Рус Укр
ГоловнаНовини ЖКГОСББПрезидент підписав законопроєкт, що стосується ОСББ які мають свої газові котельні

Президент підписав законопроєкт, що стосується ОСББ які мають свої газові котельні

Президент Володимир Зеленський підписав законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії".
 
Законопроектом передбачено внесення змін до деяких законів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії. Задля визначення вартості природного газу виходячи з параметрів його якості як товару (енергетичної цінності), українські споживачі будуть отримувати платіжки за газ у кіловат-годинах (кВт∙год), а не м3.
 
Окрім того, закон містить край важливі норми для ОСББ з газовими котельнями:
 
“Договір постачання природного газу об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків для забезпечення опалення та постачання гарячої води до квартир співвласників (крім нежитлових приміщень) укладається на весь обсяг споживання природного газу для таких потреб та не може встановлювати різні ціни в межах цього обсягу”.
 
Також, Законом встановлено, що до 1 травня 2022 року у договорах постачання природного газу ОСББ забороняється передбачати умови щодо попередньої оплати; надання банківської гарантії на обсяг грошових зобов’язань споживача; безакцептного списання коштів з банківського рахунку споживача.
 

Тож тепер співвласники в будинках ОСББ, які мають автономну систему опалення, повинні отримати такі ж умови постачання природного газу, як і все інше населення. 


Назад