Рус Укр
ГоловнаПублікаціїВодопостачанняРоз'яснення: хто оплачує воду, яка витрачається на полив клумб та газонів у дворі багатоповерхового будинку
Новини ЖКГ
03 Серпня 2022 p.
02 Серпня 2022 p.
01 Серпня 2022 p.
27 Липня 2022 p.
25 Липня 2022 p.
19 Липня 2022 p.
12 Липня 2022 p.
11 Липня 2022 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги


УК  NEW Роз'яснення, щодо розрахунку розміру житлової субсидії

УК  NEW Житлова субсидія: хто має право на її отримання

УК  При призначенні субсидії враховуються доходи подружжя, незалежно від їх реєстрації

УК   Категорії громадян, які втратили право на отримання субсидії

УК  П'ять основних питань та відповідей про субсидію на оплату ЖКП

УК Як заповнити декларацію для призначення субсидії?

УК  Як заповнити заяву про призначення субсидії?

  

  

Роз'яснення: хто оплачує воду, яка витрачається на полив клумб та газонів у дворі багатоповерхового будинку

Скоро розпочнеться поливний сезон, тож у багатьох споживачів виникнуть питання щодо обліку води, яка витрачається на полив городу чи просто прибудинкової території. У статті зібрані відповіді на найбільш популярні з них.
Скоро розпочнеться поливний сезон, тож у  багатьох споживачів можуть виникнути питання щодо обліку води, яка витрачається на полив городу, присадибної ділянки чи просто прибудинкової території. У статті зібрані відповіді на найбільш популярні з них.
 
Яким нормативним актом регулюються питання оплати за полив присадибних ділянок?
 
Відповідно до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 р. №190, плата за воду, яка використовується для поливу присадибних ділянок, зелених насаджень та газонів, здійснюється  споживачами відповідно до показників приладів обліку або норм водоспоживання.

Як обліковується оплата за полив присадибної ділянки, якщо в мене немає приладу обліку?
 
У випадку відсутності приладу обліку води нарахування за послугу  проводяться з розрахунку 15 м3 в місяць на 100 м2 площі поливу. (відповідно до таблиці А.1 додатка «А» до ДБН В.2.5 -74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди. Основні положення проєктування»). Поливний сезон триває з травня по вересень, отже саме в ці місяці до основної кількості спожитої води додаються нарахування за полив.

Чи може велика кількість опадів сприяти зниженню оплати за полив?
 
Ні. Чинним законодавством не передбачено норм на водопостачання, пов`язаних із сезонними чи кліматичними природними змінами. Якщо у вас не встановлено прилад обліку, то за полив присадибної ділянки доведеться заплатити фіксовану суму, навіть якщо ви не користувалися водою через дощ чи з будь-яких інших причин.
 
У мене є присадибна ділянка, але я не користуюсь водою для поливу. Що робити?
 
На виконання вимог законодавства та для уникнення непорозумінь в розрахунках, Київводоканал рекомендує споживачам встановлювати прилади обліку води та укладати відповідний договір з водопостачальником.  Завдяки цьому у споживачів з`явиться можливість регулювати та вести облік свого водокористування, економити та впливати на розмір водоспоживання у власному будинку.
 
Хто оплачує воду, яка витрачається на полив клумб та газонів у дворі багатоповерхового будинку?
 
Якщо у будинку є відгалуження на полив і на ньому є лічильник, весь об’єм води, який було витрачено для господарських потреб будинку,  оплачується мешканцями у платі за обслуговування будинку і прибудинкової території.
 
Що робити, якщо у будинку немає відгалуження від водогону для поливальних цілей?
 
Якщо відгалуження на полив відрізане та опломбоване, необхідно відновити його, встановити там лічильник і оформити його в додатковому договорі. Якщо у проєкті будинку взагалі не було передбачено відгалуження на полив, доведеться робити проєкт на зміну системи водопостачання, потім монтувати відгалуження і вносити зміни до договору з водоканалом. Для розв'язання цих питань до водоканалу має звернутися житлова організація (ОСББ, управитель, ЖБК).
 
Коментарі (0)