Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГНарахування комунальниками «інфляційної складової» та «3% річних» — незаконні
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

УК Як заповнити декларацію для призначення субсидії?

УК  Як заповнити заяву про призначення субсидії?

 



 

 



 

Нарахування комунальниками «інфляційної складової» та «3% річних» — незаконні

Нарахування так званої «інфляційної складової» і «3% річних» - незаконні. Комунальники не повинні робити такі нарахування, оскільки застосування статті 625 Цивільного кодексу України - прерогатива суду.
У зв'язку з тим, що заборгованість за комунальні послуги тепер загрожує українцям пенею, адвокат, кандидат юридичних наук Денис Головін прокоментував ситуацію, в яких несплата штрафів не грозить наслідками, про це повідомили Факти.
 
За словами юриста, нарахування так званої «інфляційної складової» та «3% річних» — незаконні.
 
«Комунальники не повинні робити такі нарахування, оскільки застосування статті 625 Цивільного кодексу України — прерогатива суду» — підкреслив Головін.
 
«Суму, що становить індекс інфляції та 3% річних, без рішення суду з українців стягнути ніхто не може, це незаконно. Тому, якщо їх включили в вашу платіжку, ви маєте право не платити. Це буде абсолютно законно», — додав він.
 
Він зазначив, що в більшості випадків українці погоджуються сплатити несправедливо нараховані платежі, щоб не «втрачати час».
 
«Але при наявності судового наказу про стягнення заборгованості, де враховані індекс інфляції та 3% річних, і в разі, якщо ви не оскаржили останній, — платити треба», — пояснив юрист.
 
Нагадаємо, в Україні знову дозволили відключати боржників від комунальних послуг. Відповідні зміни до законодавства Президент Володимир Зеленський підписав 19 серпня 2021 року.
 
Скасовано норму про те, що на період дії карантину та протягом 30 днів після його завершення забороняється припинення надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати в неповному обсязі.
 

Тепер боржників заборонено буде відключати тільки в «червоній» зоні карантину і протягом 30 днів після виходу з неї. 

 
Коментарі (0)