Рус Укр
ГоловнаПублікаціїОСББПроцедура приєднання до діючого ОСББ інших будинків
Новини ЖКГ
09 Жовтня 2017 p.
04 Жовтня 2017 p.
03 Жовтня 2017 p.
25 Вересня 2017 p.
22 Вересня 2017 p.
21 Вересня 2017 p.
20 Вересня 2017 p.
28 Серпня 2017 p.
23 Серпня 2017 p.
Loading...
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

Процедура приєднання до діючого ОСББ інших будинків

Описана процедура не ґрунтується на прямих нормах законодавства. Типово державні реєстратори не відмовляються реєструвати відповідні зміни.
Згідно із ч. 3 ст. 4 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-III (далі — Закон № 2866), власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об’єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об’єднання.
 
Водночас зауважимо: у Законі № 2866 ідеться про можливість створення одного ОСББ на декілька будинків, однак не згадано про можливість приєднання співвласників будинку до ОСББ, що вже було створено співвласниками іншого будинку. Тобто така процедура законодавчо не передбачена, та, відповідно, її порядок не врегульовано.
 
Однак, зважаючи на те що інколи відразу створити ОСББ на декілька будинків об’єктивно неможливо (наприклад, сусідня секція будинку збудована на декілька років пізніше), а також з огляду на непросту та часозатратну процедуру приєднання іншого будинку до вже діючого ОСББ шляхом реорганізації (тобто шляхом створення в іншому будинку власного ОСББ і наступного злиття двох об’єднань або приєднання одного до іншого), на практиці все ж трапляються непоодинокі випадки приєднання співвласників будинку до раніше створеного ОСББ без створення власного об’єднання.
 
Це відбувається в такий спосіб:
 
  1. співвласники будинку № 1, що бажають приєднатися до ОСББ, скликають загальні збори, на яких приймають рішення про форму управління будинком і голосують за приєднання до ОСББ, створеного в сусідньому будинку № 2;
  2. після прийняття відповідного рішення співвласники будинку № 1 звертаються (письмово чи усно (через уповноважену особу)) до голови правління ОСББ, створеного в будинку № 2, із проханням розглянути питання щодо приєднання до ОСББ співвласників будинку № 1;
  3. голова правління ОСББ скликає загальні збори співвласників будинку № 2, під час яких відбувається голосування з питання щодо приєднання до ОСББ співвласників будинку № 1;
  4. у разі прийняття співвласниками будинку № 2 позитивного рішення скликаються спільні загальні збори, на яких присутні співвласники будинків № 1 та № 2: на цих загальних зборах затверджується нова редакція статуту ОСББ (з урахуванням того, що ОСББ уже вважається створеним на 2 будинки), відбувається перерозподіл голосів, що належить кожному співвласникові, та вирішуються інші нагальні питання, що пов’язані з поточною діяльністю ОСББ і напряму залежать від прийнятого на загальних зборах рішення щодо приєднання співвласників сусіднього будинку;
  5. нова редакція статуту подається державному реєстратору.
Описана процедура не ґрунтується на прямих нормах законодавства. Типово державні реєстратори не відмовляються реєструвати відповідні зміни. Однак, перш ніж вдаватися до такого способу дій, наполегливо радимо попередньо проконсультуватися з уповноваженими представниками органу місцевого самоврядування, що знаються на питаннях житлово-комунального господарства на території, на якій розташовані відповідні будинку. І лише заручившись їхньою згодою, розпочинати процедуру приєднання.
 
Вікторія Туманова, юрист
 
джерело: osbb-inform
 
Коментарі (0)
Loading...

16

загрузка...