Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГОСББХерсонський водоканал образив ОСББ
Новини ЖКГ
01 Квітня 2020 p.
31 Березня 2020 p.
27 Березня 2020 p.
23 Березня 2020 p.
17 Березня 2020 p.
11 Березня 2020 p.
03 Березня 2020 p.
28 Лютого 2020 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

 

 

Херсонський водоканал образив ОСББ

Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона безпідставно віднесло Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) до категорії споживачів «інші споживачі»

Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Херсона безпідставно віднесло Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) до категорії споживачів «інші споживачі».

Про це повідомили у прес-службі Херсонського обласного відділення АМКУ.

Як з’ясували фахівці відділення, за визначенням чинного законодавства ОСББ не є суб’єктом господарювання. Оскільки ОСББ є добровільним об’єднанням громадян-мешканців будинку, фактично воно є споживачем (абонентом) комунальних послуг в інтересах членів ОСББ. Це питання врегульовано Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», Господарським кодексом України та підтверджено листом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 квітня 2011 року №7/15-4687 «Щодо статусу ОСББ як учасника відносин у сфері житлово-комунальних послуг».

На жаль, цього не знав Херсонський водоканал та стягував з ОСББ «Тандем» за адресою – Бериславське шосе, 12 та 12-а в обласному центрі плату за спожиту воду таким чином: за воду для миття сміттєзбирачів та на інші цілі за тарифом для категорії споживачів «населення», а за користування водою та каналізацією в службовому приміщенні ОСББ за тарифом для категорії споживачів «інші споживачі». Саме такий дискримінаційний підхід спонукав ОСББ «Тандем» звернутися до територіального відділення за захистом своїх прав.

Водопостачальник погодився з висновками відділення та здійснив для ОСББ «Тандем» відповідний перерахунок плати за спожиту протягом останніх трьох років воду за тарифом для категорії «населення».

Нагадаємо, тарифи для цих двох категорій споживачів суттєво відрізняються. Так, для категорії «населення» тариф на послуги з подачі води та водовідведення становить 6,04 грн., а для категорії «інші споживачі» – 13,60 грн. з ПДВ.

Відділення сподівається, що Водоканал здійснить відповідні перерахунки для інших ОСББ обласного центру.

 
Коментарі (0)