Рус Укр
ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГПодаток на нерухомість має відштовхуватись від її вартості
Новини ЖКГ
11 Грудня 2018 p.
03 Грудня 2018 p.
30 Листопада 2018 p.
29 Листопада 2018 p.
26 Листопада 2018 p.
16 Листопада 2018 p.
08 Листопада 2018 p.
05 Листопада 2018 p.
30 Жовтня 2018 p.
23 Жовтня 2018 p.
Loading...
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

Погода

Податок на нерухомість має відштовхуватись від її вартості

При нарахуванні податку на нерухомість, необхідно відштовхуватись від її ринкової ціни. Крім того, експерти вважають, що також потрібно брати до уваги і рік будівництва споруди, матеріали та місце розташування.

Податок на нерухомість потрібно нараховувати виходячи з його вартості. Адже площа будинку оподатковується так само, як і площа дерев’яного туалета. Такої думки дотримується економічний експерт Ярослав Жаліло, передає «УНН».

Так, за словами експерта, до ринкової вартості житла варто б включати такі параметри, як рік побудови будинку, матеріали та місце розташування.

«Наразі виникає цікава ситуація, коли пропонують оподатковувати сумарну площу усіх будівель. Умовно кажучи, дерев’яний туалет підлягає такому ж оподаткуванню по площі, як і гарний цегляний будинок. Це не зовсім правильний підхід», - пояснив він.

Крім того, на думку пана Жаліла, даний податок на нерухоме майно повинен включати можливість надання соціальної пільги.

«Цей податок повинен мати соціальні пільги. Обкладати їм потрібно тільки в разі, якщо домогосподарство має декілька житлових приміщень», - прокоментував він.

Читайте також: Управління житлом: за все заплатять мешканці

Експерт також додав, що сума податку сплачена цьогоріч не є великою: «Це невелика сума... Податок цей однозначно необхідний і перш за все він повинен враховувати ринкову вартість житла, а не нараховуватися суто на метри. Це було б справедливіше».

Нагадаємо, що в Україні населення за 9 місяців 2015 року сплатило 521 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що більше минулорічних показників за аналогічний період на 487 млн грн. Виконання індикативного показника становить 114,9%.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, парламентарям пропонують внести зміни до законодавчих актів щодо оподаткування нерухомого майна задля усунення неточностей. Відповідний законопроект вже зареєстрували у Верховній Раді.

 
Коментарі (0)