахування коштів, підприємство не може дозволити і цього. А зараз опалювальний сезон. Трубопроводи, як би ти їх не латав і не змінював у міжопалювальний період, в такому стані, що пориви відбуваються майже щодня, а аварійна бригада не може приїхати, банально, немає палива.

- Скільки складає наразі заборгованість підприємства по зарплаті працівникам?

На сьогодні частково погашена зарплата за вересень, жовтень, листопад в очікуванні. Якщо в цифрах, то загальна заборгованість становить12 мільйонів гривень (без урахування обов'язкових платежів із заробітної плати).

- Що робило керівництво підприємства для вирішення проблеми?

Опісля отримання постанови КМУ 217, розвиток подій було спрогнозовано ще в липні. Тому профспілка почала «бити на сполох», направляючи листи в обласний комітет Профспілки енергетиків та електротехнічної промисловості, а потім спільний лист з ЦК «Укрелектропрофсоюзу» до Кабміну, намагаючись привернути увагу до ситуації та її наслідків.

Сьогодні підприємство вже знаходиться у так званому стані «заручника»: ми змушені кричати, щоб не допустити другого Алчевська.

- Якою була реакція чиновників на звернення підприємства? Чи отримали Ви відповідь?

Ні, відповіді ми не отримали і вже зараз, коли ситуація перейшла у критичну стадію, написали колективний лист з підписом п'ятисот працівників підприємства. 25 листопада 2014 року я особисто відвіз лист в канцелярію Кабміну і зараз відстежую, щоб він не загубився в кабінетах чиновників.

Кабмін направив лист в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП - ред). Генеральний директор домігся зустрічі з членами комісії, і у минулий четвер нас прийняли.


- Що пообіцяли чиновники з НКРЕКП?

«Ми займаємося, ми знаємо» - така їхня відповідь. Після спілкування в НКРЕКП ще раз переконалися в тому, що спасіння потопаючих, справа рук самих потопаючих. 

- В НКРЕКП стверджують, що у «Криворізької ТЦ» найбільша заборгованість серед теплопостачальних підприємств України за природний газ. Звідки така заборгованість?

До 2008 року підприємство виробляло теплову енергію для потреб населення. На балансі було близько 1 тис. будинків і понад 100 тис. особових рахунків. З 2008 року всі абоненти були переведені в КПТМ «Криворіжтепломережа». Наше підприємство стало виробляти і реалізовувати теплову енергію оптовому покупцю «Криворіжтепломережа».

Тариф на виробництво і продаж теплової енергії, який діяв з 2008 року по серпень 2014 року, був збитковий для підприємств. Старий тариф покривав витрати виробництва на 60%, що вже там говорити про дохід.

У жовтні 2013 року виконавчим комітетом міста Кривий Ріг прийнято рішення передати на балансовий облік і в господарське відання понад 241 км теплових мереж, сімдесяти ТП, 1100 будинків і понад 100 тис. особових рахунків. Все, начебто, добре, але за період з 2008 року до 2013-го «Криворіжтепломережа» заборгувала Теплоцентралі понад 901 млн грн за отриману теплову енергію. Тобто борги за енергоресурси лягли на плечі «Криворізької теплоцентралі», а «Криворіжтепломережа» успішно отримала 100% грошей від населення і накопичила заборгованість, просто не розраховуючись з Теплоцентраллю.

Заборгованість зростала, проблема не вирішувалася. Наше підприємство, щоб зрушити вирішення проблеми з мертвої точки, уклало з Тепломережею більше п'яти графіків погашення заборгованості, які постійно порушувалися другою стороною. Ми зверталася в усі можливі інстанції... Безуспішно. І тепер маємо те, що маємо. «Криворіжтепломережа» хоч якось функціонує, а Теплоцентраль знаходиться в складній фінансовій ситуації.

- Якщо в найближчі дні ситуація не вирішиться, або навіть не намітяться шляхи вирішення, які можуть бути наслідки для підприємства і його співробітників?

На нашому підприємстві працюють цілими родинними династіями, тобто не отримують зарплату сім'ями. Ви тільки уявіть, чоловік і дружина не отримали зарплату, за що їм годувати своїх дітей? А якщо в сім'ї ще є і кредит в банку.... 

Таким чином, в недалекому, хочу підкреслити, дуже недалекому майбутньому, нас можуть чекати голодні бунти. Наші працівники просто в розпачі. Кожен день спілкуюся з ними, те, що я чую, не входить в жодні рамки. Посудіть самі: мені дзвонить робітник з теплорозподільчого пункту і каже, що він буде ночувати на ТРП і не поїде додому, оскільки у нього банально немає грошей на проїзд. Інші кажуть, що грошей немає на повноцінне харчування, до роботи добираються, але сил працювати немає.

