Рус Укр
ГоловнаПублікаціїЗаконодавствоФундаментальні зміни у сфері ЖКП, що очікують нас із наступного року
Новини ЖКГ
24 Грудня 2021 p.
23 Грудня 2021 p.
17 Грудня 2021 p.
16 Грудня 2021 p.
30 Листопада 2021 p.
25 Листопада 2021 p.
24 Листопада 2021 p.
15 Листопада 2021 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

УК Як заповнити декларацію для призначення субсидії?

УК  Як заповнити заяву про призначення субсидії?

  

  

Фундаментальні зміни у сфері ЖКП, що очікують нас із наступного року

Це торкнеться кожного власника квартира та відчують всі мешканці багатоквартирних будинків. Наступний рік буде насиченим на фундаментальні зміни у сфері житлово-комунальних послуг.
Це торкнеться кожного власника квартира та відчують всі мешканці багатоквартирних будинків. Йдеться не про тарифи на газ. 2019 рік буде насиченим на фундаментальні зміни у сфері житлово-комунальних послуг. Нижче перелік головних «сюрпризів» від Твій Дім.Практика.
 
№1. Пеня. З 1 травня 2019р. вводить пеня за несплату вартості житлово-комунальних послуг у визначені терміни. Це передбачає Закон «Про ЖКП».
 
№2. Нові договори на комунальні послуги: опалення, водопостачання та водовідведення. Починаючи 1 травня 2019р. власники квартир можуть вибрати одну з моделей договірних відносин, яку передбачає все той же Закон «Про ЖКП»: 
  • Індивідуальний договір. Укладається між власником квартири та «монополістом» ( надавачем комунальної послуги, згідно Закону). 
  • Колективний договір. Це законодавча «новинка», яка передбачає наступну процедуру: співвласники багатоквартирного будинку проводять збори - приймають рішення укласти колективний договір - обирають уповноважену особу, яка проводить переговори та підписує договір з «монополістом»; 
  • Договір з колективним споживачем: укладається між ОСББ та «монополістом».
Чим же будуть відрізнятись ці моделі договірних відносин від діючих? Відповідь у Законі «Про ЖКП». Тепер вартість комунальних послуг буде складатись з трьох складових:
1. Обсягу споживання.
2. Плати за обслуговування будинкових мереж.
3. Плати за абонентське обслуговування.
 
Нові типи договорів визначають, хто ж за яку складову тепер відповідатиме та отримуватиме за це плату від власників квартир. 
 
ВАЖЛИВО: старі договори на ці ком. послуги продовжують діяти до укладання нових.
 
№ 3. Плата за абонентське обслуговування за комунальні послуги (опалення, водопостачання та водовідведення ). Це окремий платіж за адміністрування розрахунків зі споживачами. Він має бути виділений в окрему графу у платіжках за тепло та воду. Теоретично, «абонплату» мають відняти від тарифу, тобто це не має призвести до зростання загальної суми у платіжці, наприклад, за опалення.
 
№4. Реформа системи електропостачання. Вона передбачає «розділення» звичних нам «монополістів» на операторів системи розподілу (займаються утримання електричних мереж) та постачальників електроенергії. Для побутових споживачів це означає наступні зміни:
  • У квитанціях з’являться дві окремі графи ( сумарна вартість 1 квт*год не зміниться).
  • Договорів на електропостачання має бути два: з оператором системи розподілу та постачальником електроенергії. Приєднання до цих договорів буде відбуватись автоматично (якщо продовжуєте платити за наданими реквізитами, то погоджуєтесь з умовами цих договорів – це якщо спрощено пояснювати). Однак процедура може відрізнятись у різних компаніях.
№ 5. Електроенергія на потреби будинку: освітлення під’їздів, робота ліфтів та іншого обладнання. А ось тут реформа ринку електроенергії може відобразитись на платі за утримання будинків. Це пов’язано з двома проблемами, які виникли напередодні нового року: 
  1. НКРЕКП не вважає освітлення під’їздів та роботу ліфтів потребами населення. Відповідно і тариф на електроенергію для потреб будинку має бути вищим, ніж для власників квартир. Сьогодні це 1,68 грн. за кВт*год, після нового року вийде 2,32 грн. за кВт*год або вище. Це визначено у їх «свіжій» постанові, яка станом на 24.12.18р. ще не опублікована, тож в дію не вступила.
  2. Передоплата за електроенергію, яка йде на потреби будинку. У зв’язку з введенням у дію Закону «Про ринок електричної енергії» юридичні особи повинні укласти договори на електропостачання на нових умовах. Це стосується, в тому числі ОСББ, ЖБК та Управляючими компаніями (ЖЕКами). Одна з умов цих договорів – обов’язкова передоплата. Фактично ці вимоги є катастрофою, як для ОСББ, ЖБК так і для Управляючих компаній (ЖЕКів) – їм доведеться вираховувати прогнозні обсяги споживання електроенергії на загальні потреби будинку, оплачувати їх наперед, при тому, що гроші від власників квартир надійдуть тільки у наступному місяці, ближче до 20 числа. Якщо обсяги споживання спрогнозовані не правильно – ШТРАФ. Першим з такою проблемою зіткнувся Київ.
№6. Зміна Управляючої компанії (ЖЕКу) – це також одна з новації Закону «Про ЖКП», підкріплена піднормативними актами: типовим договором та правилами утримання багатоквартирних будинків. Тепер співвласники кожного будинку мають право змінювати Управляючу компанію (ЖЕК) за визначеною процедурою. Головна особливість нових правил утримання будинків: 
  • Кожен будинок повинен провести збори та вибрати Управителя. Альтернативний варіант – створення ОСББ. 
  • Окремий кошторис та договір по кожному будинку. Тепер Управителі (ЖЕКи) не зможуть перекидати гроші з одного будинку на інший для виконання ремонтних та інших робіт.
ВАЖЛИВО: Старі договори між власниками квартир та Управляючими компаніями (ЖЕКами) продовжують діяти до моменту їх розірвання. А підставою для розірвання може бути перегляд тарифу на утримання будинку. Відповідно, якщо вартість електроенергії на загальні потреби будинків зросте, Управителі (ЖЕКи) будуть змушені піднімати тарифи, що стане підставою для розірвання діючих договорів та необхідності укладати нові договори за описаною вище процедурою. 
 
№7. Монетизація субсидій. Черговий етап у цьому процесі може розпочатись наступного року. На сайті Мінсоцполітики був опублікований відповідний проект постанови. Одна з новацій – це відкриття свого роду «рахунків» на кожного отримувача субсидії в Ощадбанку. На ці «рахунки» буде зараховуватись субсидія і з цих же «рахунків» будуть оплачувати житлово-комунальні послуги. Проект постанови викликав чимало критики щодо складності адміністрування та дискредитації ОСББ. 
 

№8. Фонд енергоефективності. Його запуск запланований на наступний рік. Ця структура буде надавати фінансову підтримку ОСББ у впроваджені енергоефективних заходів (модернізація системи опалення, утеплення будинку і т.п.). 

 
Коментарі (2)
Коля Пухов
27 Грудня 2018 p. 20:13
Це не Фундаментальні зміни , а продовження вишкрібання, але без покращення якості послуг. Наприклад, як гарячої води влітку не було , так її тепер і не буде. Натомість побільшає оплата за цю послугу.
Игор Вітер
04 Лютого 2019 p. 20:23

Загальних обов'язкових вимог по дизайну адресних табличок для ОСББ не існує тому обирайте будь яку