Рус Укр
ГлавнаяНовости ЖКХЖильеПонад 1000 українських родин придбали нове житло за програмою компенсацій
Новости ЖКХ
21 мая 2024 г.
15 мая 2024 г.
13 мая 2024 г.
08 мая 2024 г.
07 мая 2024 г.
02 мая 2024 г.
01 мая 2024 г.
30 апреля 2024 г.
26 апреля 2024 г.
Опросы все опросы
ЧТО ПРЕПЯТСТВУЕТ ВАМ ВОВМРЕМЯ ПЛАТИТЬ ПО СЧЕТАМ ЗА УСЛУГИ ЖКХ?
Слишком высокие тарифы
Регулярное повышение квартирной платы
Низкое качество услуг или их полное отсутствие
Не соблюдение исполнителями сроков по вывозу мусора
Бездействие ЖЭКа
Ничего, я всегда вовремя плачу
Я не считаю нужным платить за коммунальные услуги

  

Понад 1000 українських родин придбали нове житло за програмою компенсацій

Програма компенсацій за повністю знищене житло фактично почала працювати на початку цього року. За результатами двох місяців бачимо стабільну динаміку подачі заяв – сьогодні вона складає майже 11 тисяч.
Понад 1000 українських родин придбали нове житло за програмою компенсацій. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
 
Програма компенсацій за повністю знищене житло фактично почала працювати на початку цього року. За результатами двох місяців бачимо стабільну динаміку подачі заяв – сьогодні вона складає майже 11 тисяч. Далі механіка відпрацьована: комісія опрацьовує заяву, розраховує суму компенсації та формує сертифікат. Після сповіщення про наявність сертифікату – можна обирати нове житло.
 
Що ж до тих, хто вже придбав нову оселю:
 
Найбільше житла купували у Київській області. Далі йдуть Харківська, Миколаївська та Чернігівська області. Більшість заявників обирають нове житло в межах свого регіону.
 
Середня сума сертифікату — 1,8 млн грн.
 
Більшість власників житлових сертифікатів — це 75% — обирають квартири, і тільки чверть — приватні будинки.
 
Немає обмежень і географічних — купувати нову оселю не обов’язково в тому ж місті чи регіоні, де була знищена. Власники житлових сертифікатів вільні і у виборі нотаріуса, який оформить угоду. У випадку, якщо вам навʼязують рішення по реалізації сертифіката, звертайтесь на гарячу лінію Міністерства (044) 351-48-00 та на спеціальну лінію НАБУ – 0 800 213 200
 
Сертифікат діє протягом 5 років. За нього можна придбати квартиру, будинок чи інвестувати в нерухомість, яка тільки в процесі будівництва.
 

Також, у січні 2024 року з’явилась можливість подати заяву на отримання компенсації у вигляді коштів, які можна буде витратити для відбудови приватного будинку на власній земельній ділянці. За цей час на отримання грошової компенсації подали заявки більше 600 громадян.  

 
Комментарии (0)