«Криворізька ТЦ» - стратегічний об'єкт, якщо робітники у котельнях будуть втрачати свідомість від неповноцінного харчування, зрозумійте, наслідки будуть незворотними. Люди доведені до відчаю, не дай Бог, згасне котел, а ми опалюємо половину міста - школи, лікарні, садочки залишаться в мороз без опалення. Ми вже згадували сьогодні трагедію в Алчевську, так от, масштаби трагедії у Кривому Розі можуть перевищити трагедію Алчевська в три рази.

Всі гроші за постановою КМУ №217 йдуть автоматично на розрахунок за газ. Розраховуватися за спожитий газ, безумовно, потрібно, але не за рахунок простих людей.

Євгенія Володіна

 
Коментарі (13)
Владимир6
10 Грудня 2014 p. 12:51
Это только начало , с января 2015 г под распределение более 100 % по всем категориям потребителей на счета гарантированного поставщика попадет более 90 % лицензиатов нацкомиссии , без зарплат останутся сотни тысяч работающих .
Владимир2
10 Грудня 2014 p. 12:54
Редакции было бы не плохо узнать как дела на других предприятиях ТКЕ , и если проблема есть , возглавить ее !
Софи Кремен5
10 Грудня 2014 p. 16:36
Редакция "УК" проведет мониторинг ситуации по предприятиям тепло энергетики Украины , их состояние после введения в действие постановления КМУ # 217 и введение НКРЕКП с 01 .11. 14 г коэффициента расщепления гарантированному поставщику .
Читатель4
10 Грудня 2014 p. 13:45
гы)) проблемы не возглавлять нужно , а решать. Возглавляющих у нас целый кабмин с презиком вместе ))))
Владимир1
10 Грудня 2014 p. 14:12
То то я смотрю решатели подвякивают ....
Санечка В.5
10 Грудня 2014 p. 14:45

)))

Олена5
10 Грудня 2014 p. 17:06

хуже Алчевска - это так:

Михаил4
10 Грудня 2014 p. 17:17
Зато потом, когда всему придет пушной, можно будет строить новый светлый и прекрасный мир, с новыми теплосетями, модульными, крышными, подвальными, придомовыми, задомовыми, и прочими котельными. Сама собой решится проблема отключения потребителей от ЦО. Сплошные плюсы
SERGEY5
10 Грудня 2014 p. 19:27
Есть опасение , что до наступления " нового светлого и прекрасного мира " рискуем превратиться в ледышку .
Sergiy3
11 Грудня 2014 p. 08:33
Що там моніторити? Асоціація Укртеплокомуненерго на кожному кутку та в зверненнях до всіх органів влади зокрема і судовій наводила прогнозні розрахунки, що після виходу 217 постанови до кінця року зявиться різниця в тарифах в ТКЕ близько 1.6 млрд.грв. Що 30 відсотків зменшення споживання газу технічно не можливо в такий короткий період.Оскільки основні можливості скорочення ,це в приватному житлі за рахунок газу на опалення та теплової енергії в багатоквартирних будинках. Стимул це однаковий тариф на газ для опалення та для ТКЕ.
Владимир3
11 Грудня 2014 p. 10:15
Вы наверное хотели сказать , единая цена на газ для всех категорий потребителей - население , хозрасчет , бюджет ? Это правильно , только духа у них не хватит . Побоятся .
Sergiy4
11 Грудня 2014 p. 10:30
Пане Володимире!Тільки того ,що використовується для опалення. А потім ,як пройде час прийдемо до навпаки= сподіваюся.. В усьому світі оптовий споживач та раздрібний.Для оптового тариф менший.
Инна4
20 Грудня 2014 p. 00:23
Законопроект №3805 проект "ЕДСМ" "Анатолий Любаревич Існуюча в Україні методологія розрахунків та нарахувань за нормами та тарифами на споживання енергетичних ресурсів і послуг для об’єктів невиробничої сфери, а також система обліку та звітності споживання та оплати ресурсів і послуг не відповідає реальній ситуації з об’ємами споживання та оплати. Теоретичні розрахунки та емпіричні спостереження показують, що в цілому по країні оплата за спожиті енергоресурси та послуги перевищує вартість поставлених енергоресурсів і послуг більш ніж в 1,8 рази. В окремих регіонах та міжгалузевих рівнях енергопостачання кратність дисбалансів є ще більшою. Крім того, фактично відсутня система верифікації якості поставлених енергоресурсів та послуг, оцінки втрат суб’єктів економічної (підприємницької діяльності) від ненадійності енергопостачання. Питання переходу до системи оплати енергоресурсів за калорійним еквівалентом енергоресурсів неодноразово було віднесено до планів заходів з реалізації програм підвищення енергоефективності в країні, реформування паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства, формування прозорих та конкурентних ринків енергоресурсів/суміжних послуг. Без вирішення цього питання неможливо скласти енергетичний баланс країни у вартісному вимірі для визначення, прогнозування та планування економічної ефективності економіки держави, а також оптимізації структури та пропорцій енергетичного балансу."