Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГЖитлоРеновацію «хрущовок» будуть проводити лише у містах-мільйонниках
Новини ЖКГ
18 Вересня 2020 p.
10 Вересня 2020 p.
09 Вересня 2020 p.
08 Вересня 2020 p.
02 Вересня 2020 p.
28 Серпня 2020 p.
12 Серпня 2020 p.
07 Серпня 2020 p.
05 Серпня 2020 p.
Опитування всі опитування
ЩО ПЕРЕШКОДЖАЄ ВАМ ВЧАСНО СПЛАЧУВАТИ РАХУНКИ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ?
Занадто високі тарифи
Регулярне підвищення квартирної плати
Низька якість послуг або їх повна відсутність
Не дотримання виконавцями термінів з вивезення сміття
Бездіяльність ЖЕКу
Нічого, я завжди вчасно сплачую
Я не вважаю за потрібне платити за комунальні послуги

  

Реновацію «хрущовок» будуть проводити лише у містах-мільйонниках

Визначено два варіанти розв'язання питання з застарілим житловим фондом - його знесення та будівництво нового житла або проведення реконструкції
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило новий законопроєкт «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду». 
 
Згідно з ним, визначені два варіанти розв'язання питання із застарілим житловим фондом — його знесення та будівництво нового житла або проведення реконструкції, повідомляє прес-служба Мінрегіону.
 
Зараз в Україні близько 1 млрд житлового фонду в цілому. З них приблизно 70-80% мають застарілий інфраструктурний стан і з кожним днем він погіршується. Зростає кількість аварійних будинків і ці проблеми накопичуються. Тому пропонується законопроєкт, в якому врахували максимальну кількість проблемних питань і запропонували механізми вирішення.
 
Проводити саме реновацію застарілого житла із знесенням старих будинків та будівництвом нових буде вигідно інвесторам у великих містах, в інших населених пунктах місцева влада із залученням інвесторів має проводити реконструкцію. 
 
Одним із варіантів такої реконструкції пропонується добудова у будинку ще 2-х поверхів. При цьому інвестор має повністю реконструювати будівлю: зробити її енергоефективною, оновити всі комунікації, додатково поставити ліфт, відремонтувати під’їзд. 
 
Новий законопроєкт був розроблений Мінрегіоном спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проєктування міст «Діпромісто» імені Ю. Білоконя. Він має на меті вирішити максимальну кількість проблемних питань, щоб нарешті розпочати процес реконструкції кварталів застарілого житла на практиці.
 
Зокрема:
  • враховує можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не лише до 5 поверхів;
  • визначає замовниками проєкт реконструкції виконавчі органи сільських, селищних та міських рад;
  • розширює перелік можливих джерел фінансування проєкт;
  • визначає алгоритм прийняття рішення щодо реконструкції або знесення;
  • удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла;
  • передбачає різні можливі варіанти відселення жителів під час реконструкції, максимальну відстань, на яку відбуватиметься відселення, та інші питання.

 

 
Коментарі (0)