Рус Укр
ГоловнаПублікаціїОСББОСББ поставили в європейські рамки
Новини ЖКГ
02 Травня 2024 p.
01 Травня 2024 p.
30 Квітня 2024 p.
26 Квітня 2024 p.
23 Квітня 2024 p.
18 Квітня 2024 p.
16 Квітня 2024 p.
09 Квітня 2024 p.
05 Квітня 2024 p.
04 Квітня 2024 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

 



 

 



 

ОСББ поставили в європейські рамки

Слово «кондомініум» походить з латинської мови і означає «співвласність». За якими правилами та алгоритмами діють та працюють об'єднання мешканців за кордоном, вивчала "У.К."

Цьому терміну майже дві тисячі років, а сама ідея кондомініуму зародилася в часи Римської імперії, коли сенат ухвалив закони, які дозволяли громадянам володіти окремими житловими приміщеннями в міських «багатосімейних» будинках.

У США і країнах Західної Європи, де історично переважна частина житлового фонду перебуває у приватній власності, під приватизацією розумілася не масова безкоштовна передача житла громадянам, а продаж житла. Житлові будинки або повністю належать одному власнику, будь то муніципалітет або приватна особа, або - кондомініуму, в якому немає муніципальної власності. На заході неможливо побачити будинок, де одночасно були б муніципальні і приватні квартири. Кожен власник квартири або нежитлового приміщення автоматично є членом асоціації співвласників житла.

Практично кожна асоціація в доповнення до статуту приймає внутрішні правила, які визначають права і обов'язки домовласників. В Європі широко поширена судова практика у справах за участю асоціацій власників житла. В основному такі справи стосуються заборгованостей з обов'язкових платежів домовласників або порушення встановлених у кондомініумі правил. Важливо розуміти, що власники житла в кондомініумах не вимагають якої-небудь фінансової допомоги від муніципалітетів, оскільки завжди самі оплачували вартість послуг з утримання та ремонту свого власного житла.

Товариство мешканців, як правило, оплачує всі послуги (опалення, водопостачання, електроенергія тощо), а з неплатниками розбирається вже самостійно - максимальний термін несплати становить, як правило, три місяці. Саме ж об'єднання мешканців не пов'язане з жодними керуючими та експлуатуючими організаціями, а безпосередньо укладає договори з місцевими фірмами на надання послуг з вивезення сміття, обслуговування ліфту або ремонту водопровідних кранів. При всьому цьому тарифи на послуги не можуть бути безпідставно завищені - вони затверджуються органами державної влади, і навіть в житлових будинках, які стоять поряд, можуть відрізнятися один від одного.

Читайте також: Суворі правила життя у європейських ОСББ

Ось уже майже двадцять років кондомініуми в США формуються в основному в будинках-новобудовах. Реклама житла в кондомініумах, будується на перевагах, які одержують члени асоціації власників житла: право голосу у всіх внутрішніх питаннях, можливість безпосередньої участі у справах асоціації, самостійний вибір керуючих і експлуатуючих організацій, право впливати на якість і вартість послуг, які надаються ними.

У більшості західних країн громадяни розглядають придбання житла у власність як інвестицію, їх головне завдання - сприяти тому, щоб вартість квартири не зменшувалася з часом, а, по можливості, зростала. Власнику належить тільки приміщення (квартира), всі вбудовані приміщення, загальна інженерне обладнання, прилеглі території перебувають у спільній власності. До спільної власності можуть ставитися тренажерні зали, сауни, басейни, парковка і т.д.

Система спільного домоволодіння в Німеччині - втілює один з класичних алгоритмів роботи кондомініуму. Інвестор, власник будівництва або реконструкції житлового будинку, приймає рішення про поділ нерухомого майна, і складає заяву про поділ власності та управління нерухомістю, а також план розподілу, де уточнено, що є спільною власністю, плани кожної квартири, а також горизонтальні плани будинку.

План поділу реєструється і проходить обов'язковий контроль, до цього продати нічого не можна. Кожна квартира отримує свою земельну книгу, яка має три розділи: - власник і розташування квартири; - права третіх осіб на загальній земельній ділянці і обмеження; - залучення кредитів. Загальна земельна ділянка (спільне майно) ділиться залежно від площі на рівні частини, і кожен власник квартири отримує Х умовних частин спільної земельної ділянки, в залежності від площі квартири - це його право голосу на загальних зборах. Відмінною особливістю цих кооперативів є те, що будь-який громадянин Німеччини зобов'язаний вступити в товариство разом з придбанням квартири у власність, і жоден з власників квартир не може відмовитися від вступу в товариство.

Читайте також: Камені спотикання ОСББ

Згідно з законодавством більшості країн ЄС, вікна житлових будинків є спільним майном. Тому вікна всі однакові, герметичні зі склопакетом, не вимагають фарбування і ремонту. Регулятори температури встановлені навіть на рушникосушки - нагріваються тільки в потрібний момент (перед прийняттям душу або для сушіння рушники), в інший час теплоносій відключений і мешканець за нього не платить. В підвалах не жалюзійні решітки, а пластикові склопакети. Двері в квартири не металеві, а зі спеціального протипожежного матеріалу, здатного витримати полум'я до 30 хвилин. Сміттєпроводи відсутні, їх не треба лагодити і проводити санобробку. Контейнери для сміття пластикові, не вимагають обслуговування і дуже довговічні. Доступ на майданчик, де встановлені контейнери для сторонніх відсутня. Крім того, проводиться роздільний збір сміття самими мешканцями. 

 
Коментарі (0)